X Air XR18

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Míra H.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon 31. srp 2020 19:40:34

Re: X Air XR18

Příspěvek od Míra H. » ned 20. čer 2021 12:25:40

Tím by se to ale svázalo s main výstupem, a ten musí zůstat nezávislý.
Ale "main" by šel udělat ze 2 AUXů prefader, a ty 4 dát jako postfader, a potom by to bylo přesně ono.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: X Air XR18

Příspěvek od Robert » ned 20. čer 2021 12:40:54

Netuším, co tady řešíš, main zůstává main ať si nastavím AUX jak post, tak pre. Pokud necháš šavle v aux při post režimu na nule, bude výsledný mix stejný, jako na mainu, jediné, co není svázané je výsledná závislost s celkovým main, tím chci říct, že změnou main hlasitosti se nezmění hlasitost na AUXech. Změna v nastavení šavlí v režimu MAIN se ale promítne jak do main, tak do AUX. Jednoduché by to bylo jak výše píše Kuchteleski při použití MATRIX sběrnice, protože tam naroutuješ jen celkový main a tím potom ovlivňuješ jak MAIN výstup, tak MATRIX v nastavených poměrech.

Míra H.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon 31. srp 2020 19:40:34

Re: X Air XR18

Příspěvek od Míra H. » ned 20. čer 2021 15:27:20

Změna v nastavení šavlí v režimu MAIN se ale promítne jak do main, tak do AUX. Jednoduché by to bylo jak výše píše Kuchteleski


To pravě nechci.

Chci společný mix jen pro ty 4 AUXy, ale jiný než main, ten musí zůstat nezávislý. Takže main mi nesmí ovlivnit ty AUXy.

Uživatelský avatar
Kuchteleski
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 14. říj 2018 23:51:28

Re: X Air XR18

Příspěvek od Kuchteleski » ned 20. čer 2021 18:29:34

Bassman píše:
sob 19. čer 2021 23:33:35

Taketo veci sa riesia tzv. zonovymi mixpultami. Je ich na trhu dost a tie lepsie sa samozrejme daju ovladat aj dialkovo. X air je obycajny "kapelovy" mix, ktory je na tvoj ucel nevhodny.
+1
Bassman píše:
sob 19. čer 2021 23:33:35
Je aj jedna bastlerska moznost, aj ked ja by som to asi tak nerobil. Vsetky vstupy, ktore chces reprodukovat do vykrytov (do tych 4 bedni), posles do jednej Auxiny v pozadovanom pomere (napr aux6). Vystup (aux6) prepojis kablom na nejaky volny vstup. Tento volny vstup nasledne posles do aux1-4 na max urovni (POZOR ... tento vstup ale musis vypnut z mastra). No a tie vystupy aux1-4 su tie separatne vystupy do bedni, kam ide rovnaky signal a ty si na jednotlivych aux ovladas separatne ich hlasitost.
To je taky řešení!
Víc šetří vlastní zdroje pultu, ale na úkor bezpečnosti, kdy chvilka nepozornosti povede velmi rychle k velkým nepříjemnostem.
Bassman píše:
sob 19. čer 2021 23:33:35
... ale ja by som to asi takto nerobil :)
+1
asterix1 píše:
ned 20. čer 2021 8:24:45
Podľa mňa nepotrebuješ žiadny "pokročilejší" mix.
Např. obyčejný X32R rozhodně není z mého pohledu "pokročilejší" a stačil by to, aby se to řešilo bez berliček...
Robert píše:
ned 20. čer 2021 12:05:08
Nečetl jsem všechny předchozí příspěvky, takže se omlouvám, pokud řešení už zaznělo, ale řešení je celkem jednoduché a mělo by jít téměř na jakémkoliv mixu. Přepni si AUX do režimu post fader, všechny šavle pro daný AUX dej na 0 dB, jen výstupním faderem pro daný AUX změníš výstupní úroveň všeho.
Post fader aux s unity gainem je definice groupy.

