Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 20. srp 2015 20:11:46

Trapný je především to, že ty neumíš číst ani natolik, aby sis všiml, že já jsem o tom mixu nenapsal ani slovo, natož nějakou kritiku. Je mi totiž úplně ukradený. Ještě přede mnou se poněkud kriticky ale vyjádřilo několik zvukařů, kteří tady požívají jistého renomé a ty jsi je rovněž zkoušel spíš sprdávat než abys poslouchal, co říkají. To už mne ze židle mírně zvedlo a tak jsem ti něco o to "britském EQ" napsal.
Taky je trapný, že ty jsi se na žádnou alternativu zde nikoho neptal, ale nastoupil rovnou s vychvalováním toho, co jsi si a kde koupil, ale teď se (nenabídnutými ?) alternativami oháníš. Ano, jsem alergický na značku Behringer, protože o ní za ty roky, co ji také prodáváme, už něco vím. Problém to moc velký nepředstavuje, ten obrat je bezvýznamný a pochopitelně mne v tomto vlákně nemůže nic ani urazit (zřejmě na rozdíl od tebe :-)
Jistě ho tady admin nechá, my sem nepíšeme všichni proto, aby se to mazalo na něčí přání.

H.M.

PHneutrál
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 11. srp 2015 17:24:30

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od PHneutrál » čtv 20. srp 2015 20:45:37

Že jsem se na žádnou alternativu neptal? Ptal a na jetý značkový pult, ale už nevím o jakou značku se jednalo, to je jedno hledat to teď nebudu, ale nedoporučili mě to kupovat, tak jsem hledál dál. A že jsem "sprdnul" zvukaře zrovna prvního příspěvku, který zvučí divadlo, tak z toho důvodu, že mu ten drahý pult koupilo určitě město a ze svý kapsy nepustil ani chlup. Pak se to radí. Máš určitě velký zkušenosti, jako prodejce, ale tento pult, který je už tady od roku 2009 a to je už tedy 6 let a po 5 letech podle dalšího zvukaře by to měl být rachotící střep jsem nikde na netu žádný negativní reakce nezaznamenal ba naopak. Já se teda hned tak neurážím jestli mě to neúspěšně podsouváš. Jestli to byl špatný kup klidně s upřímnosti za pár roků napíšu.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od blaha » čtv 20. srp 2015 20:59:58

Jak může mit pult za 12300,- stejně kvalitní součástkovou základnu ve srovnání s pultem, který v AKCI stál 55000,- a to bylo ještě před úpravou eura a dolaru což ceny poslalo o nějakejch 30-40% do kopru.
A to nemluvím o tom, že GB4 je pult úplně jiné kategorie.

Hlavně se ale ozýváme, aby nedošlo k nějaké domněnce, že Behringer je etalon, který tady navíc všichni doporučují, a všichni co mají SC, AH, Midas apod. jsou vlastně pitomci, kteří nesmyslně utratili velký peníze.

Ono se totiž lehce může stát, že to tady přečte i nějaký majitel klubu, ředitel divadla, či kulturního střediska, nedej bože nějaký radní z města, kde se zrovna nákup, nebo obnova techniky řeší, případně i nějaký ředitel školy, apod. A ti jsou schopni se minimálně vyptávat proč je v požadavcích něco několikanásobně dražšího, když tady o tom Behringeru píší jak je super a stojí to čtvrtinu. Někteří jsou pak schopni nesmyslně škrtat nebo to i nesmyslně nakoupit.
A tohle není scifi, ono už se to tu i párkrát objevilo na fóru jak si sem pár lidí přišlo pro poplácání po zádech.

EDIT: Jinak ano, kupovalo ho MKS, ale bylo nutný si to vyšlapat a nezvučím jen divadlo, to vlastně na tomhle pultu nedělám vůbec, já už teď ani těch divadel moc nedělám, jelikož toho je tolik, takže funguje dělba práce a dělám spíš ty náročnější věci, koncerty, nahrávání, živý zvučení, apod. Nicméně, pokud bych se měl skutečně rozhodovat mezi nákupem novýho Behringeru a jetý GB4-24 za 22,5k vč. kufru, tak bych neváhal ani chvilku. Pochopitelně za předpokladu, že ten pult je OK, ale mám takovej pocit, že ten pult byl dokonce z nějaký pevný instalace. Občas projdu inzeráty a někdy se tam prostě objeví slušný věci za výhodnou cenu.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 20. srp 2015 21:52:37

Je to jednoduché, větší analogy už pár let končí a jejich ceny jsou v podstatě výprodejní všude (pokud je ještě někdo má). Navíc se pomalu vyřazují a hodně jich skutečně i třeba po deseti letech má stále větší hodnotu, než jakýkoli nový Xenyx. Na tom není nic divného a hádat se kvůli tomu a kopat kolem sebe může jenom opravdu málo informovaný jedinec.
Kde kdy a na co ses ptal nebudeme nikdo asi chtít vyhledávat, ale v tomto vlákně to rozhodně nebylo a nebylo ani na tomto foru, protože tady máš jen pět příspěvků a všechny zde a začínají tvým chlubením, jak krásně jsi koupil a raděním druhým. Dotazy veškeré žádné, vše je ti jasné...

