Digitální mix Behringer X32

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Stanford
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát 29. črc 2022 15:54:46

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Stanford » stř 05. říj 2022 20:21:19

Mě se zatím nepodařilo dosáhnout svého nastavení. Kanál poslaný do Sub Group nebo do BUS, nemůžu panoramovat na ovladačí toho kanálu.
O to mi jde. Jak zařídit aby kanálu puštěného do (stereo) Subgroup nebo BUS fungoval PAN a lezlo to do matrixu, potažmo do MAIN ?

Nikdo mi zatím nedal správný návod, hodně dobrých rad, ale žádná, kterou potřebuju. Je to v Config? je to Follow pan, je to v SETUP???
HELP
https://www.facebook.com/steel.audio/
Soundcraft, Audix, Mackie

banach
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř 30. črc 2008 16:20:46
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od banach » čtv 06. říj 2022 7:51:49

Posílám ti scénu v příloze, 7-8 je streo IEM pro klávesáka, 11-12 je přeplá na subgroupu a je v ní zainzertován combinator - 5 pásmový kompresor, který s oblibou používám. Krajní zpěvy mají kvůli vazbě opačnou panoramu (tzn. levý zpěvák hraje více z pravé strany PAčka) a světe div se, opravdu to funguje :)
x32.zip
(9.77 KiB) Staženo 36 x
edit: a jinak je to, jak povídáš, Follow Pan by ti mělo zapnout stejnou panaromu, jako máš na vstupu, ale když přepneš busy na subgroupu, tak ani jiná možnost panoramy není.

Uživatelský avatar
Stanford
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát 29. črc 2022 15:54:46

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Stanford » sob 22. říj 2022 11:35:00

Pořádně jsem prozkoumal jak to máš nastavené, popřepínal u sebe a je to OK, stereo Group nebo BUS, poslat tam, kanál vypnout do MAIN a panorama jede jak má, nechápu kde byl eror. Jen mě na tom trochu vadí, že mám málo těch BUS, když dám 3x stereo Group tak vyplácám 6 BUS a se šesti odposlechovýma cestami a čtyřmi efekty už nic nezbývá. Byl jsem zvyklý pracovat až se šesti subgroupy.
https://www.facebook.com/steel.audio/
Soundcraft, Audix, Mackie

Uživatelský avatar
Ladman

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Ladman » sob 21. led 2023 1:53:40

Bassman píše:
čtv 08. zář 2016 16:05:37
A viete mi niekto v skratke vysvetlit aky je rozdiel medzi CUE/SNIPPETS/SCENE? Viem ze su to nejake savovania nastaveni, ale nemam v tom zrovna poriadok. Idem sa s tym vecer hrat, ale trosku casu by mi niekto mohol usetrit.
CUE = záložka (kombinace SCENE a SNIPPETS), SCENE = kompletní nastavení pultu, SNIPPET = snímek kanálových parametrů podle výběru uživatele.
Příklad: 3 písně s kapelou Duo HLT, každou zpívá jiná zpěvačka.
Nachystám si pult a uložím SCENE jako "Duo HLT". Nazvučím 1. zpěvačku a uložím její fader, pan, gate, atd. jako SNIPPET "Jitka". 2. zpěvačka Stella, 3. Vlasta...
Pak si vytvořím 3 CUEs (záložky):
1. CUE: "Ovcaci ctveraci" (SCENE "Duo HLT" + SNIPPET "Stella")
2. CUE: "Fazolové prdy" (SCENE "Duo HLT" + SNIPPET "Jitka")
3. CUE "Píseň práce" (SCENE "Duo HLT" + SNIPPET "Vlasta")
Tož tak... :wink:

Uživatelský avatar
Stanford
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát 29. črc 2022 15:54:46

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Stanford » pon 23. říj 2023 8:24:46

Ahoj všem, poradí mi někdo prosím jak nastavit abych mohl poslouchat libovolný kanál SOLO do sluchátek a nemít ho vyjetý a faderu? Poklikal jsem co se dalo a furt nic. V popisu i ve video tutoriálech je to jasné, ale v realitě mě to zlobí a nejde to.
Díky za rady případně bych ocenil nějaký soubor s nastavením.
https://www.facebook.com/steel.audio/
Soundcraft, Audix, Mackie

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od thomas » pon 23. říj 2023 10:34:16

Nemáš zapnutú možnosť Channel solo AFL? V sekccii Monitor, 4. checkbox zhora.

Uživatelský avatar
Stanford
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát 29. črc 2022 15:54:46

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Stanford » pát 03. lis 2023 17:06:26

Ahoj, měl jsem to naklikané všelijak, ale ne dobře :-) Potom jsem hledal něco jako návod a našel jsem toto, kde je vše krásně vysvětlené.


Problém vyřešen, díky.
https://www.facebook.com/steel.audio/
Soundcraft, Audix, Mackie

Odpovědět

Zpět na „Behringer“