Mixpult Behringer Xenyx 1832

  • Reklama
  • DEMO 15
Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Mixpult Behringer Xenyx 1832

Příspěvek od Peca » pon 27. úno 2012 9:39:38

Zdravím a moc prosím,

nevíte někdo, jak připojit notebook přes USB k tomuto mixu tak, aby přehrával i nahrával? Když jej zapojím přes sluchátkový výstup, nebo mikrofonní vstup na cinche mixu, tak jede. Přes přiloženou USB krabičku přehrává velmi slabě a nedá se ničím ovládat. Ani přepínači ani faderem. Předesílám, že jsem neinstaloval do notebooku jejich prográmek, používám vlastní. Může to souviset s tou instalací? Díky.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Mixpult Behringer Xenyx 1832

Příspěvek od blaha » pon 27. úno 2012 10:50:16

Jak na to koukám, tak ta USB zvukovka je tam jen přilepená na 2TRACK takže na pultu žádné možosti ovládání a routování. Jediný co tam je tam tlačítko pro puštění do MAINu (nad ovladačem CR) a do CR.

Takže veškeré hlasitosti musíš ovládat v PC/NB, mělo byto podporovat ASIO ovladače, tzn. že by měla fungovat s většinou ASIO kompatibilních programů. Měla by umět jak nahrávat, tak přehrávat najednou, ale nejsem si jistej kde přesně nabírá signál pro záznam, pokud až za bodem kde do mixu posílá výstup, mohlo by dojít k zacyklení. Pak by se současné přehrávání a záznam daly použít pouze v kombinaci s výstupy CR.

Osobně vidím tohle řešení umístění zvukovky jako opravdu nešťastné a téměř nic nepřinášející, a pro vážnější práci bych doporučil spíš nějakou externí USB/FW zvukovku.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Mixpult Behringer Xenyx 1832

Příspěvek od Peca » pon 27. úno 2012 16:18:04

Díky. Po zapojení přes klasický výstup na sluchátka se po zmáčknutí MAINu dá hlasitost ovládat jako celek mixu a tím v podstatě smíchat třeba s mikrofony. Nahrávat se tam dá taky, pokud přehodím cinche a jack do mikrofonu. To znám ze starýho mixu. Ale pak nechápu, k čemu je tam ta krabička na USB.....na ní nefunguje ani to tlačítko MAIN u hlavních faderů. Že by to bylo na nějakou externí zvukovku? :shock: S tím jako naprostej amatér namám zkušenost.

Prostě někdy potřebuju pouštět muziku jako podkreslení, nebo jako podklad pod tanec. Ovšem když do mixu zapojím notebook, musím jet na baterky. Zdroj mi dělá strašnej rachot na výstupu do beden.... :wink:

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Mixpult Behringer Xenyx 1832

Příspěvek od blaha » pon 27. úno 2012 16:38:09

Takže jestli chápu dobře, tak máš tu verzi FX a USB je řešený přes externí krabičku s 4x CINCH? Já myslel, že už máš verzi s integrovaným USB do pultu, což je v podstatě to samý, ale rovnou pověšený na ty CINCHe co jsou pro kazeťák. Tam pokud by jsi tu externí zvukovku připojil do 2-TRACK, tak ti bude to 2-TRACK to MAIN tlačítko fungovat.

Ty máš tak trochu kiku v tom, že pokud máš externí zvukovku, můžeš si vybrat kudy to do pultu pošleš a odkud budeš nabírat.

Pokud ale řešíš brum, tak se na celou krabičku od Uliho vykašli, kup si nějakou slušnou externí zvukovku se symetrickými výstupy nebo odzeměním, pak budeš propoje řešit symetricky a stínící vodič, kterej může za ten brum zapojovat netřeba.

Jinak pokud tady pokoukáš, tak tu je na USB zvukovky dost tipů, např. Lexicon, M-Audio, EMU, atd. Já osobně používám Lexicon Alpha a žádný problém.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Galapetr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: úte 16. čer 2009 16:40:59

Mixpult Behringer Xenyx 1832

Příspěvek od Galapetr » pon 27. úno 2012 17:24:20

UCA202 ( a její varianty) je standardní 16bit 2IN 2OUT zvukovka, dokonce hodnocená jako vynikající ve své kategorii http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/beh ... eview.html. A pro používání jako standardní zvukovka pod windows nepotřebuje žádné specielní ovladače.
Ty je nutno instalovat jen pokud vyžaduji ASIO - tedy nízkolatenční ovladače pro specializované programy jako je Cubase a podobné.
Zkontroluj jestli máš tuhle zvukovku vybranou v těch windows jako používanou/výchozí a správně nastavenou hlasitost.
Já používám bez problémů variantu UCA202 (2IN/2OUT, SPDIFoptical out + paralelně k výstupu sluchátkový výstup).

