X Air XR18

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: X Air XR18

Příspěvek od aandree » úte 15. zář 2015 17:22:31

Live zvučení bylo naprosto v pohodě. Mix jsem měl vyzkoušenej cca měsíc v provozu ve zkušebně, takže všechny problémy (hlavně s WiFi, jak jsem psal předtim) jsem eliminoval už tam. Samozřejmě se musí počítat s tim, že i když si zvuk ve zkušebně odladíš perfektně při zkouškách, tak to neni o tom, že příjdeš na koncert, vyvoláš nastavení ze zkušebny a hraješ...ale to je asi jasny :-) Každej sál je jinej, jinak vytlumenej atd. Takže tak jako tak kapelu musíš na jiný podium nastavit znovu. Na druhou stranu, možnost ukládání nastavení je naprosto super, po koncertě zpátky ve zkušebně akorát vyvoláš to původní a hraješ. Navíc pokud si budeš ukládat i nastavení z koncertů, a budete hrát v klubu, kterej má třeba podobný proporce jako klub ve kterym jste už předtim hráli, jako základ si vyvoláš právě už to předtim uložený nastavení a to jenom doladíš podle aktuální situace. Taky je dobrá funkce DCA groups, to myslim může hodně pomoct, zvlášť když neni na zvukovou zkoušku moc času. Ale tak to jsou prostě obecně výhody digitálů no...

K mýmu mixu - výpadek žádnej nenastal, ani zvukovej, ani WiFi. Jak Androidí aplikace, tak Win aplikace ti hodí při výpadku okno, s nabídkou Reconnect. Z těch dvou koncertů se to nestalo ani jednou, i když v místě byly minimálně 2 další sítě. A i když by výpadek WiFi nastal, mix hraje v poslednim nastavení dál, takže to je v pohodě.

Co se týče nahrávání, tak k tomu jsem se zatim nedostal. Každopádně Behringer k mixu dává (po registraci) sériový číslo na plnou verzi softu Tracktion, do kterýho jde nahrávat (koukni na YouTube kanál Behringeru o X Air produktech, maj tam jednoduchej návod). Nejdřív se teda musíš registrovat u Behringera, tam taky zadáváš sériový číslo mixu. Dostaneš od nich nějakej kód, kterym se pak registruješ na webu Tracktion a je to. Akorát po nainstalování Tracktion na PC to chce ještě připojení k netu kvuli autorizaci. Což ve zkušebně nemám a neuvědomil jsem si to, takže zatim jsem nahrávat nezkoušel...ale mám to v co nejbližší době v plánu, takže o tom taky podám report.

A pokud budeš kupovat u Thomanna, tak mám jednu radu (a asi nejen pro tebe, ale obecně pro všechny)... Já blbec chtěl ušetřit nějakou tu tisícovku, a čekal jsem až se objeví B-stock. Ten jsem pak objednal, ale byly s tim akorát problémy. Dva vstupy permanentně šuměly, sice se daly zamutovat, ale byly tim pádem uplně nepoužitelný. A potom co mi dorazil druhej mix, jsem zjistil, že na tom prvnim vlastně ani nefungoval Client mód WiFi modemu. Každopádně, Thomann všechno vyřešil na 1*, poslali kupón na balík pro Českou poštu, takže jsem nemusel nic platit, původní mix poslal zpátky a oni obratem poslali jinej. Prostě očividně tam nekontrolujou zboží, který lidi vrátěj ve 30ti denní lhůtě. A samozřejmě lidi vracející jim timhle způsobem vadný zboží se jim to už ani neobtěžujou napsat že to nefunguje tak jak má #-o Prostě B-stock už nikdy... [-X
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: X Air XR18

Příspěvek od Havlis » stř 16. zář 2015 10:40:45

Zdarec, díky za referát;-). všechno jsem promyslel, přečetl si manuál a zkouknul většinu video-tutoriálů a už jsem objednal u Thomanna plnohodnotnej kousek, ždánej B-stock (i na základě tvojí rady). Těšim se, až přijde a začneme se seznamovat:-). Určitě se sem pak obrátím s dotazama:-)

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: X Air XR18

Příspěvek od aandree » stř 16. zář 2015 18:33:54

Tak jsem se dneska dostal k testu nahrávání. Sice jsem trošku ze začátku bojoval s nastavenim Tracktion, ale byla to spíš moje blbost. Jako zařízení se musí nastavit ASIO, a pak ASIO X-AIR. Ve video tutoriálu jeli přes Mac a to nastavení tam je trošku jiný, to mě zmátlo. Pak taky to chce nastavit v X-AIR EDITu kde chce člověk nabírat nahrávku. Každopádně nahrává to super, žádný sekání záznamu, nic takovýho. Už jsem je pak i doma zkoušel dát dohromady (5 stop) a všechno spolu sedí.
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Re: X Air XR18

