Digitální mix Behringer X32

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
djmr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát 11. kvě 2018 21:47:01

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od djmr » pon 28. pro 2020 19:54:28

Ahoj,
mal som podobný problém s prebudením na X-Live a ak si dobre pamätám tak bolo to tým, že som nepoužil X-USB ASIO driver ale
nejaký WDM Behringer Mapper...

LeonaSimon
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25. říj 2021 9:59:15

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od LeonaSimon » pon 25. říj 2021 12:07:41

Ideálně natáhnout Cat5 k režii a být od routeru metr.


——————————————————————————

adidas slippers heren

Jiba
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 09. led 2020 14:03:39

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Jiba » pon 11. dub 2022 14:19:09

Ahoj, zdravím všechny. Koupil jsem pro vlastní kapelu X32Compact + stagebox SD16, vše skvělé ve zkušebně ,ale teď jsme měli live vystoupení a ouhá . Nejdřív nebyly vůbec funkční fadery na mixu - signál hrál rovnou do mainu , tak jsme restartovali do jiného uloženého nastavení - fadery ožily , ale po chvíli několik vstupů umřelo , jiný pak chvíli hrál jen doprava či doleva. No nějak jsme to doklepali. Doma jsem udělal factory reset, po něm vše funguje normálně ! ? Setkal se někdo z Vás s podobným problémem _ ? Když to teď bez stressu hodnotím- mohlo jít spíše o chybu komunikace s SD 16 ??? a tu jsme tam nerestartovali .
obecně má nějaký vliv na generování podobných chyb, co je zapnuto dříve - console mixu či SD16 ??? Děkuji předem za odpověď
firmware 4.06

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od thomas » pon 11. dub 2022 17:09:09

Ahoj, si si istý, že si mal správne nastavený routing? Podľa popisu chybyby som si tipol, že do mainu Ti išla nejaká odposluchová cesta - preto "nefungovali" fadery a ak si niekto menil odposluch, napr. cez tablet, tak sa to prejavilo aj v PA.

Z mojej skúsenosti je väčšina chýb spôsobená práve nastavením. To, že by reálne fadery nefungovalo sa mi ešte nikdy nestalo.

Ono vždy sa to dá overiť cez tablet alebo počítač, či je reálne chyba v HW, ktorý nereaguje (v tom prípade by si cez aplikáciu mal normálne vedieť zvuk ovládať) alebo je to len zle nastavené a z konkrétneho výstupného konektora mi vychádza iný signál, ako si myslím.

Ak by si mal problém s komunikáciuo z SD16, tak Ti hlavne nejde zvuk z pódia do mixu. Z mojej skúsenosti, ak sa už raz pripojenie chytí a mix a stagebox na seba vidia (led na stageboxe aj indikátor na X32 sú zelené), tak to jednoducho ide. Určite sa však nemôže stať, že by Ti stagebox vyradil fadery, taký spôsob komunikácie po AES50 neprebieha.

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Kajman2nd » stř 10. srp 2022 9:54:05

Zdravím kolegové a prosím o radu - máme kapelní X32rack, který používáme jako stagebox k FOH X32 Compact, propojeno přes AES. Routing jsme zvádli v pohodě u XLR In/Out, takže na stageboxu 16/8, a taky Aux In. Kámen úrazu je ale, když bych chtěli využít AuxOut výstupů na stageboxu, (z 8 canonů jsou 3 na PA, takže zbývá jen 5 na monitory, což je na hraně a škoda nevyužít víc Busů).
Zatím se mi nedaří přijít na to, jak naroutovat výstupy z Compactu do AuxOut na stageboxu... poradí někdo?

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od thomas » stř 10. srp 2022 10:42:00

Dá sa to urobiť tak, že ďalšie busy (Outputs z compactu) si namapuješ na Racku na kanály. Teda, dnes máš niečo takéto:
Output 1-5 -> MixBus I-5
Output 6 -> Matrix Sub
Output 7-8 -> Mail LR
A na Racku, predpokladám máš:
XLR 1-4 -> AES50-A 1-4
XLR 5-8 -> AES50-A 5-8

Na compacte si teda namapuješ ďalších max. 6 mixbusov na outputy 9-14 a na karte AES50-A (resp. port, kde máš pripojený Rack) si na 9-16 priradíš Output 9-16.

Rack:
Na home tabe si na nejaké kanály (napr. 17-24) priradíš AES50-A 9-16
AuxOut - vyberieš si DirOut z kanálov 17-24 s tap pointom In/LC. Tým sa Ti na Aux jacky dostané to, čo máš priradené na daných kanáloch bez akéhokoľvek processingu v Racku.

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Kajman2nd » stř 10. srp 2022 12:12:35

@tomas: ano existující routing mám jak jsi psal, zbytek večer zkusím, moc dík

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Kajman2nd » stř 10. srp 2022 18:43:18

@thomas: super, fachčí to parádně, díky moc!

