Behringer SL3242 FX PRO - cena opravy vstupu?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Moskyt
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 13. bře 2013 16:12:12
Kontaktovat uživatele:

Behringer SL3242 FX PRO - cena opravy vstupu?

Příspěvek od Moskyt » stř 13. bře 2013 16:33:45

Zdravím,
přestal mi jít jeden vstup - je citlivý s bídou tak na 50% a samozřejmě, že po vytažení šumí a zkresluje.
Kdysi se mi podobná závada stala (na jiném mixu Behringer) při šlusu kabelu při zapnutém fantomu a v Audiopro to opravili,
už ale nevím co to bylo a kolik to stálo. Tuším, že se to tenkrát chovalo stejně.
Myslím, že nemám větší problém podobnou věc si opravit svépomocí, ale nechce se mi to kuchat zbytečně.
Na druhou stranu, asi by bylo dobré ho po několika letech to otevřít, vyčistit a prostříknout poťáky...
Je možné, že je to některý ze vstupních tranzistorů, nebo nějaká diskrétní součástka kolem nich?
Kdyby to byl tranzistor, seženu ho?
Kolik by asi stála oprava u Vás - profíků v Audiopro a jak dlouho by to trvalo?

Díky, Moskyt

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Behringer SL3242 FX PRO - cena opravy vstupu?

Příspěvek od sledge » stř 13. bře 2013 18:42:07

Zdar.
Pokud by to bylo přstupné ze strany SMD součástek, tak bychom se mohli vejít odhadem do 500 Kč bez DPH a dopravy. V případě nutnosti rozebrání pultu (=vyjmutí modulu DPS) se to už blíží 1000 Kč. Závisí to také na tom, jak se závada projeví, resp. zda ihned, nebo to bude "občasné" (to by neměl být tento případ, ale člověk nikdy neví). Je to samozřejmě hrubý odhad, protože na dálku to lépe nejde.
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Moskyt
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 13. bře 2013 16:12:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer SL3242 FX PRO - cena opravy vstupu?

Příspěvek od Moskyt » čtv 14. bře 2013 12:06:01

To je dobrá cena, DPH mě nezajímá, jsem plátce a doprava taky ne - do Audiopro to přivezu, bydlím v Praze.
Jak by to vypadalo časově?

Díky, Moskyt

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Behringer SL3242 FX PRO - cena opravy vstupu?

Příspěvek od sledge » čtv 14. bře 2013 22:09:39

To bude o něco horší. Odhaduji (od oka) na 3 týdny v pořadí. Napiš zítra na service@....... a něco vymyslíme.
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Moskyt
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 13. bře 2013 16:12:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer SL3242 FX PRO - cena opravy vstupu?

Příspěvek od Moskyt » stř 08. říj 2014 12:23:28

Zdravím,
mám 2 problémy:
na tomtéž mixu odešla klika č. 13 - nereaguje potenciometr gain, klika jinak pracuje.
Pokud by to bylo možné mix bych opět rozebral a přivezl připravený na opravu.

Koupil jsem nový EQ - Behringer FBQ 3102, po vybalení a zapnutí jsem si všiml, že dost hřeje v oblasti vstupních a výstupních konektorů. nechal jsem ho zapnutý 12 hodin bez vypnutí, teplota se dále nezvyšuje, nic nesmrdí a EQ funguje normálně. Nicméně, některá místa (zadní panel mezi konektory, kde je přišroubovaný chladič napájecího zdroje) jsou horká tak, že na nich nelze udržet ruku. Je to u tohoto přístroje normální? Přístroj jsem koupil přes internet od firmy Muziker, není problém ho vrátit nebo reklamovat, kurýr ho přivezl včera..

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Behringer SL3242 FX PRO - cena opravy vstupu?

Příspěvek od sledge » čtv 09. říj 2014 21:13:52

Tak já už si to moc nepamatuju, ale zdroj je u napájecího konektoru a myslím, že je to takovej baculatej toroid. U konektorů je tak tuším stabilizátor s chlaďákem a to je tak to jediné, co by tam mohlo hřát...

Jinak co se týče pultu, mohou to být nejčastěji tlačítka nebo studeňák v propojení vstupní sekce a korekcí...
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Moskyt
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 13. bře 2013 16:12:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer SL3242 FX PRO - cena opravy vstupu?

Příspěvek od Moskyt » čtv 09. říj 2014 22:58:44

Můžu ten mix přivézt? Moc se mi nechce hrabat pájkou do SMD součástek, tlačítka jsem prostříknul a nic. Závada se zpočátku projevovala až po nějakém čase (asi než se něco ohřálo), teď je trvalá. Může to být i nějaký kondík, ale to bych asi radši nechal Vám - profíkům.

U konektorů EQ je opravdu chladič stabilizace, jenom nevím, jestli je ta teplota ještě v mezích slušného vychování.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Behringer SL3242 FX PRO - cena opravy vstupu?

Příspěvek od sledge » pát 10. říj 2014 11:21:35

Klidně to přivez. Ad teplota - no, ruku by tam mělo být možné udržet... Teploty nad 60° nejsou moc prospěšné....
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Moskyt
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 13. bře 2013 16:12:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer SL3242 FX PRO - cena opravy vstupu?

Příspěvek od Moskyt » pát 10. říj 2014 17:10:37

Zdravím,
mix přivezu, jenom prosím o Tvoje telefonní číslo, abychom se mohli domluvit kdy, co a jak a abys ho mohl převzít.
Děvče na příjmu ochotou moc neoplývá, volal jsem kvůli tomu EQ abych se zeptal někoho z Vás techniků na tu teplotu - nepřepojila mne s tím, že Behringery už téměř neopravujete, a že bla, bla, bla...
Moje číslo je 606 523 417.

Díky, Jirka Turek - Moskyt

Moskyt
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 13. bře 2013 16:12:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer SL3242 FX PRO - cena opravy vstupu?

Příspěvek od Moskyt » ned 18. pro 2016 15:19:14

Zdravím, stejná závada na klice č. 13 se v létě objevila znovu, navíc - FX 2 efekt funguje až od kliky 9 dále, kliky 1-8 neposílají pro FX signál - asi propojení se sběrnicí mezi blokem 1-8 a dalšími?
Myslíš, že bych mohl mix předrozebrat a přivézt k Tobě do servisu?
Nějak se mi nechce ho vyhodit, mimo těchto maličkostí jsem s ním maximálně spokojen.
Díky za odpověď, Jirka Turek - Moskyt.

Odpovědět

Zpět na „Behringer“