iLive T

  • Reklama
  • DEMO 15
J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

iLive T

Příspěvek od J.J. » čtv 02. čer 2011 14:13:18

Frenk píše:radeji cisty b rezim misto g či n.
bohužel konkretně aplikace od AH pro iPad funguje pouze v režimu n.
Zvukař bez www stránek

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

iLive T

Příspěvek od sledge » úte 08. lis 2011 10:17:23

Dotaz - v souvislosti s diskuzí o iLive v klubu Digi do 8kEur jsem se podíval na parametry tohoto systému (raději nebudu říkat pultu) a překvapilo mě, že tento systém má latenci nižší, než jakákoliv konkurence (s jednou výjimkou).

Dle http://www.allen-heath.com/UK/CategoryD ... Screen.pdf je celková latence pod 2 ms při 48 kHz, například Yamaha M7 má udávanou <2,5 ms, Midas Pro6 na nejnižší latenci 2,41 ms (96kHz!!!). Jedinou výjimkou je snad Soundcraft Si2 se svou udávanou 1ms při 48 kHz.

další např. zde:http://www.trbtr.de/pmw/pmwiki.php/Text ... asurements

Latence pouze AD převodníku AK6394A (řekněme nejyvšší kategorie od AKM) má latenci 1,3 ms. Čím si tak nízké latence vysvětlujete?
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

iLive T

Příspěvek od Fyla » úte 08. lis 2011 11:41:43

Uvadene latence jsou zanedbatelne. Melo by nas zajimat, jestli je konstantni a na vsech pruchozich signalech stejna.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

iLive T

Příspěvek od J.J. » ned 13. lis 2011 12:56:15

Nízká latence není asi až tak velký problém. Pro ilustraci přikládám tabulku s parametry Innovasonu. Standardně při uspořádání stagebox - pult je průchod signálu "SI8D3-SC64-MC64-DSPSy80-MC64-SC64-XO8D2" v ms 0,827+0,005+0,005+0,374+0,005+0,005+0,687 = 1,908ms. Ale jak psal Filip důležitější je stabilita latence pro paralelní průchod signálů přes DSP. Tak aby signál procházel stejně dlouho bez ohledu na počet zapnutých procesorů. Z pultů které mám to Innovason zvládá, iLive nikoliv u Yamahy nevím tam jsem to nezkoumal.
Přílohy
tab.jpg
Zvukař bez www stránek

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

iLive T

Příspěvek od safa » čtv 17. lis 2011 19:28:53

Yamahy nevím tam jsem to nezkoumal.
... pod tihou jednoho ze salespointu od MIDASu (kompenzace latence tak aby byla faze koherentni u vsech vstupu a vystupu - respektive MIDAS na to ma tri rezimy) jsme tohle zkouseli na M7CL48ES: jeden kanal jsme nechali s vypnutym processingem a druhy naopak se vsim zapnutym, pustili do obou kanalu stejny sum a hledali na ucho nejake zvukove projevy hrebenoveho filtru. Nikdo z nas nic takovyho neslysel.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

iLive T

Příspěvek od TomasVv » pát 18. lis 2011 9:57:26

Já se obávám, že toto je lepší změřit, poslechem růžového šumu nemusíte odhalit zradu.
Ale je možné, že má Yamaha srovnané vstupy v čase nic se neděje.
Zkoušeli jste i různé výstupy - AUX, LR, GROUP?
Nebo signál naroutovaný do grupy i LR a tu grupu zase do LR?
S tím má iLive problém, latence spolehlivě zabije detaily (cca 1ms).
Dělám, co mě baví.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

iLive T

Příspěvek od sledge » pát 18. lis 2011 12:33:30

S neslyšitelností změny barvy na šumu si dovolím nesouhlasit - na šumu jsou tyto záležitosti slyšet sakra hodně. satčí si pustit nějaký šum do domácích/studiových beden a přiložit nejaký předmět k výškové kalotě, třeba vedle ní na přední desku položit prst - i relativně drobná změna vlivem difrakce od prstu je zatraceně slyšet, natož hřebenový filtr...
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

iLive T

Příspěvek od TomasVv » pát 18. lis 2011 13:02:27

No dyť jo, slyšet by to mělo být. Ale stejně bych to ještě pro jistotu změřil.
A ne jen vstupy, ale i výstupy (rozdíl mezi LR a AUX a GRP, "zdržení" signálu průchodem přes grupu, viz výše).
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

