WZ3 16:2 - pukanie a praskanie vstupu

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Wizard

WZ3 16:2 - pukanie a praskanie vstupu

Příspěvek od Wizard » ned 15. lis 2015 21:15:19

Zdravím celú CZ-SK zvukársku obec a zároveň prosím o radu pri diagnostike závady na tomto pulte.
Jeden za kanálov praská a puká pri vytočení Gain-u na viac ako 12:00hod. To tejto úrovne hrá všetko ako má.
Vopred ďakujem za Vaše postrehy.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: WZ3 16:2 - pukanie a praskanie vstupu

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 16. lis 2015 1:15:14

Co máš za vybavení a znalosti, abys to mohl sám diagnostikovat a zřejmě opravovat ? Nebude nakonec lepší to odnést do servisu rovnou ?

H.M.

Uživatelský avatar
Wizard

Re: WZ3 16:2 - pukanie a praskanie vstupu

Příspěvek od Wizard » pon 16. lis 2015 8:09:11

Zdravím Vás,
základné meráky a vybavenie mám. Pár vecí som už mal rozobratých a po zložení prekvapivo fungovali (aj v prípade, že predtým nie...). Predpokladám, že problém sa týka len vstupného predzosilňovača kanála č.13. Problém nastáva len od určitej úrovne vstupného signálu. Dávam Vám za pravdu, že spokojnejší by som asi bol, keby sa to riešilo v servise... Z Prodance BA to budú zrejme posielať do ČR, však?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: WZ3 16:2 - pukanie a praskanie vstupu

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 16. lis 2015 12:28:33

Nutně nemusí, některé věci zvládnou sami. Ano, mělo by to být pouze v tom kanálovém předzesilovači, který je dost jednoduchý, dva tranzistory a operák, takže je slušná šance to zvládnout i běžnými prostředky, v A&H se hrabe docela dobře. Co já si pamatuju, tak odcházejí ochranné diody na vstupu, někdy i tranzistory (obvykle ne úplně, takže to ještě hraje, ale zlobí, například šumí a má menší zisk), taky elyty, tohle by asi mohl být i VF blokovací kondenzátor.

H.M.

Uživatelský avatar
Wizard

Re: WZ3 16:2 - pukanie a praskanie vstupu

Příspěvek od Wizard » sob 21. lis 2015 23:39:17

Mali ste pravdu - skutočná príčina bola "chytená" dioda na vstupe. Problém vyriešený. Ďakujem Vám za pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“