SQ Series

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Milan T.

SQ Series

Příspěvek od Milan T. » stř 25. říj 2017 15:52:46

Tak tu máme novinku v low-end digitálních mixpultech od AH. http://www.allen-heath.com/key-series/sq/

Uživatelský avatar
Zvukařík

Re: SQ Series

Příspěvek od Zvukařík » úte 21. lis 2017 9:02:44

Dobrý den pánové, Vy co jste byli na Prodance Demu máte nějaké reference k tomuto mixu? Děkuji

Uživatelský avatar
Greeny PRODANCE

Re: SQ Series

Příspěvek od Greeny PRODANCE » pát 24. lis 2017 9:41:02

Přijde mi až podivné, že by se nikomu nechtělo podělit o informace, okolo těch dvou SQ v předsálí byl v podstatě celý den hrozen lidí.
Za mě: Zvukově tomu není co vytknout, těch 96khz je sakra znát, dělali jsme A/B přehazování nástrojů v mixu skrz dLive a SQ (zdrojem signálu byly živé nástroje zapojené do DX168 který krmil signály oba pulty), a postřehnout nějaké rozdíly bylo opravdu umění (no spíše to chtělo notnou dávku imaginace). Je jasné že zvukové rozdíly budou spíše v sumaci většího počtu kanálů, ale především v pohodlí ovládání (screeny, ovládácí prvky), v počtu kanálů a sběrnic, a ve škálovatelnosti systému (rozšiřující sloty). Pak je taky zřejmý že dLive má obrovskou rezervu výkonu, kterej je navíc upgradovatelnej, takže do něj půjdou funkcd přidávat téměř do nekonečna.
Fadery maj moc příjemnej plynulej chod, multicolor ledky ukazující vybuzení se není třeba bát, je to fakt překvapivě přehledný. Když je vedle dLive tak screen vypadá sice malej, ale je tam všechno co je třeba.
FX sloty už efekty maj, knihovny s deep pluginy byly v 1.0 prázdný, ale slibujou základní modely free, zbytek půjde dokupovat - v zásadě vše co je na dlive půjde i na SQ, základ v ceně, prémiový za příplatek (K FW 1.1. bude lampovej preamp).
Celkově se nekoná žádné velké překvapení: Ovládání je klasickej AH digitál, velmi příjemjý a intuitivní, asi všichni v oboru s tím mají nějakou zkušenost. Zvukově je to dvojnásobný rozlišení a FPGA znát, v týhle cenový relaci proti tomu teď není na trhu moc co postavit, je jasný, že konkurence bude muset na svých levnějších pultech sakra zapracovat. A ohradil bych se proti tomu slovu low-end, parametry je to střední třída (i když kompaktní), akorát ta cena zaběhnutým zvyklostem téhle kategorie neodpovídá...

Uživatelský avatar
Davi1981

Re: SQ Series

Příspěvek od Davi1981 » úte 06. bře 2018 9:26:45

Zdravím kolegové,
uvažuji o mixu z této série, konkrétně SQ5. Jaké jsou sním zkušenosti? Jak je na tom se zamrzáním? Jakou má odezvu dotykový displej. Díky za odpověď.

IKO63
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15. srp 2017 23:19:29

Re: SQ Series

Příspěvek od IKO63 » pon 12. bře 2018 1:26:35

Ahojte!
Pouzivam SQ5 druhy mesiac a vcera mi po 2 hodinach prvy krat zamrzol... Po resete vsetko nabehlo normalne, potom to uz neurobil... Vie niekto co to moze sposobovat? Pouzivam ho cez analog kabel bez stage boxu. Obsadene 15 kanalov,2 efekty, 4 vystupy, USB a notebook.
Dakujem za skore odpovede alebo skusenosti

macakp
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09. úno 2015 21:47:39

Re: SQ Series

Příspěvek od macakp » pon 12. bře 2018 22:20:11

Zdravím,
máme SQ6 teprve 14 dní. Zatím doma v obýváku :-) První akce máme plánované na duben.
Pro Davi1981 - Dotykovka je trochu natvrdlá, musí se přitlačit.
Dnes vydán nový FW V1.2.0 možná pomůže se zamrzáním. Nám se zatím nestalo.

IKO63
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15. srp 2017 23:19:29

Re: SQ Series

Příspěvek od IKO63 » pon 09. dub 2018 21:58:56

Ahojte!
Upgradoval som ho na V 1.2.0 , po prvych par akciach v pohode... Vsetko funguje ako ma....

