Sháním interní efektovou jednotku k mixu BEHRINGER MX 3242X

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
PR Brat

Sháním interní efektovou jednotku k mixu BEHRINGER MX 3242X

Příspěvek od PR Brat » úte 24. úno 2015 11:05:11

Prosím, pokud máte někdo doma třeba i poškozený mixpult: EURORACK MX3242X s funkční efektovou jednotkou, moc mi to pomůže! Shořel mi na ní jeden čip, který se nedá odděleně koupit.

Tady je k tomu manuál: http://www.behringer.com/assets/MX324

Tady je odkaz na poptávku: http://hudebnibazar.cz/shanim-interni-e ... /ID891774/

Tady je přesná specifikace:

BEHRINGER EURORACK MX 3242X
24-bit Stereo Multi-Effects Processor with ultra-high resolution 46 kHz, 20-bit AD/DA convertrs
32 original VIRTUALIZER Presets including 16 different Reverbs, Delays, Chorus, Flanger, Pitch Shifter, Speaker Simulation and various combinations
Digital Effects Processor
Converter 20-bit sigma-delta, 64/128-times oversampling
Sample rate 46.875 kHz

Přímo efektová jednotka se skládá ze dvou částí spojených multikonektorem.
Tyto části jsou shodně označeny: Behringer DSP MODUL MODEL DMP1

Konkrétně shořel mikročip: AKM, AK4520AVF 110B9824N
A vzal s sebou i kondenzátor: SAMXON 100uf 10V, ale ten je možná jenom očouzený

Tady to někdo prodával, ale už je bohužel pryč: http://www.bolha.com/glasbila-glasbena- ... 72881.html

kontakt na mě: on.my.way@seznam.cz..., 608262098
Díky za případné informace, rady, jak tento problém vyřešit!

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním interní efektovou jednotku k mixu BEHRINGER MX 3242X

Příspěvek od blaha » úte 24. úno 2015 11:20:22

Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Brat
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24. úno 2015 10:54:44

Re: Sháním interní efektovou jednotku k mixu BEHRINGER MX 3242X

Příspěvek od Brat » úte 24. úno 2015 12:23:27

Parádá! Díky moc. Já se přiznám, že na e-buy zrovna nenakupuju, takže jsem moc rád, že tam takovéto věci mají! :-) Než objednám, nechám ještě proměřit, zda odešel opravdu jen tento chip, nebo to vzalo s sebou i něco dalšího! Ještě jednou díky!

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním interní efektovou jednotku k mixu BEHRINGER MX 3242X

Příspěvek od blaha » úte 24. úno 2015 12:47:38

Kouni i na ten Aliexpress, tam se dá sehnat i s poštovným pod 5USD.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Sháním interní efektovou jednotku k mixu BEHRINGER MX 3242X

Příspěvek od Ondráš » úte 24. úno 2015 13:24:37

Konkrétně shořel mikročip: AKM, AK4520AVF 110B9824N
A vzal s sebou i kondenzátor: SAMXON 100uf 10V, ale ten je možná jenom očouzený
:idea: Doporucuji zacit dukladnym proverenim celeho pultu a pokusit se najit pricinu, aby to nahodou nebylo presne naopak, ze kvuli vadnym elektrolytum (Samxon uz samo o sobe neco naznacuje [-X ) odesel IC. Zadny mikrocip neshori sam od sebe, ze by se jen tak pro to rozhodnul, pokud ho teda zrovna neusmazi teplo diky tomu, ze se nechladil.
Pokud je k dispozici servisni manual, byvaji tam napsane merici body a jejich hodnoty, pokud by se na pricinu neprislo, doporucil bych preventivne par elytu vypajet a zmerit jejich kapacitu. Popravde, pokud ten pult ma hodne nalitano anebo je starsi 3-5 let, ty elyty bych vymenil preventivne.

Pasivni soucastky elektrolyty pocinaje jsou dnes takrka nejcastejsi pricinou zavady na mikroelektronice.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Sháním interní efektovou jednotku k mixu BEHRINGER MX 3242X

Příspěvek od Ondráš » úte 24. úno 2015 13:30:33

Zde http://www.alldatasheet.com/datasheet-p ... 0A-VF.html
je datashit, kde jsou mmch. uvedeny limitni hodnoty napajeni.

Brat
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24. úno 2015 10:54:44

Re: Sháním interní efektovou jednotku k mixu BEHRINGER MX 3242X

Příspěvek od Brat » úte 24. úno 2015 14:01:07

Super! Díky moc. Přiznám se, že v opravu jsem už přestával věřit, ale Vaše typy a rady mi daly novou naději. Zkontaktuju kolegu elektrotechnika, co se mi o tyto opravy stará, vytisknu mu výše uvedené rady a informace a pak dám vědět, jak jsem pochodil. Kdyby Vás náhodou něco napadlo, budu rád za každý typ a radu. Já těmhle opravám nerozumím, takže jsem moc rád, že je tu tolik odborníků, kteří si ví rady a podělí se o svoje zkušenosti! Díky moc! :-)

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Sháním interní efektovou jednotku k mixu BEHRINGER MX 3242X

Příspěvek od Ondráš » úte 24. úno 2015 17:29:30

Neni zac, me mezi odborniky moc nepocitej, na to jsou tady jine kapacity, ale uz jsem toho opravil taky dost, tak pisu ze zkusenosti, co me napadlo. Je to stary analogovy pult, pokud jsou dily k mani, nevidim problem, proc ty to neslo opravit.
Mmch. jak vis, ze ten IC shorel? Je na nem videt fyzicke poskozeni?

Brat
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24. úno 2015 10:54:44

Re: Sháním interní efektovou jednotku k mixu BEHRINGER MX 3242X

Příspěvek od Brat » úte 24. úno 2015 18:00:13

Jj. kolem něho je to zahnědlý, naproti z druhé strany (kde je nějaká mikro součástka s nápisem DEE) až zčernalý (zuhelnatělý) a na tom nejbližším Samxon kondenzátoru je ze spodu opálený lak... Ten nápis AKM (a další typová specifikace) je na tom čipu těžko čitelná, protože je to uprostřed vyhřátý... Za chvíli to vezu k odborníkovi a věřím, že pokud budou k sehnání díly, tak odhalí příčinu a s využitím výše zmíněných rad spolehlivě opraví :-)

Odpovědět

Zpět na „Behringer“