Uživatelský avatar
Stanford
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát 29. črc 2022 15:54:46

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Stanford » úte 20. zář 2022 23:03:30

Zdravím chlapi, mám X32Compact plus zatím jeden stagebox SD16 spojeno CAT-6 AES50 A do AES50 A.
Nemůžu se s tím domluvit. Furt mi hraje někde něco jinak než potřebuju, Mohl by někdo "blbečkovi" jako mě poradit jak to správně routovat aby to vše šlapalo, nebo mi sem dát link na nějaký tutoriál, kde to bude jednoduše natočeno? Díky

Chtěl bych mít nastaveno pro začátek stagebox 1:1 inputy a a outputy takto: 1-4 BUS 1-4 a 5-8 matrixy L, R, Sub a zpožděný Sub
https://www.facebook.com/steel.audio/
Soundcraft, Audix, Mackie

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Kajman2nd » čtv 22. zář 2022 9:21:22

Čau, na YT jsou k tomu tutoriály, díval ses?
https://www.youtube.com/results?search_ ... 16+routing

Uživatelský avatar
Stanford
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát 29. črc 2022 15:54:46

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Stanford » pát 23. zář 2022 8:00:33

JJ díval, jenže je jich tam mraky a jsou dost chaotické, koukám na ně od pořízení, naučil jsem se většinu toho co potřebuju. Ale routing je prostě oříšek, nakonec jsem se s tím porval stylem pokus omyl, ale jasno v tom pořád nemám, logika je trochu komplikovaná. Zatím mám zapojený jeden SD16 a mám ho nastavený přesně 1:1 stejně jako výstupy a vstupy na zadní straně mixu. časem ještě přibydou dva SD8 pro komplet 32 in.
KR
Naposledy upravil(a) Stanford dne pát 23. zář 2022 8:59:53, celkem upraveno 1 x.
https://www.facebook.com/steel.audio/
Soundcraft, Audix, Mackie

Uživatelský avatar
Stanford
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát 29. črc 2022 15:54:46

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Stanford » pát 23. zář 2022 8:40:07

Ale řeším jiný problém,
mám nástroje v sub groupu, a potřeboval jsem použít panoramu jednotlivých kanálů, , kytar konkrétně, abych je rozhodil do stran... a nic. Tím že je kanál vypnutý do LR a jde do SUB groupu nemůžu použít panoramu na kanále. Jak se to řeší na tomhle mixu, na Soundcraftu to bylo v poho, tady jsem překvapen, nebo to zatím neumím. Poradí mi někdo prosím.
https://www.facebook.com/steel.audio/
Soundcraft, Audix, Mackie

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Kajman2nd » pon 26. zář 2022 10:33:02

Udělej stereo Subgroup - lichý Bus, záložka Config, volba "link", tím se spojí 2 sousední busy do sterea a jednotlivé nástroje pak rozhodíš podle libosti

Uživatelský avatar
Stanford
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát 29. črc 2022 15:54:46

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Stanford » sob 01. říj 2022 13:57:48

OK a nebude to pak v obou SUBgroup busech stejné, když, tam posíláš ten kanál celý kliknutím. Do slinkovaného Subgroupu je to samé vlevo a vpravo, můžu panoramovat jen ten stereo sub group. Což je sice ok, ale když tam dám těch nástrojů více, tak jsou pak všechny nalevo nebo napravo. To samé jde i s jedním SUB groupem, na to stereo netřeba.
Řeším situaci, kdy mám těch nástrojů v groupu více a každý z nich chci poslat doleva nebo doprava dle libosti.
Dostal jsem jinde radu udělat to přes 2x BUS a poslat si do jednoho a nebo druhého daný poměr, což sice funguje ale není to jednoduché, vše musíš dělat dvakrát jednou pro levou a jednou pro pravou stranu. A hlavně mi jde o druhou kompresi, kterou jsem na jiném mixu používal právě pro všechny vybrané kanály, např. u zpěvu je to super, když ti zaberou vokalisti, hodně se zvedne hlasitost, když mám na groupu kompresor, krásně si ho nastavím a vyrovnám výkyvy. A to taky musím pak dělat dvakrát. Myslel jsem si, že když kanály slinkuju bude to vše na jednou, jenže pak nemám ten poměr, mix to sám vyrovná stejně do obou BUSů. Zatím se mi to nepodařilo, budu zkoušet a nebo mi někdo poradí ještě jiný fígl...
Díky
https://www.facebook.com/steel.audio/
Soundcraft, Audix, Mackie

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Kajman2nd » stř 05. říj 2022 11:06:13

Kanál poslaný do Stereo SubGroup může mít Pan odlišný od toho, který dáváš do MainLR...

Odpovědět

Zpět na „Behringer“