H.M.

PHneutrál
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 11. srp 2015 17:24:30

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od PHneutrál » pát 21. srp 2015 4:10:28

1. Nikdo se tady nechlubí, přečti si můj první příspěvek, byl to jen typ pro ty kdo nemají peníze na nový pult.
2. Nikomu neradím protože technicky tomu nerozumím, jen jsem psal mojí první zkušenost s tím mixem a jen doporučil, že je ve výprodeji. Jestli jsou tedy výprodejní ceny všude, tak nechápu proč ho máte u vás za cca. 23.000,- a jinde to samý.
3. Tady ti posílám odkaz kde se ptám na jetý digitální pult Yamaha 02R. Tak prosím nech si ty svý psychologický rozbory druhých příště pro sebe.
viewtopic.php?f=55&t=6905

Placka
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: pon 01. lis 2010 19:00:23

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od Placka » pát 21. srp 2015 7:22:05

vitek_cz píše: na rozdil od Napr. Allenheathu a Soundcraftu, ktere i po desetileti funguji bez problemu.
nebudu se zapojovat do místní diskuze, Behringer pult ja za tu cenu určitě velmi dobrá nabídka pro amatéry, nebo trochu pokročilejší amatéry, profesionál jistě sáhne po něčem jiném. Zároveň zcela chápu Zdeňkovu averzi, ale to je na okraj. My sami jsme do zkušebny koupili jetý (a je to na něm dost vidět, mimochodem nejdou dva auxy ze šesti) Soundcraft LX7 za dobrý peníze, ale kdyby nabídka na ten Behringer byla před rokem, možná bych zvažoval co koupit...

Co mě právě zaráží, když docela intenzivně sleduju bazar, kolik třeba Soundcraftů (Mackie a dalších značek) se prodává ne zcela funkčních - je to spousta inzerátů typu:
"5 let starý, používaný, jedna šavle nejde"
"5 let starý, v dobrém stavu, je potřeba vyčistit a prostříknout poťáky"

většinou jde o menší pulty a většinou je to nejspíš velmi špatným zacházením předchozích majitelů, ale právě mě překvapuje, že to není vůbec žádná výjimka a mnohdy maj pulty i těchto věhlasných značek po pár letech potíže s funkcí...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od blaha » pát 21. srp 2015 9:51:02

Zkusím za Huberrta, ale on si k tomu taky asi řekne sám.

ad2 Prostě to tak je tak je nastavená obchodní politika, PD není přímým dovozcem Behringeru, to ale neznamená, že kdyby jím byl, tak je cena jiná (ale byly by jiné zpětné rabaty). A Uliho věci má PD jako doplněk pro zákazníky, kteří berou něco jiného a náhodou chtějí i něco od Uliho. To že má Thomann to má jednak vyjednané, jednak stažené dolů je věc druhá.
Proč je třeba 2l Coly normálně za 35,- a v akci za 20,-. Nebo SC GB4ku prodával za 75k a v akci za 55k. To je systém rabatů, všichni z něčeho potřebujou žít. Proč Alza prodává s 1-2% rabatem a drobní prodejci nemají šanci se na to s cenama dostat, to je zmršení trhu jako důsledek krize. Ale to sem nepatří navíc se to už řešilo.

ad3 Tu Yamahu ti ale nikdo nerozmlouval, nakonec tam je i doporučení, že může posloužit a navíc si se ptal na konkrétní mix, ne na možnosti, přesto tam je možnost jiného naznačena na něco s dotykovým ovládáním, pak jsi téma ukončil, že ji nevemeš. Na druhou stranu tam popisuješ jak máte chcíplýho Behringera a 2x do jedné řeky ...
A krom toho na jetým digitálu se toho má mnohem víc co po..at, než na jetým analogu, resp. analog s převážně pasivníma součástkama, pár operákama a pomalu notoricky známými obvody je snáze opravitelný, než pult s počítačem a pár číslicovýma švábama.

ad Placka Doba, kdy se na bazarech objevovali dobré kousky původně drahých pultů a ostatních cajků je pomalu pryč, velké firmy, které je měli už jsou na digitálu, nebo analogových Midasech, menší to nakoupili a s příchodem levných digitálů opět poslali do světa ve druhé vlně, i když někteří než to dát pod cenou je stále mají jako zálohu. Na bazarech se převážně objevují s vadou od SC jen ty malé pulty, které jsou navíc brané jako spotřebka, odpovídá tomu i cena (mimochodem tam spadá i ten XL3200), tzn. skončí záruka a cokoliv navíc je bonus, tady nikdo z výrobců netouží vyrobit prodat a pak už nic, kvalita je nastavená tak, aby se zákazník na značku nanaštval a až to klekne koupil si ji opět. LX7 a LX7ii je rozdíl, i tak je potřeba si uvědomit kam je cenově zařazený, tuším, že se pohyboval někde 20-35k, GB2 pak 35-55k, GB4 60-75k, GB8 80-100k, atd. při "zhruba" stejné výbavě, takže je pochopitelně na nejnižším konci potravního řetězce.

