Phantom na ZED 24 AH a shure sm 58

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
pepan09
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. čer 2011 13:39:06

Phantom na ZED 24 AH a shure sm 58

Příspěvek od pepan09 » úte 04. srp 2015 8:57:04

Zdravim,

Pri skousani shure ksm a shure sm 58 naraz ma zaskocila jedna vec. Na mojom mixe od AH ZED 24 viem zapat phantom hromadne, teda nie jednotlivo na kazdy vstup. Ako nahle zapnem phantom , kondikove mikrofony idu krasne no na dynamických sa prejavi zmena. Bayerdynamic TGX- 58 to znasa skoro bez zmeny, najhorsie su na tom sm - 58. Na nich je to strasne citelne , ich zvuk sa uplne zmeni, je tenky, stredovo- vyskovy, a nema taku silu. Neviete preco sa tento jav deje? Da sa tomu nejako predist?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Phantom na ZED 24 AH a shure sm 58

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 04. srp 2015 12:14:47

SM58 má v sobě mikrofonní transformátor, takže když ji připojíš na fantom tím špatným způsobem, nejde stejnosměrný proud rovnou do cívky mikrofonní vložky, ale "jen" do jeho sekundárního vinutí. Efekt může být podobný popisovanému, navíc to samozřejmě poškozuje samotné trafo. Zkontroluj si zapojení jak všech mikrofonních kabelů (striktně propojené pouze stejně očíslované kolíky mezi sebou, nic jiného a nic nevynechat ani nespojovat navíc) a také zapojení konektoru v mikrofonu. Občas to předělávají pitomci, kterým mikrofon nehraje například ve spojení se vstupem v kytarovém kombu apod. Opatrně, nestrhnout šroubek, neutrhat drátky. Kdo nemá ani nářadí, měl by to dát někomu vybavenějšímu.

http://i191.photobucket.com/albums/z192 ... ematic.jpg

H.M.

pepan09
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. čer 2011 13:39:06

Re: Phantom na ZED 24 AH a shure sm 58

Příspěvek od pepan09 » stř 05. srp 2015 20:02:16

Dakujem ti velmi pekne, pomohl si mi, problem bol v konektorovej samici na mikrofone. Rozobral som ju a pravdepodobne sa jeden z kablikov ( cerveny alebo modry) dotykal uzemenia, tela mikrofonu a robilo to takuto neplechu. Prisiel som na to tak, ze druha Shura tento popisovany jav nerobila, takze som to takto vyriesil , prepajkoval a uz to funguje. Este sa spytam, moze vadit phantom napr. kopakovemu audixu D6 ?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Phantom na ZED 24 AH a shure sm 58

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 05. srp 2015 20:16:13

Pokud je všechno v pořádku, tak ne, jednotlivé modely dynamických mikrofonů sice mohou být uvnitř zapojené trochu jinak, než ta SM58 (například D6 myslím nemá trafo), ale vždycky by měly "ignorovat" fantomové napájení. Výjimku tvoří některé hodně staré mikrofony a mikrofony z kategorie hraček, případně jednoúčelové (obvykle nemají ani XLR konektor).

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“