Digitální mix Behringer X32

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Ondra
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: ned 12. srp 2012 20:32:07

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Ondra » pát 14. říj 2016 15:10:43

Je to tak, jak píše Thomas. Jen bych doplnil, že v setupu mixu ješte můžeš nastavit, co vše se při linku spáruje. Např. můžeš mít spárované třeba fadery, EQ a DYN, ale gainy můžeš nastavovat samostatně (když odškrtneš v "Link Preferences" HA config).

fanda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: stř 14. kvě 2014 10:24:35

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od fanda » stř 07. čer 2017 16:43:01

Ahojte.
Rad by som sa opýtal na clip na vstupoch BUS ciest (aj Main).
Čí skutočné mix clipuje vo vnútri, nastáva pretečenie čísiel, keď vidím na input BUS metry clip.
Niekedy sa my stáva, že na vstupe BUS dosť clipujem. Na výstupe sa to už neprejavuje lebo dám napr. šabľu hlasitosti slabšie alebo sa použije kompresor ... V podstate čí sa mam tomu vyhýbať alebo to je jedno - ovplyvňuje to výsledný zvuk ?
Vďaka

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Bassman » čtv 08. čer 2017 9:48:34

Clipovat mozu aj vnutorne cesty a to ze stiahnes sablu na vystupe BUS urcite nepomaha. To ze to nepocujes znamena, ze to nejde do clipu prilis a nejak sa to v tom celkovom zvuku strati ale pocut to urcite viac alebo menej je.

Riesenie je absolutne jednoduche a logicke. Treba osetrit to, kolko coho do BUSU posielas, to je jedina cesta. Kompresory a stahovanie sabli je amatercina (neber to osobne, neviem to inac nazvat).

... a este si neodpustim ... PREBOHA, LUDIA NEZVUCTE KYM NEMATE ASPON TIE NAJZAKLADNEJSIE ZNALOSTI Z AKUSTIKY A ZVUKOVEJ TECHNIKY, DEHONESTUJETE A DEGRADUJETE PRACU LUDI NA PODIU (som aj muzikant, osobne sa ma to dotyka) ... dakujem za pozornost
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

fanda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: stř 14. kvě 2014 10:24:35

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od fanda » čtv 08. čer 2017 10:16:21

Ok, vďaka za odpoveď.

Uživatelský avatar
Noro

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Noro » úte 13. čer 2017 9:08:27

Ahojte
Kupil som mix Behringer X12 (zalozili sme malu amatersku kapelu). Nevie mi z vas niekto poradit, ci v Bratislave (alebo v okoli) je niekto, kto by ma vedel expresne zaucit do prace s tymto mixom? Podotykam, ze som so ziadnym mixom nikdy nerobil ale mam elektrotechnicke vzdelanie a chut sa nieco nove naucit.
Dakujem

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Bassman » úte 13. čer 2017 9:23:38

Mozem ti dat nejake zaklady, aby ste sa aspon nejak vedeli vysomarit. Som z BA, 0907 434 823 (Peter)
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Edis
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. zář 2012 21:09:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Edis » stř 26. čer 2019 17:01:27

Zdravím všechny majitele tohoto mixu.

Potřeboval bych poradit, zvažuji koupi tohoto mixu, protože se mi zdá, že toho nabízí vice než o dost novější konkurence.
Možná se ale pletu, a je tam něco co se nedočtu a poznám až provozem.

Můžete mi prosím říct jak se mix nastavuje, když by chtěli muzikanti nazvučit vlastní odposlechy "in-ear".
Já jsem na starém presonusu dal každému jeden aux a stiskl jsem tlačítko auxu a jednoduše tam přidal co potřebuji.

U tohoto mixu to asi tak jednoduché nebude, předpokládám, že se musí použít sběrnice, ale při 8-10 muzikantech
už mi přijde 16 sběrnic málo. Vím že existuje modul "P16" ale to je dost drahé a pokud by si nechtěli nastavovat
sami, tak já se na ten modul asi vzdáleně nedostanu, ale možná se pletu.

Můžete mi prosí poradit jak se to praktikuje.

Děkuji Eda

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Bassman » stř 26. čer 2019 20:27:02

Vseobecne sa o tom pulte rozpisovat nebudem, ale robil som aj na Souncraftoch SI, Soundcraft UI, Yamaha TF, ... a inej konkurencii (cenovej, vykonnostnej) a zasadne rozdiely v ramci pouzivatelskeho komfortu tam nie su (samozrejme X32 mam). Nieco je lepsie, nieco horsie.

Zvukovo je to subjektivne a docitas sa tu toho dost, moj nazor je, ze sa na tom pulte da urobit velmi slusny zvuk (pre rypalov, MIDAS PRO to teda urcite nie je, z toho som vymackol uplne inu triedu zvuku).

No a konkretnejsie k tvojej otazke ohladom odposluchov. V rychlosti ... stlacis SEL daneho odposluchu (BUSU, AUXU, sbernice ... nazvy to ako chces) a potom talcitko SEND ON FADER a si tam kde na tvojom starom pulte. Nic zlozite v tom nevidim.