IKO63
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15. srp 2017 23:19:29

Re: SQ Series

Příspěvek od IKO63 » ned 21. říj 2018 19:58:22

Ahojte!
Viem ze je v terene uz okolo 100 ks mixov rady SQ, a chcel by som vediet, ci Vam vsetko funguje jak ma...
Mam totizto 2 problemy... Pouzivam ho uz viac ako pol roka a po prvotnom nastaveni som viac do setupu nesahal... Pri prvom nastaveni bez upgrade slo vsetko ako pri ukzke na predajni... Teraz pri aktualnej verzii 1.2.2 som chcel prestavit podsvietenie displaye a univerzalny knoflik na nastovavanie takmet nereagoval, a ked reagoval, tak velmi pomaly akoby s prevodom 1:50 ...
Obcas tiez preskakuje pri listovani skladieb z USB... Pri toceni urcitou rychlostou ide plynule a potom prudko preskoci zvycajne na zaciatok... Niekedy to robia aj potenciometre na nastavovanie parametrickeho EQ...
Druhy problem som si vsimol pri nahravani na USB ... Vzdy po urcitej dobe akoby preskocila platna... Akoby sa sekol kluc... Uz som vyskusal aj iny USB a tiez aj USB2.0 aj USB3.0 o roznych kapacitach ale vzdy sa stalo ze po urcitej dobe to v nahravne skocilo...

Dakujem vopred za rady a napady...

jojodh
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: úte 24. zář 2019 8:57:08

Re: SQ Series

Příspěvek od jojodh » úte 24. zář 2019 12:50:29

Ahoje , ake mate skusenosti s SQ , uvazujem nad kupou , ozvucenie dychovky, Dakujem za radu a odporucania

Uživatelský avatar
jonas55

Re: SQ Series

Příspěvek od jonas55 » ned 19. led 2020 15:04:27

Mám ho už nejaký čas a môžem povedať že za tú cenu je to bezkonkurenčný mixpult. Každopádne som ho mal pravdepodobne medzi prvými kusmy a ukazali sa nejake chyby ako zamrznutie a podobne. Ale po čase, ked prisliel novší a novší Firmwere tak vsetky chyby boli odstranene a mixpult šlape ako hodinky.

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SQ Series

Příspěvek od Jiriczek » ned 18. črc 2021 23:32:35

Po prvni akci s sq-5kou jsem neprisel na to, jak vypnout efekty jednim stiskem. Chtel jsem si dat zkratku na soft tlacitko, ale nenasel jsem ve vyberu. Jak to delate? Ted me napadlo, ze jsem si mohl dat fx send/return do mute groupy - teda jestli to lze.

Diky za pomoc ;)
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SQ Series

Příspěvek od Jiriczek » úte 20. črc 2021 0:02:21

Odpovim si sam: Ano, reseni na forech je mute groupou.
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

Uživatelský avatar
mrkvovydort

Re: SQ Series

Příspěvek od mrkvovydort » úte 20. črc 2021 7:02:22

Musíš počkat než se po víkendu vyspíme. :)

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SQ Series

Příspěvek od Jiriczek » ned 29. srp 2021 21:28:33

mrkvovydort píše:
úte 20. črc 2021 7:02:22
Musíš počkat než se po víkendu vyspíme. :)
Jasně, ono kdybych víc přemýšlel, došlo by mi to. :roll:

-

Po druhé akci s SQ5 (+ AR2412) pod rukama bych mu chtěl vytknout/případně se zeptat na pár věcí (nechci si stěžovat, ale třeba někdo budete znát nějaké řešení):

1) Nejasná identifikace výstupu na kterém právě jsem. (tzn. LR, Aux1, Aux2 ...).
- Na displayi je vlevo dole malýma písmenkama označení, který výstup je zvolený, ale když děláte zvukovku (+ monitory) z FOH, stává se mi, že se spletu a místo do masteru to pošlu do odposlechové cesty.

2) Přehrávač skladeb z flash disku neumí složky. Formát WAV je ok, ale složky případně vyhledávání mi chybí. Takže v případě intra hledám mezi 100+ skladbami, které mám na flashce. Hledal jsem nějaký jiný přes pluginy (třeba, ale nenašel).

3) Nepřišel jsem na to jak rychle naházet kanál do odposlechových cest. Lze to dělat jinak než přepínáním auxů přes "modrá" tlačítka? (možná jsem špatně četl manuál). Takový ten požadavek - "dej to všude stejně".
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: SQ Series

Příspěvek od exxxi » pon 30. srp 2021 22:08:50

3) Jestli máš manuál, hledej tu funkci pod názvem "sends on fader".
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“