Qu-16

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Návštěvník

Qu-16

Příspěvek od Návštěvník » stř 10. dub 2013 15:41:27

Tak toto vypadá velice... ALE VELICE dobře!!....
http://www.allen-heath.com/uk/products/ ... uctId=Qu16
yum yum :shock:

Obrázek

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Re: Qu-16

Příspěvek od fikus » pát 12. dub 2013 9:37:34

Jo koukám na něj a začínám hodně chtít. Cena na Prodance vypadá zajímavě. Jsem ale zvědavej kdy přijdou skutečně první kousky do prodeje. No určitě začínám šetřit. :D

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Qu-16

Příspěvek od Návštěvník » pon 15. črc 2013 22:30:53

Už se to prodává i u nás někde?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Qu-16

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 15. črc 2013 23:15:45

Přišly minulý týden, zatím jen čtyři kusy, tři se prodaly obratem, jeden máme v obchodě jako demo, další menší dodávky budou snad chodit tak po měsíci, údajně až kolem října by se měl poměr mezi poptávkou a nabídkou stabilizovat a budou na skladě stále.

H.M.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Qu-16

Příspěvek od Návštěvník » sob 20. črc 2013 23:08:03

Lze se na pult podívat u vás na Prodance v Brně ?
a jde k pultu připojit externí digitální stagebox?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Qu-16

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 21. črc 2013 0:34:54

Vzhledem k tomu, že máme na demo ponechaný jen jeden jediný kus (opravdu nešlo všechny zájemce o koupi odmítnout a místo prodeje všechny pulty z první dodávky rozmístit na všechny prodejny jen jako předváděcí), tak je potřeba si případný převoz do Brna domluvit, trvale je mix v Praze. Qu-16 používá pro připojení s digitálním stageboxem stejný dSNAKE jako GLD80 a GLD112 a také stejné audioracky AR2412 a AR84.

H.M.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Qu-16

Příspěvek od Návštěvník » pon 22. črc 2013 16:46:12

Díky!
A co propojit to se stageboxem od jiného výrobce? šlo by to ?

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Qu-16

Příspěvek od TomasVv » pon 22. črc 2013 16:58:00

Nevidím slot na přídavné karty, takže bych použití jiného protokolu pro jiné stageboxy směle vyloučil.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Qu-16

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 22. črc 2013 17:05:46

Ano, a jaký by to mělo smysl, když na propojení dSnake s AR je tam rovnou konektor ? Navíc A&H je vyloženě průkopníkem digitálních mixů založených na koncepci oddělení ovládací části od stageboxu s analogovými konektory, se kterým digitálním stageboxem jiné firmy by se měl použít a proč ?

H.M.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Qu-16

Příspěvek od J.J. » pon 22. črc 2013 17:52:40

Zdeněk Prodance píše:Navíc A&H je vyloženě průkopníkem digitálních mixů založených na koncepci oddělení ovládací části od stageboxu s analogovými konektory,

H.M.
No jedině jestli je průkopnické nabídnout takové řešení za nižší cenu, ale i pak by byl větší průkopník Behringer. Když už si nemůžete odpustit marketingové žvásty, tak alespoň trochu s mírou ;-)
Zvukař bez www stránek

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Qu-16

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 22. črc 2013 19:29:00

Vycházím ze zkušenosti, měli jsme ze začátku velké problémy zákazníky přesvědčovat, že digitální mix nemá mít na sobě všechny analogové vstupy a digitální stagebox a párák až jako příslušenství. Jistě se to dá vymezit i nějakou tou cenovou kategorií, ale to je snad automatické. Neexistují žádní zákazníci (a ani tazatelé na forech), kterým by byla cenová kategorie zařízení putna. Občas to někdo říká, ale není to nikdy pravda.
Qu-16 je vlastně prvním digitálem od A&H, který už ty analogové konektory má všechny na sobě a stagebox se tedy může a nemusí přikoupit.
Z mého hlediska to opravdu vypadá tak, jak jsem popsal, chápu, že z hlediska některého koncového uživatele to může vypadat jinak. Vzhledem k tomu, že já pracuju na opačné straně pultu, tak asi moje zkušenosti a názory budou vždycky mít pro někoho hodnotu pouhých marketingových žvástů, ale s tím nejde dělat z mé strany nic.