Pult ma 16 BUSOV, tie sa daju pouzit ako odposluchove cesty, alebo ako efektove cesty. Pokial teda nebudes pouzivat viac ako 6 efektovych ciest, tak tam zmestis aj 10 odposluchov.

Asi tak ... ak budes mat nejake dalsie konkretne otazky, napis.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Edis
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. zář 2012 21:09:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Edis » ned 30. čer 2019 22:44:04

Děkuji moc za odpověď, toho tlačítka "SEND ON FADER" jsem si nějak nevšiml, teď je to celkem jednoduché a jasné.
Už jsem objednal rackovou verzi, až přijde, tak se určitě ozvu s dotazy.

Děkuji

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Bassman » pon 01. črc 2019 14:25:47

No to pozor. Rackova verzia, to je o niecom uplne inom. Ta ide iba cez wifi (teda ak neoblubujes zvukarsky masochiznus a nebudes to chciet ovladat cez ten pididisplay).

K tomu tiez len strucne ... CEZ WIFI UZ NIKDY.

Keby som tu mal popisat par poslednych prihod zo zvuceni cez tablet za posledny rok, myslim ze by si tu objednavku este dnes stiahol. Ked si pozries moje prispevky najdes tam chvalospevy na zvucenie cez tablet, co kedysi platilo, ale dnes je situacia uplne ina.

Wifi je nespolahlive, vypadava a neha ta v ... v tych najnevhodnejsich chvilach. Ako doplnenie sabloveho pultu urcite ano, je to super, ale na live mix nepouzitelne. Mozno ked budes mat 5GHz wifi, tak ti to nejaku dobu pojde dobre, ale ani to by som neriskoval, existuju vselijake rusenia, ktore prekvapia.

A uz vobec nerozhoduje ci sa bavime o zvuceni v centre mesta alebo na luke zelenej, vysledok moze byt ten isty.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Bassman » pon 01. črc 2019 14:26:16

... na rackovej verzii pochopitelne tlacitko send on fader nie je.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Edis
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. zář 2012 21:09:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Edis » pon 01. črc 2019 16:49:20

Díky moc za upozornění.
Rackovou verzi jsem volil protože jsem se chtěl zbavit velkého páráku, a zvučit chodím už jen sporadicky.
Já samozřejmě problémy s wifi znám protože je občas montuji a dělám po vesnicích CCTV přenosy.

WiFi samozřejmě použiji 5 Ghz, akorát škoda, že tablety neumí vyšší kanály které nabízí profi AP.
Kromě tabletu si představuji, že budu mít natažený datový kabel k PC, akorát mě vadí že na Windows nebo Linux
nejde spustit Mixing Station, ten se mi líbí o mnoho víc než ten origo (hlavně editace vrstev).
Také jsem tak trochu bastlíř a z minulého projektu mě zbyly motorové fadery, tak bych si z nich udělal kontrolér.

Samozřejmě někdo může podotknou proč ne rovnou plnohodnotný mix. Protože bych platil za vstupy, které
potřebuji mít na pódiu a ne u sebe, takže bych musel ještě koupit stage boxy a cena by byla úplně jinde.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Bassman » úte 02. črc 2019 11:07:01

Tomu rozumiem, poznam niekolko zvukarov ktory takto rozmyslaju. Na male obcasne akcie je to v zasade pouzitelne, pokial je tam na kabli aj PC ako zaloha. Je totiz jedno ci vam vypadne wifi na malej alebo velkej akcii, vysledok je rovnaky.

Ale mne sa inac celkom pozdava aj ta apka na PC. Je celkom prehladna a ma moznost custom layeru. Prave cez nu som odrobil poslednu akciu na ktorej mi vypadla wifi a po ktorej som okamzite objednal sablovy pult. Ale kapela (Sokoli) bola spokojna, takze az taky pruser to nebol.

A co sa tyka mixing station, tak nic lepsie som na tabletoch (aj ipadoch) na ovladanie putlov nevidel a povedal by som ze maloco sa tomu vobec priblyzilo. Len ta wifi ...
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Edis
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. zář 2012 21:09:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Edis » stř 03. črc 2019 20:48:47

Díval jsem se na stránky výrobce apky "mixing station" a píšou, že už mají soft co bude chodit na všech platformách a že jen řeší nějaké distribuční problémy.

To by byla paráda, dalo by se to pustil třeba na raspberry s linuxem a velkým dotykovým monitorem.

Mik_
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 15. čer 2019 21:00:39

Re: Digitální mix Behringer X32

Příspěvek od Mik_ » stř 31. črc 2019 13:46:17

"WiFi samozřejmě použiji 5 Ghz" můžu se zeptat, z jakého důvodu? 5 Ghz má sice větší přenosovou rychlost, ale výrazně horší dosah, takže pokud mi jde o stabilitu a dosah a ne o přenosovou rychlost, tak je 2,4 Ghz lepší volba.

Odpovědět

Zpět na „Behringer“