X Air XR18

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: X Air XR18

Příspěvek od Havlis » pon 23. lis 2015 13:58:52

to mi osobně nepřijde moc praktický, pač sebou taháš tablet a ještě k tomu noťas, jenom jako přehrávač hudby. Chtělo by to nějaký jednoduchý elegantní řešení. Doma bezdrátově streamuju hudbu z telefonu přes bluetooth transmitter Phillips. Funguje to dobře a na nějakou podmazovou muziku je kvalita výborná. Akorát je omezením dosah (na volným prostoru okolo těch 10m, což je dost málo) a pak taky spolehlivost v zarušeným prostředí. Chtělo by to něco vymakanějšího pro bezdrátovej stream, nemátě někdo tip?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: X Air XR18

Příspěvek od PeBe » pon 23. lis 2015 14:40:11

Asi se moc nehodí házet výhybku od původního tématu, zvláště, když jde o věc, která je dost společná s konkurenčním UI od SC. Ale snad se až tak moc neproviníme. Já osobně notes tahám vedle tabletu, protože mi na něm běží MusicVisualization a o možnosti vzdálené správy jeho obrazovky jsem již uvažoval, laborování s tím si však nechám až na dobu Vánočních svátků, kdy je trocha volna mezi firemními večírky, Silvestrem a navazujícími plesy. Určitě bych tak uvítal zkušennosti z provozu takového soupočítačí a dost možná i pomocnou ruku. Troufám si tvrdit, že možná nebudu jediný.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: X Air XR18

Příspěvek od Bassman » pon 23. lis 2015 15:11:57

Tak ja este pre jeden krat budem pokracovat vo "vyhybke", ak ma teda niekto zaujem o to vzdialene ovladanie. Ak by, tak mozme zalozit nove vlakno.

Co sa tyka PC:
Treba ist na Ovladaci panel/System. Na boku je moznost Vzdialene ovladanie. Otvori sa nova karta,na jej spodku su na vyber 3 moznosti (Nepovolit/Povolit so slabou bezpecnostou/Povolit si silnou bezpecnostou). Treba dat tu poslednu moznost, potvrdit OK. Je tu ale predsa len jedna malickost a to, treba mat nastavene heslo pre ADMINA na PC. Ked ho nemate, treba si ho vytvorit.

Tablet:
Aplikacia sa vola Parallel 2X. Nainstalovat, spustit. Vpravo hore je male +, tym pridate pripojenie, zobrazia sa 2 moznosti, treba vybrat Standard RDP.
Tu treba vyplnit nastavenia nasledovne:
ALIAS: meno daneho nastavovaneho pripojenia.
SERVER: To je IP adresa Wifi routera vasho PC.
USER NAME: tu date NAZOV POCATACA@UPLNY NAZOV POCITACA (samozrejme nazvy vaseho pocitaca)
PASSWORD: prihlasovacie heslo pre admin na vasom PC.
Ostatne nechate tak.

Tot vse.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: X Air XR18

Příspěvek od Bassman » pon 23. lis 2015 15:18:22

Havlis:
Tym notasom ovladam svetla a obcas aj trosku DJjujem (teda nie ze by som bol DJ, som iba PUSTAC), a este ho mam ako zalohu, keby sa tablet nejak zblaznil. A pri tej ostatnej aparature je ten notas uz len malickost. Ale pokial chce clovek uplny minimalizmus, tak je ten notas vela, tomu rozumiem.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: X Air XR18

Příspěvek od aandree » úte 24. lis 2015 0:01:15

On s tim vzdálenym ovládánim je celkem problém, pokud nepoužíváte externí router (nemusí bejt nutně připojenej k mixu, stačí standalone). Totiž zabudovanej router v X Air mixech v režimu Access point má dynamický přidělování IP adres. Má to sice nějakej systém v jejich číslování, ale v tom případě se musí striktně dbát na pořadí připojení (zapnutí) jednotlivejch zařízení, který se k mixu připojujou. Ale ani to neni záruka toho, že např. PC bude mít vždycky stejnou IP. Jinak se totiž musí v jakymkoliv programu na vzdálenou správu pokaždý nastavit správnou IP, ke který se má připojit. Byl to jeden z důvodů, proč jsem si pořídil externí router (ten druhej hlavní byla bezpečnost, protože samostatnej router nabízí mnohem vyšší stupeň zabezpečení, a třetí důvod bylo omezení připojení pouze 4 zařízení k mixu v režimu Access Point). Router mám standalone (neni kabelem připojenej ani k PC ani k mixu, z PC se jenom napájí). Přes něj mám vytvořenou síť, na kterou se připojuju všema zařízeníma, a která má nastavený statický IP. Tim pádem mám zaručeno, že jakmile jednou nastavim v programu pro vzdálenou správu IP adresu PC, tak že se mi nezmění.

Na vzdálenou správu PC používám RealVNC. Na PC se instaluje aplikace VNC, a na mobil/tablet VNC Viewer. Rychlost je celkem ucházející, ovládání mi ze všeho co jsem vyzkoušel sedí nejvíc. Zkoušel jsem např. i profláklej TeamViewer, ale má pomalejší přenos oproti RealVNC a to mě dost štvalo.