Příspěvek od fikus » pon 19. říj 2015 21:26:57

Tak mi dneska dorazil :) Dal jsem na doporučení kolegy, který už přes něj zvučil :) ítra ho začnu zkoušet přes tablet :)

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Re: X Air XR18

Příspěvek od fikus » stř 04. lis 2015 21:47:51

Chlapí nechci být za lamu, ale potřeboval bych vyměnit dva efekty za jiné. Dají se ty efekty někde editovat. Většinu uživatelských věcí jsem už jakotako pochopil, ale v pátek chci vzít XR 18 na malou akcičku na zkoušku a potřebuji tam mít v efektech chorus. Ovládám tabletem přes android. Buďto to neumím vyměnit, nebo se musí plugin chorus odněkud vzít. Poradí někdo? Editovat z PC přes USB? Přiznám se že jsem byl dosud analogovej :(

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Re: X Air XR18

Příspěvek od fikus » stř 04. lis 2015 22:30:22

Jsem trubka, už jsem to našel.

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Re: X Air XR18

Příspěvek od fikus » pát 06. lis 2015 23:29:08

Tak mám za sebou první akci s XR 18, vlastně s digitálem vůbec. Kamarád písničkář mne poprosil o nazvučení recitálku. Zpěv, kytara, harmonika. Takže jsem si řekl, že není moc co zkazit. I když jsem si pro jistotu malý analogový mix vzal do auta. :D Ocenil jsem absenci páráku, položil jsem konzoli na římsu za muzikanta, sačilo pár krátkých kablíků k bednám a odposlechu a už jsme ladili.
Spojení s tabletem bez problémů, zvukovka mi trochu trvala, nejsem přeci jen zvyklý na tablet. Ale vše jsme vyladili k obecné spokojenosti. Příjemně mne překvapily rychlé odezvy ovládacích prvků.
Efekty hall a chorus použité na kytaru, na zpěv jenom hall. Fungují bez problémů, ale jsem zvyklý na Lexicon :(
Akce proběhla k všeobecné i mé spokojenosti. V jednu chvíli tablet zahlásil, že aplikace XR18 přestala pracovat, ale restart trval cca 20s a proběhl během písničky, vše zůstalo v původním nastavení a bez problémů. Proč to vypadlo netuším, ale můj tablet není zrovna hi-end technology. Takže celkem spoky. Teď uvidíme jak zmáknu nějakou kapelu

peto
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát 08. bře 2013 21:26:48

Re: X Air XR18

Příspěvek od peto » úte 10. lis 2015 21:59:08

Ahojte,
cez vikend som mal prve ozvucovanie s XR18. Bol to folklor a narazil som na jeden problem. V jednom vystupeni nehrali hudobníci a bolo treba pustit podklady z CD(mp3). Mix som ovladal z notebooku a sedel som v hladisku. Musel som to vyriesit tak, ze som pripojil cd player k pultu na podiu a musel to pustit dalsi clovek. Nemate nejaky napad, ako by to slo vyriesit nejako "na dialku"? Az ked bolo po akcii tak ma napadlo, ze som mohol pouzit toto:
http://www.rode.com/wireless/filmmaker
Vysielac napojit priamo na notebook a prijimac do vstupu a podklady pustam ja.
Inak Wifi spojenie fungovalo bez zavahania.

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: X Air XR18

Příspěvek od aandree » úte 10. lis 2015 23:31:00

A ty teda ten Filmmaker máš nebo ne? Jestli ne, tak ten kit stojí desítku. Levnější bys měl sehnat nějakej použitej bezdratovej in-ear monitor set a zapojit ho přijímačem do AUX IN, jako to udělal týpek tady http://forum.music-group.com/attachment ... 1428841889 a vysílač přes 3,5mm jack do tabletu (nebo PC). To že by byla podkresová hudba jenom mono, bych asi jako problém neviděl, kvalita by měla bejt tak jako tak naprosto dostačující.
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

peto
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát 08. bře 2013 21:26:48

Re: X Air XR18

Příspěvek od peto » úte 10. lis 2015 23:52:56

Ano mam 2ks tie filmmaker sady, cize to by slo pouzit myslim si. Toto riesenie ma napadlo az na druhy den po akcii.

