Behringer X Air XR18 - skusenosti?

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Návštěvník

Behringer X Air XR18 - skusenosti?

Příspěvek od Návštěvník » pát 24. dub 2015 19:12:38

Nazdar chlapi,máte niekto skúsenosť s Behringer X Air XR18? Potreboval by som niečo malé pre kapelu s 3 vokálmi,1 klávesy, 2 gitary a stereo vstup.Občas potrebujem nejaké vstupy naviac, preto vyberám 16 vstupový mix.

Uživatelský avatar
Bassman

Re: Behringer X Air XR18 - skusenosti?

Příspěvek od Bassman » čtv 30. dub 2015 16:43:34

Zdravim.

Ja som sa rozhodoval medzi X32 a XR18, takze som dost podrobne prestudoval obidve. Momentalne som spokojny vlastnik X32Rack.

Nedavno som sa sparal v tom softe pre XR18, aj na android aj ten pre PC, len tak zo zvedavosti a je to velmi podobne ako pre X32. Ja myslim ze na jednoduche zvucenie kapely je uz aj ta XR18 nadstandardne vybavena, takze urcite budes spokojny. Co sa tyka spolahlivosti, vobec by som sa neobaval, urcite je tam hodne z X32 a ta slape ako hodinky. V podstate okrem mensieho poctu vstupov, vystupov, insertov a mensie moznosti routingu, je to takmer identicky pult. Ale ako hovorim, este stale je to pre bezne kapely uplne dostacujuci pult. Na kazdom vstupe Gain, otocenie fazy, Gate, EQ, compresor, 6x send, ..., 4 inserty, 6x bus (na kazdom EQ a comp), EQ a comp aj na vystupe - s tym vsetkym sa da urobit velmi dobry zvuk aj na podiu aj von (teda za predpokladu ze aj ostatna technika je dobra a medzi stolickou a mixom sa nenachadaza hluchonemec).

Urcite odporucam a ak mas 400eur navyse, tak potom este lepsie X32, ale iba za predpokladu ze sa chytate aj na nejaku serioznejsiu zvukarinu.

Uživatelský avatar
Vencaa

Re: Behringer X Air XR18 - skusenosti?

Příspěvek od Vencaa » pát 01. kvě 2015 22:09:48

a co porovnani s mackie dl1608? Ktery by byl lepsi, co se tyka vybaveni, obsluhy, spolehlivosti?

Uživatelský avatar
Bassman

Re: Behringer X Air XR18 - skusenosti?

Příspěvek od Bassman » čtv 21. kvě 2015 15:56:43

Mam aj nejake sprostredkovane info od zvukarov co robia s Mackie.

Co sa tyka spolahlivosti, obsluhy a vybavenosti, je to vsetko zhruba rovnake, akurat s jednym velkym rozdielom, a to ze Mackie sa neda pouzit ako viackanalova zvukova karta, co bolo pre mna rozhodujuce. Ale inac ten Mackie je predsa len taky mensi a spratnejsi. A este aby som nezabudol, tiez dost podstatny rozdiel, Mackie sa da ovladat len cez Mac, Behringre sa daju ovladat aj cez akykolvek android.

Treba polozit otazko konkretnejsie, pride aj konkretnejsia odpoved.

elektronek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: stř 26. srp 2015 7:52:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer X Air XR18 - skusenosti?

Příspěvek od elektronek » stř 26. srp 2015 8:43:00

Ve srovnání s Mackie je pro XR18 nejen použití jako zvuková karta, ale také možnost vzdáleného ovládání FX přes MIDI control, ať už footswitchem, nebo sequencerem a taky není nutnost se vázat na jablečná zařízení (iPad pouze) jak bylo zmíněno výše ....
Presonus Studiolive 16.0.2, X-Air XR18
http://www.elektronek.cz

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Behringer X Air XR18 - skusenosti?

Příspěvek od Bassman » stř 26. srp 2015 9:38:21

A este jedna podstatna vec, Mackie ma mechanicke gainy, cim sa moznosti jeho dialkoveho ovladania znacne komplikuju a v niektorych pripadoch az obmedzuju.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

elektronek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: stř 26. srp 2015 7:52:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer X Air XR18 - skusenosti?