Jinak už jsem to tu psal, asi nejdostupnější je na vzdálený pouštění hudby použít in-ear odposlech. Rozhodně to bude spolehlivější a s delšim dosahem než Bluetooth transmitter, a skladnější než notebook. I když na druhou stranu, taky to neni uplně nejmobilnější řešení, protože vysílač k odposlechu bejvá většinou napájenej ze sitě. Ještě mě napadlo použít nějakej klasickej přenosnej mp3 přehrávač připojenej k mixu, ten mít pořád zapnutej na loop přehrávání, a o přestávkách živýho hraní jenom vytáhnout příslušnou šavli...
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: X Air XR18

Příspěvek od Bassman » úte 24. lis 2015 11:14:47

Ano, to som zabudol na ten externy router, ja mam totiz X32. Kamarat ma na to upozornoval ze zabudovany router v Xairoch ma tieto obmedzenia.

Takze to co som pisal funguje spolahlivo len s externym routerom, ktory sa da samozrejme pripojit aj ku Xair.

RealVNC som pouzival, ale vadilo mi tam, ze musim pohybovat mysou. Cez RDP je to dotykove, presne ako v tablete, netreba tahat po obrazovke ziadny kurzor a musim povedat ze je to riadny rozdiel. Treba vyskusat.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: X Air XR18

Příspěvek od aandree » úte 24. lis 2015 13:14:59

Aha výborně, díky za tip, vyzkoušim ten RDP protokol, jestli je to dotykový jako na tabletu :-)
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: X Air XR18

Příspěvek od aandree » stř 09. pro 2015 20:31:57

Mám jeden zajímavej poznatek, kterej mi bohužel používání ovládání přes RDP protokol znemožňuje. Vim že je to lehce off-topic..ale co už. To jak tady popisoval Bassman všechno funguje naprosto bez problémů, ovládání PC přes tablet je super, aplikace přizpůsobí plochu PC na tabletu jako dotykovou... Ale bohužel PC při vzdálenym ovládání nejspíš nemá k dispozici veškerý HW (nebo SW?) zdroje. Současně při hraní používáme SW sampler, kterej je ovládanej přes MIDI vstup externí zvukovky (piezo činel->bicí modul->MIDI vstup zvukovky). Bohužel v tom vzdálenym ovládání sampler na MIDI vstup vůbec nereaguje, jako kdyby byl tenhle vstup zakázanej. Ještě zkusim snížit zabezpečení vzdálenýho ovládání...
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: X Air XR18

Příspěvek od Bassman » čtv 10. pro 2015 9:36:55

V nastaveni je jedna vec. Neviem ci to bude mat suvis, ale skus vypnut prenos zvuku cez RDP (v tablete v aplikacii), mozno to nejak suvisi a pomoze. Inac neviem, je to zvlastne.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
ČUKaGEK

Re: X Air XR18

Příspěvek od ČUKaGEK » pát 01. črc 2016 10:47:55

Havlis píše:to mi osobně nepřijde moc praktický, pač sebou taháš tablet a ještě k tomu noťas, jenom jako přehrávač hudby. Chtělo by to nějaký jednoduchý elegantní řešení. Doma bezdrátově streamuju hudbu z telefonu přes bluetooth transmitter Phillips. Funguje to dobře a na nějakou podmazovou muziku je kvalita výborná. Akorát je omezením dosah (na volným prostoru okolo těch 10m, což je dost málo) a pak taky spolehlivost v zarušeným prostředí. Chtělo by to něco vymakanějšího pro bezdrátovej stream, nemátě někdo tip?
Osobně si myslím, že velmi jednoduchým řešením jsou bezdrátová BT sluchátka, kde sluchátka samotná nahradíte redukcí a dáte do vstupů 17 a 18 a spárujete s tabletem či mobilem, a pak již pře X AIR aktivujete tyto dva vstupu a muziku pustíte přes jakýkoli hemeroid přehrávač. např: https://www.czc.cz/sony-sbh20-stereo-bl ... 78/produkt

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: X Air XR18

Příspěvek od Havlis » pát 01. črc 2016 12:00:50

To mi teda řekni, v čem jsou Bluetooth sluchátka, který musíš upravovat, lepší než pro tyto účely určený transmitter, který stojí stejně nebo min, není třeba ho nějak upravovat a pravděpodobně ma i větší dosah? Nějak nechápu...

Uživatelský avatar
ČUKaGEK

Re: X Air XR18

Příspěvek od ČUKaGEK » pát 01. črc 2016 16:04:10

Sluchátka není potřeba upravovat, je tam konektor jack 3,5 takže se normálně vytáhnou a nahradí kabelem st3,5 na 2x6,3 mono,...... ten transmitér jsem nějak přehlédl.... prosím o odkaz. Děkuji. R.J.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: X Air XR18

Příspěvek od Havlis » pát 01. črc 2016 20:22:21

Tak třeba tady:
Philips aea 2000
https://m.alza.cz/philips-aea2000-12-d5 ... 0wodcxcGcQ
Podobných krabiček existuje spousta, na ebay to koupíš za pět dolarů.
Ale je to stejně naprd, dosah Bluetooth je stavenej tak na cca deset metrů a to je málo...

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Re: X Air XR18

Příspěvek od fikus » sob 02. črc 2016 19:01:18

Pánové jak řešíte tablet, když svítí sluníčko?? Já zvučil minulý týden poslední zvonění u nás, a málem jsem se pokakal, když jsem na tabletu fakt neviděl ani prd :( Asi si musím pořídít něco víc svítícího :(

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: X Air XR18

Příspěvek od Bassman » pon 04. črc 2016 9:34:30

Ja som to vyriesil tak ze som si k tabletu kupil midi controler (nanokorg) a proste si na zvukovke ponastavujem nejak jak sa len da veci a potom na koncerte uz pouzivam sable z controlera, takze display uz moc nepotrebujem.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Odpovědět

Zpět na „Behringer“