Frenkie
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 17. lis 2015 21:51:23
Kontaktovat uživatele:

Re: X Air XR18

Příspěvek od Frenkie » čtv 19. lis 2015 10:41:41

Máme dechovou kapelu, doposud se ozvučoval pouze zpěv, ale začínáme hrát i na větších sálech a vzniká potřeba ozvučit celou kapelu. Hledali jsme různé možnosti až jsme se dopracovali k digitálním mixům. Behringer je pro nás zajímavý a i cenově dostupný. Potřebujeme: 2 zpěvy + 3 trumpety + 2 baskřídlovky + 2 klarinety + 1 tuba + 6 pro bicí = tedy přesně 16 mikrofonních vstupů.
Chtěl jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s funkčností, ovládáním, zda byste čistě nezávazně tento mix pro takovouhle potřebu doporučili. Ještě jsme zvažovali X 32 rack, ale žádné extra výhody jsme na něm pro nás nenašli a cena je o poznání vyšší.
1. Zda je vhodný pro zpěvy, jak je na tom s efekty (hall, chorus)?
2. Ovládat bychom ho chtěli přes android, tak zda je potřeba router nebo se stačí jen spojit se zařízením.
3. Jak je to s výstupy pro odposlechy, je jich hodně, ale zda se dá do každého nastavovat něco jiného, kolik je odposlechových cest?
4.Dočetl jsem se, že v racku má snahu se hřát, ale jde to vyřešit obyčejným PC ventilátorem, kam se dá ten ventilátor elektricky připojit?
5. Vstupy 17/18 jsou jen stereo nebo se dají použít jako dva mono vstupy?
6. Občas s námi hraje druhá parta (elektro harmonika, kytara, zpěv - akce kde si objednavatel přeje nepřetržitou hudbu), mají svůj mix, ale použili by náš zvukový aparát, co si myslíte o připojení výstupu jejich mixu právě do stereo vstupu 17/18?
Děkuji za případné rady a návrhy.

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Re: X Air XR18

Příspěvek od fikus » čtv 19. lis 2015 15:05:33

Zpěvy fungují normálně . Efekty to má 4x nezávislé volitelné. Androidem se to ovládá bez problémů, aplikace je zdarma ke stažení. Chce to spolehlivý tablet, v nouzi i mobil. Router není třeba. Máš tam fyzicky 6 x BUS což jsou vlastně výstupy pro odposlechy, ale dá se tam routovat i třeba main out atp. Záleží na tobě, jak je využiješ.
Co se týče přehřívání tak nevím, zatím ho zatím nosím volně a v racku to nemám. Po akci je teplý cca 40-45C . Vstup 17-18 je stereo vstup v zařízení je označen jako AUX a počítá s linkovou úrovní signálu(úplně podrobně jsem ho zatím nestudoval, používám na podkres, případně sampl). Připojení druhého mixu přes ten aux je určitě bez problémů. Jinak pokud pořídíš tento mixík, nebudeš mít žádnou rezervu na případného hosta, moderátora atd. , leda ubrat mikrofony na bicích. Tak bych být tebou asi raději šel do něčeho většího. Jinak je spousta tutorial videí ke shlédnutí tohoto zařízení :) Nebo se dá stáhnout ta aplikace X18 a vyzkoušet si to offline

giom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: sob 18. led 2014 12:02:19

Re: X Air XR18

Příspěvek od giom » čtv 19. lis 2015 21:07:19

Dajú sa nejak spárovať dva tieto mixpulty napr. 2 x XR 12 a ovládať ho z jedného tabletu ako jeden pult ? A ako je to s rackovu veľkosťou XR12,16,18 ? Tá 12-ka má veľkosť 2U ?

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: X Air XR18

Příspěvek od aandree » čtv 19. lis 2015 22:21:45

XR18 je určitě 3U, XR12 bude 2U, podle fotek https://www.google.cz/search?q=behringe ... yCh02JQeo#

Spárovnámí víc mixů a ovládání v jedný aplikaci nejde, nemaj digitální propojovací rozhraní. Resp. maj Ultranet, ale ten slouží pro odposlechy.
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: X Air XR18

Příspěvek od Bassman » pon 23. lis 2015 10:52:54

Pustanie hudby na dialku cez table mam vyriesene velmi elegantne. Pokial mate na Notase aspon Win7(ultimate), pripadne nieco vyssie, dolezite je aby to malo integrovany RDP protokol na vzdialene ovladanie. Do tabletu potom staci nainstalovat jedna mala apka, ta sa vie spojit s PC v ramci lokalnej siete tak, ze vidite pracovnu plochu ako by ste mali pred sebou PC a ovladate to dotykovo. Ak budete mat niekdo zaujem, podam aj podrobnejsie info. Spojazdnenie a funkcionalita je uple jednoducha, spolahliva a vobec super. Ja cez to ovladam aj svetla.

XR18 sa parovat neda.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Odpovědět

Zpět na „Behringer“