Primárně se pohybuju ve VT a radši si koupím, nebo zákazníkovi nabídnu 3 roky starýho jetýho Della (vč. 2leté záruky), kterej měl tenkrát pořizovací cenu 50-60k, než za stejný peníze to nejlevnější (mluvíme kolem 10k) co na trhu je, byť třeba od Lenova, které primárně dělám, ten Dell je stále výkonnější a kvalitnější a to levný Lenovo (nebo cokoliv jinýho) to spolehlivě přežije. Jedinou vadou bývá výdrž na baterku, což ale nemusí být vždy priorita. A třeba od toho Lenova pak beru jen Business třídy, protože prostě vím, že vydržej alespoň něco navíc, ale ty teď startujou někde na 16tis.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od vitek_cz » pát 21. srp 2015 11:13:02

Jak pise Blaha.. Male pulty i renomovanych znacek jsou spotrebka, .. I kdyz se molhy koupit i vyssi rady v nizsim framu. Ale tam si amateri klepali na celo, proc bych mel kupovat 16 kanalovy mix za 50k a vic.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 21. srp 2015 11:19:54

Ne, nebudu se k tomu už vracet, je to v podstatě jen mlácení prázdné slámy anebo spíš hučení do dubu. Vyptávat se na prastarý digitál, přitom konstatovat, že se Behringer sype a pak si koupit analogový Behringer protože ho vyprodávají, asi dává smysl někomu, kdo si pultu o desítkách vstupů cení jen tak asi na těch deset, dvanáct tisíc. Doporučuju si spočítat, kolik pak vyjde na jednu šavli anebo na jeden knoflík (s příslušnou elektronikou za ním, aby vůbec něco dělal). Jsou to srandovní čísla, menší než ceny součástek v GM, občas dokonce i jen těch knoflíků.
K těm výprodejům jen tolik, že vyprodává vždycky jen ten, kdo má nakoupeno a na skladě víc, než dokáže za normální cenu prodat. Což je v tomto případě evidentně Thomann, nejsme to my. My jsme z celé této řady dokonce ani nikdy žádný nekoupili, protože jsme měli o jejich prodejnost velmi oprávněné obavy a jak už bylo řečeno, obchodní politika Behringera vůči dealerům je velmi nepřívětivá a už se mi stalo, že jsme docela čerstvé zboží museli prodávat pod nákupkou, abychom se ho vůbec zbavili.
Máme prostě zcela nesouměřitelné zkušenosti a já ty svoje rozhodně nebudu zkoušet korigovat podle jednoho koncového uživatele už druhého kusu mixu Behringer. To by jednoduše nešlo, byl bych pak nepoužitelný :-)
Ještě pro placku - nejen mixy se prodávají i proto, že s nimi něco je a majiteli se nechce platit opravu. Dokud s nimi není nic, je menší šance, že je někdo bude prodávat a ještě za ty nejmenší peníze, jaké obvykle každý hledá.

H.M.

PHneutrál
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 11. srp 2015 17:24:30

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od PHneutrál » pát 21. srp 2015 22:43:37

Ano, Behringer eurodesk nám teď odešel (4 šavle) škoda, že jsi se nezeptal jak byl starý. Kupovali jsme ho jako použitý a je starý cca 15 let, ale asi víc zjistím, a plná spokojenost. Myslím, že má nárok na to, aby něco nešlo. Měli jsme mix Behringer SX 2442FX a to je opravdu hrozný zvuk, špatný mikrofoní předzesilovače a korekce plechovýho zvuku,nepoužitelná hračka. Že značka Behringer má punc levných šmejdů je sice pravda, ale to neznamená, že by neuměla vyrobit nebo okopčit něco pořádnýho co bude fungovat za rozumný peníze.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Behringer Xenyx XL3200 výhodná koupě

Příspěvek od Ondráš » pon 24. srp 2015 22:05:19

PHneutrál píše:ale to neznamená, že by neuměla vyrobit nebo okopčit něco pořádnýho co bude fungovat za rozumný peníze.
To sice ano, ale analogové pulty v posledních x-xx letech to teda fakt nejsou. :idea: [-X

Odpovědět

Zpět na „Behringer“