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Mixpult Behringer Xenyx 1832

Příspěvek od Peca » pon 27. úno 2012 20:19:36

Tedy pánové.....prozření...co by amatér jsem možná pochopil, že ta krabička s označením Behringer UCA 200 je vlastně externí zvukovka....Když jsem ji teď připojil, tak se instalovala. Takže jestli to chápu správně, tak než ji chci používat, musím ji v noťasu najít a nastavit pro ten moment jako výchozí. Takže potom by to mělo fungovat????? :shock: 8)

Galapetr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: úte 16. čer 2009 16:40:59

Mixpult Behringer Xenyx 1832

Příspěvek od Galapetr » úte 28. úno 2012 12:26:51

JJ, pochopil jsi naprosto správně, je z hlediska ovládání to naprosto standardní zvuková karta, jen je externí. Buď máš software, která dovoluje si vybrat na kterou zvukovou kartu půjde výstup, a nebo nastavíš v ovládacích panelech v sekci zvuk, že karta Behringer bude výchozím zařízením pro přehrávání a záznam zvuku (Mluvím o Wokenicích , okousaný jablka neumím :-) ).

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Mixpult Behringer Xenyx 1832

Příspěvek od Peca » úte 28. úno 2012 20:01:23

Moc díky, super! Dneska už to nezvládnu, ale zítra se pokusím o zprovoznění!

Můžu zkusit ještě jeden dotaz k mixu?
Jak se na tomto mixu vytvářejí podskupiny? Předpokládám, že se jedná o sloučení např.několika mikrofonů, (např pro bicí), kdy na vstupních faderech si vše nastavím a potom je všechny sloučím stlačením SUB tlačítka do podskupiny, kterou už můžu jako bicí sestavu nastavovat jen jedním faderem. Jde o to, že u vstupních faderů je jedno tlačítko SUB, ale SUB fadery jsou 1 a 2. Jak tedy přidružím vstupy k SUB1 a SUB2. Abych dokázal rozlišit, kterej vstup se nasměroval do které podskupiny? Tlačítka RIGHT A LEFT jsem ppochopil, tím můžu podskupiny zřejmě směrovat do pravýho, levýho, nebo obou kanálů.....tahle krabička mě začíná bavit.....

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Mixpult Behringer Xenyx 1832

Příspěvek od Peca » pát 09. bře 2012 16:28:18

Ještě se chci zeptat, kam se k tomuto mixu připojí odposlechy pro pódium. Předpokládám, že to bude výstup "Monitor", čili "MON OUT". Ten je tuším propojený s výstupem na sluchátka, čili zřejmě příposlech monitoru pro zvukaře.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Mixpult Behringer Xenyx 1832

Příspěvek od KamilV » pát 09. bře 2012 17:54:01

Podskupiny fungují ve stereu. Do SUB 1 jde levý mix, do SUB 2 jde pravý. Takže rozhodit to můžeš panorámou.
Ve výsledku pak můžeš SUB 1 routovat do MASTER LEFT, ale klidně i do MASTER RIGHT nebo do obojeho.

Monitory můžeš připojit na MON OUT, nebo AUX 1 SEND, pokud nepotřebuješ žádný externí efekt.

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Mixpult Behringer Xenyx 1832

Příspěvek od Peca » pát 09. bře 2012 18:28:29

Děkuju moc,

takže do podskupiny tím pádem nedostanu mikrofony od bicích? Já myslel, že je to právě na tyhle případy :) . No musím se ještě hodně učit.
No a výstupy pro odposlechy jsem zkoušel přes ten MONITOR. Tady to mají dobře udělaný, protože se dá každej nástroj do odposlechu pustit jinak, než do MAIN OUT a třeba odbourat i zpěvy. No a pak to nezávisle na MAIN OUT pouštět do odpodslechů i do sluchátek, který mají ještě svoji regulaci zvlášť.....Pomalu se tím prokousávám....Díky

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Mixpult Behringer Xenyx 1832

Příspěvek od KamilV » pát 09. bře 2012 18:36:43

Ale ano, bicí takto do podskupiny dostaneš. Jen třeba OH LEFT bude v SUB1 a OH RIGHT bude v SUB2, pokud u mikrofonu OHL dáš panoramu doleva a u UHR dáš panoramu doprava.
A pokud bys chtěl, kvůli malýmu mixu, mít v SUB1 bicí a v SUB2 zpěvy, musel bys u všech bicích dát panoramu doleva, u všech zpěvů doprava a pak SUB1 a SUB2 routovat do LEFT i RIGHT.

No, ta monitorová sběrnice tady nějak řešena nijak zázračně. Je to obyčejný PRE Aux, jen je popsaný jako MON, aby se v tom asi začátečník líp orientoval. Podle mě to šťastný není, když přindeš k lepšímu pultu, nebude nikde popisky MON mít. Ale je to jedno, používá se to stejným způsobem.

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Mixpult Behringer Xenyx 1832

Příspěvek od Peca » sob 10. bře 2012 18:25:10

Díky strašně moc, ano jsem naprostý začátečník a spíše s tím bojuju, než pracuju. Ale snad se alespoň trošku poddá....prostě koníček :)

Uživatelský avatar
Daliborslepcik

Re: Mixpult Behringer Xenyx 1832

Příspěvek od Daliborslepcik » stř 27. úno 2019 11:03:03

Dobrý den, chci se zeptat potřebuju propojit bednu na zpívání s behringer Xenyx 1832 usb
Můžete mi poradit, jak na to??

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Mixpult Behringer Xenyx 1832

Příspěvek od Martin » stř 27. úno 2019 12:33:25

tak se všichni zhluboka nadechneme a uklidníme svou mysl...

jakou bednu?
administrátor, moderátor

Odpovědět

Zpět na „Behringer“