Příspěvek od elektronek » stř 26. srp 2015 9:54:22

Ano, přesně, tomu jsem se kdysi docela divil, že když už je všechno elektronicky, tak proč u DL1608 GAIN zůstal mechanický... můj Presonus Studiolive 16.0.2 má GAINy taky bohužel mechanické :(
Presonus Studiolive 16.0.2, X-Air XR18
http://www.elektronek.cz

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Behringer X Air XR18 - skusenosti?

Příspěvek od exxxi » stř 26. srp 2015 20:49:09

Ideální to není, ale má taky funkci trim. A po pár kšeftech už stejně vím, na jakou hodnotu dát mikrofony, řeší se jen basa, kde jsou u různých aparátů velké výkyvy a klávesy.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Behringer X Air XR18 - skusenosti?

Příspěvek od Bassman » čtv 27. srp 2015 9:39:22

Ja si myslim ze sa s Mackiem da robit paradne, dokazom toho je jeden zvukar v BA, co nas obcas zvuci a vzdy to je super, takze mechanicke gainy nie su neprekonatelny problem. Ale treba si to vychytat. Behringer to ale vychytal uz dopredu.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
jiri

Re: Behringer X Air XR18 - skusenosti?

Příspěvek od jiri » úte 17. lis 2015 8:01:05

Kluci mám soundcraft ui 12 a jak asi každý ví, tak má občasné výpadky wifi, a taky při gajnech na plno má dost šum, přemyšlím o prodeji a vzít BEHRINGER X AIR XR12 máte někdo oba pulty vyzkoušené a můžete mi popřípadě poradit?

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: Behringer X Air XR18 - skusenosti?

Příspěvek od aandree » úte 17. lis 2015 12:48:20

Já mám XR18 a nemůžu si na nic stěžovat. Svoje poznatky jsem tady na fóru v jinym vlákně už psal, stačí si to vyhledat. Vnitřnosti a ovládací software jsou stejný jako XR12. Jenom ale u XR12 pozor, má sice fyzicky víc vstupů než Ui12, ale z toho jenom 4x XLR.
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Behringer X Air XR18 - skusenosti?

Příspěvek od Bildic » úte 17. lis 2015 18:50:22

Bassman píše:A este jedna podstatna vec, Mackie ma mechanicke gainy, cim sa moznosti jeho dialkoveho ovladania znacne komplikuju a v niektorych pripadoch az obmedzuju.

Pre Mackie to už dávno neplatí - aktualizovalo sa to firmware-om - má to TRIM. ( myslím, že to prišlo prichodom DL32R).

Napr. Ak mám "silný" linkový vstup a mechanický gain už na "0", TRIM ide dole do -40 dB ( hore do +20dB).

MasterFader 3.x už je niekde inde ako v začiatkoch, keď Mackie s DL začinal. iPad ako prekážku by som neriešil - veľa aplikácií na zvuk je tam doma.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Behringer X Air XR18 - skusenosti?

Příspěvek od Bassman » stř 18. lis 2015 10:22:38

Mal som na mysli DL1608 a tam su gainy mechanicke. Cize dialkove ovladanie je take otazne.

Samozrejme ak sa bavime o DL32, tak tam je to uz dialkovo vsetko.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Behringer X Air XR18 - skusenosti?

Příspěvek od Bassman » stř 18. lis 2015 10:25:29

Ku XR12 este jedno upozornenie, nesluzi ako zvukovka.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Re: Behringer X Air XR18 - skusenosti?

Příspěvek od fikus » stř 18. lis 2015 13:10:18

Mám XR18 asi tři neděle, a za mne celkem spokojenost, zvukově normál, šumy také v normě. Vybavení pultu gate, compressor, equalizéry na kanálech, busech, main out, 4 x volitelný efekt, ovládací soft se mi zdá přehledný, wifi zatím bez problémů. Jediný problém je můj starej tablet, ten to občas nedá a aplikace XR 18 spadne. Během restartu zůstává XR v posledním nastavení a funguje dál, takže žádný zásadní problém. Nahrávání jsem zatím nezkoušel, chystám se na to až bude trochu čas.

Odpovědět

Zpět na „Behringer“