iLive T

Příspěvek od TomasVv » pon 12. pro 2011 8:52:58

Včera se mi během produkce rozpdlo spojení meti konzolí a rackem. Parádní je, že vše hrálo dál, po nalezení zlobivého konektoru se opět chytilo ovládání pultu a indikace. Jen touchpad chtěl restartovat, takže jsme dohrál program bez něj. Toto by chtělo ještě doladit.
Dělám, co mě baví.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

iLive T

Příspěvek od J.J. » pon 12. pro 2011 8:55:35

Nepřišel jste někdo na nějaký fígl jak u iLivu přidat sběrnici (aux, matrix atd) bez toho aniž by se resetovaly všechny routingy?? Pokaždé mě to překvapí... :evil: :evil:
Zvukař bez www stránek

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

iLive T

Příspěvek od TomasVv » stř 14. pro 2011 14:30:49

Fígl bohužel neznám, my používáme předimenzovaný preset, aby nás taková situace moc často nepotkávala.

Zato jsem nedávno objevil naprostou ameriku (holt jsem pomalejší, no) iLive umí plynula laditelné parametry v celém rozsahu 20-20k. Není problém udělat low shelf od 700Hz např.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

iLive T

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 19. pro 2011 13:25:10

Tak nějak nemůžu najít nic nezamčeného, kde bych mohl odpovědět na dotaz (od pepto), jestli je někde v banskobystrickém kraji iLive atd. dám to tedy sem:

Moje informace o dvaceti prodaných iLive za poslední rok byla myšlená jen pro Českou republiku, protože my nemáme oficiální distribuci A&H na Slovensku, tam ho má zastupovat Rockcentrum v Martině. Je samozřejmě možné, že některý z nich skončil právě tam, ale to už nedokážu zjistit, každý si svoje zařízení může odvézt kam chce. Většina iLive se prodává velkoobchodním partnerům a u těch už vůbec nemůžeme sledovat, kdo je koncovým uživatelem.

H.M.

Pierre
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 24. úno 2009 22:39:13
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

iLive T

Příspěvek od Pierre » pon 12. bře 2012 0:11:56

Dobrý večer. Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s transportem DMX řízení přes "párák" iLive. Uvažuju tak, že když mám k dispozici datové spojení mezi FOH a Stage, přece nepotahnu další drát, abych jím pustil "blbé" dmx. Hledal jsem zde něco kolem DMX over Ethernet, ale příliš jsem si nepočetl :-(

Nevím, jestli IP spojení mezi konzolí a rackem je klasický Ethernet (4 žíly) a pak by šlo sprostě a sedlácky na jeden volný pár udělat do konzoly redukci a poslat čisté DMX, a nahoře ho stejně vyvést ven... nebo zda tím CAT5 tečou dva klasické Eth... ví to někdo ?

Samozřejmě - čisté řešení by byla krabička, do které pustím DMX, z druhé strany ji připojím do volného ETH na konzoli... nahoře mi to zase z ETH "vypadne" a tam bude druhá krabička, ideálně s distributorem 4xDMX... to je můj sen. Nějakou redukci jsem sice objevil, ale nehorázně drahou. Proto se ptám, jestli tento problém s transportem DMX na iLive někdo už řešil.

Pokud jsem špatně hledal, dopředu se omlouvám..... a závěrem možná zbytečná otázka pod čarou: Nenarazil někdy někdo někde na (byť neoficiální) specifikaci řídícího IP protokolu pro iRack, nedejbože kompletní ACE ?

ALSH
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: stř 14. pro 2011 22:49:14
Bydliště: Jablonec nad Nisou

iLive T

Příspěvek od ALSH » pon 12. bře 2012 0:47:13

Také jsem uvažoval nad protáhnutím DMX signálu skrz ACE. Ovládání DSP RANE mi skrz ACE běhá. Na DMX by možná šlo použít toto: http://www.enttec.com/index.php?main_me ... n&name=ode" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

iLive T

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 12. bře 2012 8:30:52

Fast ethernet potřebuje k životu dva páry, konkrétně piny 1, 2, 3 a 6.

Páry na pinech 4,5 a 7,8 jsou volné a můžeš je použít - stačí tzv. splitter, třeba tohle: http://www.markit.eu/cz/cs/digitus-netw ... /v2p803195" onclick="window.open(this.href);return false;

Taky se to dá vyrobit, ale vzhledem k ceně bych se s tím asi nedělal.

Bohužel bude potřeba spojka, takže v případě, že je ethernet vyveden na patch panel, je asi lepší využít dvojzásuvku, kde to standardně rozdělené je.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“