H.M.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Qu-16

Příspěvek od TomasVv » úte 23. črc 2013 0:32:21

Byl to jen dotaz, žádný útok, ne? A nemusíme se hádat o slovíčkaření, zda je AH průkopník ve smyslu první objevitel, nebo jako ten, kdo tuto koncepci masově rozšířil, což imho je.

Možnost konzole zpracovávat signál z jiných stageboxů je určitě užitečná, ale nepovažuji ji za povinnost.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Qu-16

Příspěvek od Návštěvník » stř 14. srp 2013 15:53:30

Tak první zájemci už nakoupili, ale žádné ohlasy, recenze se tu neobjevují... docela by mne to zajímalo.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Qu-16

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 14. srp 2013 16:58:23

Zatím je brzo, leda zkusit něco najít na zahraničních webech. My bychom už měli mít jeden kus v Praze a jeden v Bratislavě, tam se dá zastavit a vyzkoušet, prodaných je zde jen pár, dodávky jsou asi na 30% poptávky (rezervací). Pokud jsem ale z nějakého přehledu globálních prodejů, kterými výrobci kvartálně pronásledují každého distributora a chtějí, aby také on "dohnal a předehnal", tak Qu-16 už jinde dělá dost podstatné procento obratu. Jestli si to dobře pamatuju, tak šlo zhruba o poměr 1:2:3 pro všechny tři digitální řady (Qu:GLD:iLive), což je vzhledem k rozdílům cen za kus až překvapivé.

H.M.

Martin Sk.
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: stř 21. srp 2013 13:07:43

Re: Qu-16

Příspěvek od Martin Sk. » stř 21. srp 2013 15:00:20

Na pult QU-16 jsem zvučil 8 akcí, při nich bylo zvučeno 9 kapel a několik dnů mluveného slova včetně přehrávání CD. Naposledy to byly pivní slavnosti, kde vystoupilo 5 kapel. Ani jednou pult nezamrzl a neměl jsem žádný problém. Vyzkoušeno při největších vedrech tohoto léta. Displej na přímém slunci není moc vidět, je potřeba zastínit, to je ale i u vyšších modelů. Ovládání je přehledné. Je používán klasický párový kabel. Zvukově je přednes čistý, oproti analogu to trochu méně kope na basech a na vrškách to hraje dobře, jen chybí takové to zaševelení. Posluchači i muzikanti neměli ke zvuku žádné připomínky. Pult se chová dobře i při přebuzení. S korekcemi se musí pracovat trochu jinak než na analogovém pultu. Super věc je výbava pultu. Na každé šavli je vše co potřebuji a dobrá věc je přepínání sběrnic PRE/POST FADER a před a za korekcemi. Výstupní EQ a kompresory využívám hlavně na odposlechových cestách. Další dobrá věc je analyzér RTA. Před začátkem vystoupení si dám na vazbu mikrofon s monitorem okamžitě je vidět, jaká frekvence je potřeba upravit. Vždy je lepší ubírat než přidávat. Jen opatrněji na větší přidávání nad 10kHz u výstupních GEQ. Pak mi přijde zvuk ostrý až jedovatý. Není to jako u analogového GEQ. Do odposlechů se na těchto pásmech stejně nepřidává a do PA je zvuk srovnaný přes procesor, tak je používán výstupní GEQ do PA minimálně. Spíše jen pro drobné dorovnávání podle poslechu. Lepší je pracovat na jednotlivých vstupních PEQ. Těším se, až bude mít pult fuknční přehrávání a nahrávání přes USB a další momentálně nefunkční věci, které výrobce slibuje do konce léta rozchodit. Za tyto peníze a výbavu a zvukové podání mohu za sebe tento pult doporučit. Věřím, že si najde spoustu spokojených uživatelů.
M.S

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“