Když potřebuji groupu a můžu sběrnici přepnout do režimu groupy, tak není důvod vytvářet groupu z post fader auxu.

Tím chci říct, že jdete správným směrem, jen v tomto případě už je k dispozici řešení z výroby, tedy by to byl trochu rovnák a ohýbák.
Míra H. píše:
ned 20. čer 2021 10:14:27
P. S. Nehledejte co tam není. Nepotřebuji žádnou maticovou distribuci, ty bedny jsou ve stavebně oddělených částech.
Důležitá informace.
Míra H. píše:
ned 20. čer 2021 12:25:40
Ale "main" by šel udělat ze 2 AUXů prefader, a ty 4 dát jako postfader, a potom by to bylo přesně ono.
Přesně toto řešení jsem popsal tady:
Kuchteleski píše:
ned 20. čer 2021 1:28:11
Za těchto podmínek existuje řešení, že by se neroutovalo z master sběrnice.
Koncept:
  • 4 aux sběrnice (bus) by se přenastavily do režimu group a naroutovaly k 4 venkovním aktivkám.
  • V ten moment mix master sběrnice je jen pomocnýn mixem do group do venkovních aktivek.
  • Hlavní mix do (předpokládám) vnitřních prostor (má-li být jiný, což předpokládám z faktu, že se autor ptá na aux) míchat přes zbylý (pre fader) bus.
  • DCA je master fader.
Vyřešeno.
Nevím, jak víc bych to mohl přiblížit...

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: X Air XR18

Příspěvek od Bassman » ned 20. čer 2021 21:11:21

... no to riesenie s post fadrami na businach, pripadne businy ako groupy je vlastne ovela lepsie ako to moje. Takze nebastlit ale rozmyslat :)

nechapem preco ma to nenapadlo ... dlho bez kseftu, ale uz sa to pomaly hybe
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Veverka Peter
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09. srp 2021 11:06:24

Re: X Air XR18

Příspěvek od Veverka Peter » pon 09. srp 2021 18:38:27

golemekkk píše:
pát 13. bře 2020 16:01:02
Ahoj všem,
Nemáte náhodou někdo k dispozici manuál v češtině pro Xair18? Angličtina mi je nejblíž, ale přesto jsem ztracený. Díky :cry:
Ahoj, prosím ťa aj si zohnal ten manuál ? Máme rovnaký problém

janv
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 18. srp 2021 20:23:10

Re: X Air XR18

Příspěvek od janv » stř 18. srp 2021 21:08:30

Zdravím, jsem spíš klávesák než zvukař - ale někdo to v kapele dělat musí.
Nedávno jsme pořídili X-Air XR18, všechno jsem celkem rozchodil až na jedinou věc - routování do jediného odposlechu přes AUX1 (například) . Používám na ovládání iPad a tam jsem pohořel.... Prostě chci vokály (2) a klávesy nacpat spolu do jednoho odposlechového kanálu. (Dříve jsme používali analogový Allen Heath... to bylo naprosto jednoduché... tady to neumím prostě nastavit, ale přijde mi, že nějak to jít musí, jinak je to k ničemu).
Moc děkuju za jakoukoli radu a jestli to tady už někdo řešil, tak se omlouvám a nasměrujte me. Díky, H.

