X Air XR18

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
edosk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 02. zář 2010 7:47:20

X Air XR18

Příspěvek od edosk » úte 09. pro 2014 16:26:07

Predáva sa v našich končinách už X AIR XR18? Prípadne vlastníte ho niekto? Skúsenosti?
http://www.behringer.com/EN/Products/XR18.aspx

Uživatelský avatar
Návštěvník

X Air XR18

Příspěvek od Návštěvník » úte 30. pro 2014 16:49:12

Neviete nahodou kde sa tento mix predava v cz alebo sk ?

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: X Air XR18

Příspěvek od exxxi » úte 30. pro 2014 17:45:26

Asi ještě není v prodeji.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Fenderman
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: stř 14. led 2015 13:50:10

Re: X Air XR18

Příspěvek od Fenderman » stř 14. led 2015 14:11:47

U Thomanna ji maji mit 6.3.2015 asi za 22t. :-) jen pro info :-)
Behringer X32 Rack, aktivní systém 2x QSC K-12 + 2x K-Sub, 2x RCF 310 MKII, 1x Behringer B112D, TPlink router, iPad3+X32mix, MacBook Pro+X32Live. Hraju na kytaru, zpívám a zvučím ve své kapele :-) tudíž se ani nepovažuji za velkého zvukaře :-)

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: X Air XR18

Příspěvek od aandree » ned 21. čer 2015 12:15:01

Tak znova probudim tohle téma... Nemáte někdo info o tom kdy bude dostupnej v CZ obchodech? U Thomanna už ho nějakej pátek maj na skladě, dokonce už i XR16, ale u nás pořád nic :?

Btw, jak by to bylo s případnym záručním servisem, když bych ho zakoupil v Německu...? Musel bych ho na případnou záruční opravu posílat tam, nebo bych s nim mohl přijít do nějakýho oficiálního českýho Behringer servisu?
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: X Air XR18

Příspěvek od Bassman » úte 23. čer 2015 9:42:29

Ja by som sa asi na tie CZ obchody az tak neviazal. Co sa tyka zaruky, tak zatial co som pocul od znamych, tak Thomann zvycajne posle novy kus a moc to neriesia. Samozrejme postovne do Nemecka nie je mala polozka, ale radsej to, ako sa dotahovat s nejakym maloobchodnym predajcom ohladom uznania zaruky (clovek nikdy nevie).

Ale ber to s rezervou, su to len sprostredkovane informacie.

Ale vseobecne co sa tyka Behringeru, tak predaj tejto znacky asi v buducnosti prejde takmer vylucne na Thomann. Totiz ich koncove ceny sa znacne priblyzuju nakupnym cenam velkoobchodov na SK, takze tu to uz celkom slusne zakapava, pretoze sa Thomanackym cenam neda konkurovat. Predpokladam ze v okolitych krajinach je situacia podobna.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
JirkaN

Re: X Air XR18

Příspěvek od JirkaN » pát 26. čer 2015 7:18:49

pri reklamaci nebo vraceni zboží v 14ti dnech poštovné do DE hradi thomann, posle bam do mailu etiketu, nalepite na balik a na poste nic neplatíte...

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: X Air XR18

Příspěvek od aandree » pát 26. čer 2015 9:10:13

No, mě spíš šlo o nějakou případnou záruční opravu...nejsem ten typ co si takhle "půjčuje" zboží. Ale každopádně na odhalení nějaký výrobní vady je to určitě super, díky za info.
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: X Air XR18

Příspěvek od Bassman » pon 29. čer 2015 9:58:28

Suhlasim so vsetkym co sa tu pise, ale stale mi nie je jasne preco uz 2 krat sa objavila hlaska o nedostatocnom pocte vstupov u XR18.

4 spevy, to je 4
2 saxyki to je dokopy 6
2 gitary, to je dokopy 8
3 klavesy, (keby hned vsetky do sterea) to je dokopy 14

Staci dat jedny klavesi mono a uz su tam aj vstupy na jednu handku a nejaky player. Tak ja neviem, skuste ma prosim opravit. O bicich sa nebavme, kedze nie su sucastou kapely.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: X Air XR18

Příspěvek od maro » pon 29. čer 2015 18:58:07

Hláška o málo vstupech se objevila protože zkušení vědí jak to chodí. Teď máš dost,ale co příští rok? Někdo přijde že by chtěl tamto a tamto a bude to... Taky jsme měli 16 vstupu analog. Přešli jsme na SC expresion2 a kolikrát je těch 22 analogových vstupu málo. A kapela má pořad stejně členů...
Listen... and enjoy the sound

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: X Air XR18

Příspěvek od Bassman » úte 30. čer 2015 16:29:06

Tomu rozumiem, ale to treba aj rozviest, nie len napisat ze 16 je malo. Nejde o mna, ja robim zvukarinu na amaterskej urovni a 16 je aj mne malo, ale ten cloviecik co sa pytal, mozno nerata s tym ze by sa mala kapela nejak zasadne obmenit a vtedy mu je 16 bohate dost.

