Allen & Heath rozdíly mezi ZED a PA

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
brutar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 20. zář 2009 23:14:48

Allen & Heath rozdíly mezi ZED a PA

Příspěvek od brutar » stř 22. srp 2012 21:32:24

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jaké hlavní rozdíly jsou mezi mixy sérií ZED a PA? A praktické zkušenosti, výhody a nevýhody jednotlivých serií.

Díky Brutar

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Allen & Heath rozdíly mezi ZED a PA

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 22. srp 2012 23:10:18

ZED je označení mnohem širšího sortimentu, který vůbec nejde s řadou PA celý porovnávat, PA je vlastně jeden mix ve třech "šířkách" a možnosti powermixu, ZED sahá pod i nad něj a to nejen počty kanálů. Předpokládám, že je lépe si vybírat podle požadavků, pak se to asi rychle zredukuje na pár modelů z obou řad a rozdíly mezi nimi budou zřetelné.
Provedením od sebe zase tak daleko nejsou, ačkoli dobou vzniku a koncepcí se liší dost (např. PEQ vs USB).

H.M.

brutar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 20. zář 2009 23:14:48

Allen & Heath rozdíly mezi ZED a PA

Příspěvek od brutar » ned 26. srp 2012 12:25:15

Já mám v tuto chvíli mix Eurodesk sl2442fx-pro a rád bych ho obněnil za něco lepší. Osobně si myslím, že pro moje účely víc vyhovuje řada ZED. Nejčasteji zvučím v malý a středních sálech a občas i něco menšího venku. Koukal na Allen & Heath ZED-24 a nebo Allen & Heath ZED-420. Zatím si vystačím s 16 mic vstupama. Víc zatím nepotřebuju. A i cenově se mi to zdá docela rozumný.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Allen & Heath rozdíly mezi ZED a PA

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 26. srp 2012 15:41:38

420 je o celou kategorii výš, nedívej se jen na vstupy (respektive jejich počty), ale také na výstupy a všechno mezi tím. Jak už všechno souvisí se vším, pokud si pořídíš na čtyři monitory dva zesilovače, tak budeš zaručeně časem chtít pouštět víc různých mixů do monitorů, než jen jeden nebo dva. Je to nejčastější otázka například u těch PA mixů - jak z nich dostat víc monitorových cest než ty dvě, se kterými počítal výrobce. ZED24 je (nebo bude, neprodává se tak dlouho) na tom podobně. Zrovna tak mít tří nebo čtyřpásmové korekce je značný rozdíl, o skupinách ani nemluvě.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“