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: X Air XR18

Příspěvek od Kajman2nd » čtv 19. srp 2021 12:13:16

Jakou apku na to používáš? Tu nativní od Behringerů anebo Mixing Station?
Nebo je ještě možnost napíchnout se na notebook a udělat si setup v X-Air Edit programu, ten mi připadá přehlednější než ty mobilní apky

janv
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 18. srp 2021 20:23:10

Re: X Air XR18

Příspěvek od janv » čtv 19. srp 2021 16:35:13

Ahoj, díky moc za doporučení (určitě využiju, taky mě napadlo, že udělat nějaký počáteční setup by bylo mnohem lepší v nějakém přehlednějším prostředí).
Používám tu jejich nativní apku - ale odvolávám poplach - už jsem na to přišel. Dost hnusný trik a možná by soudruzi od Behringera na tohle mohli upozornit: když to máš čistý z výroby, tak to funguje přesně jak jsem byl zvyklý a pošleš kanálů do jednodho AUXu kolik chceš včetně různých úrovní atd. V tenhle okamžik je ta jejich tomuhle nadřazená matice (ROUTING AUX) čistá a prázdná, ale jakmile do ní jednou hrábneš (a neuložíš si to "čisté nastavení", abyses k tomu mohl vrátit), tak už se to chová jak jsem popsal dole = co AUX, to kanál. Než mi napadlo to celé resetovat ... čímž se tahle matice vymazala, a ejhle.
ještě jednou díky, H.

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: X Air XR18

Příspěvek od Kajman2nd » pát 20. srp 2021 6:45:02

Ta nativni Uli appka mi přijde hodně slabá ve srovnání s Mixing Station - zkus to, offline na ošahání je zdarma, a pak si dokoupíš za konkrétní typ mixu. Jak to jednou zaplatíš fachčí to na všech zarízeních pod Apple účtem

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: X Air XR18

Příspěvek od gnat » pát 20. srp 2021 9:03:44

Určitě doporučuji. Mixing Station je i na Android a Windows a jde skvěle ovládat MiDi kontrolerem.

Do počátečního nastavení se dá míx resetovat. Taky jsem si tím na začátku párkrát prošel.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: X Air XR18

Příspěvek od exxxi » ned 22. srp 2021 18:43:47

Ovšem nativní appka pro iPad je velmi příjemná a přehledná.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Míra H.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon 31. srp 2020 19:40:34

Re: X Air XR18

Příspěvek od Míra H. » úte 25. říj 2022 22:26:12

Ahoj,
nevíte kde bych stáhnul Mixing Station XAir Pro v. 1.2.3 pro Android?
Našel jsem jen 1.2.2 a nebo 1.2.3, ale ne Pro.
Není někde archiv verzí, nebo nemá někdo?
Tady jsou starší verze, ale ne Pro

https://mixing-station-x-air.en.aptoide.com/versions

Díky

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: X Air XR18

Příspěvek od gnat » stř 26. říj 2022 13:03:39

Pro verze už není samostatná aplikace. Je jen 1 aplikace, která funguje bez licence jako demo. Tu stáhneš v Google marketu. V ní si aktivuješ licenci buď nákupem nové licence nebo konverzí z původního nákupu Pro verze a máš plnou funkcionalitu.

Výhodou je že můžeš jednou aplikaci ovládat všechny typy mixů na které máš licenci. Původně jsi musel mít zvlášť Pro aplikaci na X18 a X32.

Míra H.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon 31. srp 2020 19:40:34

Re: X Air XR18

Příspěvek od Míra H. » stř 26. říj 2022 20:16:05

To já vím, a používám na nových tabletech, a i jednom starším s Androud 4.4

Ale na Android 4.3 to nedám a aktualizovat Android nejde. Teď tam mám 1.2.2 Pro a 1.2.3.
Obě fungují dobře, ale nedá se tam třeba přepnout Gain na fadery. 1.2.2 Pro to neumí, a v 1.2.3 to sice je, ale nefukční, protože to je Pro funkcionalita.
1.2.3 Pro Gain na faderech umí, a ta je zároveň poslední co umí Android 4.0+. Starý tablet se používá občas (do hospody stačí, a při polití žádná škoda), případně jako záložní, a rád bych tam měl nejnovější možnou verzi co tam jde. Na nePro verze jsou běžně na webu archivy verzí, a jde stáhnout cokoliv. Bohužel Pro jsem archiv nenašel.

Odpovědět

Zpět na „Behringer“