... no to uz si musi zvazit sam, ze ako do buducna.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: X Air XR18

Příspěvek od Robert » úte 30. čer 2015 20:06:32

do budoucna je situace taková, že to co je IN dneska, bude za rok morálně zastaralé a tak bych řešil současnou potřebu s mírnou rezervou. Řešit situaci, co kdyby jsem měl za rok zvučit soubor kde bude potřeba 30 vstupů, budu investovat do velkého mixu a mnoha mikrofonů, a když ta situace nenastane, stárne mi drahý velký nevyužitý krám za 3x více peněz. Doporučil bych, až potřeba přijde, tak jí řešit.

elektronek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: stř 26. srp 2015 7:52:40
Kontaktovat uživatele:

Re: X Air XR18

Příspěvek od elektronek » stř 26. srp 2015 8:36:01

Ono těch vstupů je tam celkem 18, 16x mono mic/line + 1x stereo na kterém je pouze gain + ekvalizer. Mám ho asi 14 dní a jsem s ním maximálně spokojenej, za ty prachy (od Thomanna, u nás na eshopech je cca o 6-7 tis dražší a zatím nedostupnej) je v poměru výkon/cena výbornej. Na rozdíl od jinejch pultů které jsou vyloženě apple control umí ovládání z čehokoliv a navíc 2 midi rozhraní - jedno přes klasickej DIN a druhý přes USB pro PC. Na zvučení běžnýho vesnickýho bigbítu plně dostačující a pro tento účel jsem ho koupil, navíc s možností 18-kanálového záznamu přes USB - doma jsem zatím zkoušel 6 stop a jede to v pohodě bez problémů do softu Studio One kterej mám od Presonus. Jediný co bych lehce vytknul konstruktérům je to, že dle obrázků na webu behringeru je vedle napájecího 220V konektoru ventilátorek pro chlazení pultu a ten NENÍ osazen, při dotazu k výrobci mi bylo sděleno, že ten byl jen v prototypu a že jej není zapotřebí, ačkoliv dle mého názoru se pult celkem zahřívá. Jinak jak bylo zmíněno výše, pokud někdo má v plánu větší zvučení, tak si rovnou pořídí velkej pult s více vstupama. Když jsem se rozhodoval kterej pult si koupím, tak vyhrál XR18. další kandidáti byli Soundcraft Ui16 kterej má ve skutečnosti jen 12 vstupů a některé pouze MIC, Mackie DL1608 kterej je pouze pro iPad nebo Presonus 16.4.2 kterej ovšem nelze bez připojeného PC dálkově ovládat. a XR18 jako jedinej má navíc možnost ovládání efektů přes MIDI.
Presonus Studiolive 16.0.2, X-Air XR18
http://www.elektronek.cz

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: X Air XR18

Příspěvek od aandree » sob 29. srp 2015 17:13:19

Musím bohužel souhlasit s tim přehřejváním. Já ho mám navíc ješte zavřenej v racku společně s PC (který taky samo osobě dost topí) a po dvaceti minutách v provozu se na tom nedala udržet ruka. Měl jsem o to docela strach, takže jsem koupil klasickej PC větráček o průměru 12 cm (ale stačil by i 10 cm) a dal ho na druhou stranu od napájecího kabelu, jsou tam totiž taky ventilační otvory. Směrem tak, aby horkej vzduch zevnitř odsával ven. A je to neskutečnej rozdíl, mix je i po několika hodinách provozu uplně studenej :)

Další postřehy mám k WIFI. Mix používám v modu Client s pevnou IP adresou, a modemem Tenda A6 mám vytvořenou síť, na kterou se všichni připojujem s Androidem. Je nás totiž v kapele 5 + PC (který je k mixu taky připojený - dohromady teda 6 zařízení), co si občas štelujeme odposlech, a v modu Acces point mix zvládne připojení jenom 4 zařízení najednou. Nehledě na mnohem širší možnosti zabezpečení sítě... Měl jsem právě problémy s výpadkama připojení k mixu, když jsem měl modem připevněnej přímo u mixu, takže cca 10 cm od antény. Stačiilo ale modem dát na druhou stranu racku, takze zhruba půl metru od antény mixu a už to jede naprosto v pohodě. A jěště jedna věc k WIFI, je dobrý si přes nějakou aplikaci zjistit WIFI sítě v okolí, kouknout kterej z kanálů je volnej a na něm nechat síť běžet. Když jsem se o tohle nestaral, tak taky samozřejmě občas nastal výpadek.

Zatim přes něj hrajem jenom pár tejdnů ve zkušebně, vyladili jsme veškerý zvukový nastavení k dokonalosti a živý hraní, kde se budem zvučit sami, nás čeká přístí tejden...tak doufám že mix obstojí.
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: X Air XR18

Příspěvek od Havlis » pon 14. zář 2015 18:36:19

@Aandree: jak probíhalo live zvučení? Všechno v pohodě, nic nevytuhlo?:-) Právě o XR18 velmi vážně uvažuju, u thomanna je teĎ skladem a za necelých 22 tisíc. Zatím mám ve zkušebně kombinaci velkého mixpultu (Soundcraft LX7) a osmistopého nahrávadla (ZOOM R16). Funguje to v pohodě, ale je to velký, těžký, nemá to v sobě žádný efekty, monitor si nemůže každej nastavit podle sebe (musí hlásit tomu, kdo stojí u pultu) atd...zkrátka řešení, který je All-in-box se mi tuze zamlouvá, byť to nebude prémiová značka - hlavní využití je zkušebna a menší akce s naší cover bandou, s hlavní kapelou hrajeme jenom akce, kde je vždycky externí zvukař...

Odpovědět

Zpět na „Behringer“