X air xr 12 - jakým tabletem ovládat

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Radek
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: pát 17. čer 2016 7:15:48

X air xr 12 - jakým tabletem ovládat

Příspěvek od Radek » pát 17. čer 2016 7:20:50

Zdravím pánové, mám dotaz. Jde tento pult ovládat i tabletem s Windows? Nebo to musí být pouze tabletem s Androidem (alt. iOS)?
V případě že ano, co je lepší - s Windows, nebo Android?

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: X air xr 12 - jakým tabletem ovládat

Příspěvek od aandree » pát 17. čer 2016 8:51:33

Teoreticky by to mělo jít s W tabletem, aplikace X Edit pro PC. Mimochodem ta je mnohem přehlednější a celkově vymakanější než aplikace pro Android. Takže pokud si budeš vybírat tablet jenom pro tenhle účel a bude na 100% jistý že na W10 tabletu rozběháš X Edit pro PC, tak bych šel do Windows. Případně pokud už tablet s W máš, nic ti nebrání si aplikaci vyzkoušet v offline modu http://www.music-group.com/Categories/B ... /downloads.
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: X air xr 12 - jakým tabletem ovládat

Příspěvek od Havlis » pát 17. čer 2016 10:17:10

Zdravím, mám X18 používám jak tablet s androidem, tak s win 10. Aplikace běhá na obojím, na win je úplně stejná jako desktop aplikace na PC. Takže některý ovládací prvky jsou docela titěrny a menší úhlopříčku než 10" bych moc nedoporučoval. Na druhou stranu win aplikace je opravdu hezčí a přehlednější a u tabletu nad možnost použít bezdrátovou myš (adaptér na USB je malickej) a tím se ovládání straně velmi přesným (ale zase o trochu méně pohotovym).
Co se výkonu týče, normální tablet by neměl s během aplikace mít problém. Mě na jednom tabletu s procesorem x8300 běžela jak ovládací aplikace, tak recording 16ti stop do cubase zároveň...
A k otázce co je lepší... Na malý úhlopříčce určitě aplikace pro Android, ta je celkově trochu víc přizpůsobena pro ovládání prsty... Já používám mix hlavně ve zkušebně, kde není potřeba taková pohotovost a to mi zas kombinace win aplikace a myši připadá přesnější a lepší

Radek
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: pát 17. čer 2016 7:15:48

Re: X air xr 12 - jakým tabletem ovládat

Příspěvek od Radek » pát 17. čer 2016 11:47:40

Díky moc za užiteční informace, ještě uvažuji o tom pořídit malý notebook (resp. říkají tomu e-book, např. ASUS cca za 5.500,- ), na zkušebně to ovládat s drátem přes konektor RJ 45, někde na akci to pak po nastavení odpojit a popřípadě donastavit přes wi - fi. Šlo by to tak? Anebo pak dokoupit popřípadě i malý tablet, klidně i s Androidem.
Lákají mně prostě ty Windows.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: X air xr 12 - jakým tabletem ovládat

Příspěvek od Havlis » pát 17. čer 2016 12:45:32

když koupíš malej notebook, tak budeš odkázanej jenom na myš a to není zas až tak dobrý, ovládání prstem se hodí, je rozhodně pohotovější.
Navíc notebook je potřeba mít někde položenej a ovládání tablet má výhodu i v tom, že s ním můžeš pohodlně chodit po sále a zvučit odkudkoliv.
Určitě jde libovolně kombinovat připojení přes Ethernet a Wifi, ale varuju před používáním interní wifi - do zkušebny je to v pohodě, ale na akcích, kde jsou lidi s mobilama a spousta wifin v okolí to nefunguje moc spolehlivě. Mnohem lepší a spolehlivější řešení je koupit k mixu ještě externí router, ideálně aby uměl pásmo 5 GHz a k tomu tablet, který taky umí 5 GHz....
Za 5500 se dají koupit velmi dobré tablety s Win10 případně slušné tablety s androidem i levněji. Na takové to doladění zvuku na akci se dá použít malý android tablet (7-8"), to se dá pořídit třeba už kolem 2000-2500 Kč. Na hlavní práci ale doporučuju určitě minimálně 10" uhlopříčku

Radek
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: pát 17. čer 2016 7:15:48

Re: X air xr 12 - jakým tabletem ovládat

Příspěvek od Radek » pát 17. čer 2016 13:27:19

Díky moc za velice užiteční informace, furt jsem o tom spekuloval, co a jak by mohlo být lepší, takto je to řečeno zcela vyčerpávajícím způsobem. Nemáš popř. ještě nějaký tip na onen router?

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: X air xr 12 - jakým tabletem ovládat

Příspěvek od Havlis » pát 17. čer 2016 14:57:54

u routeru ti neřeknu, jak říkám, my používáme mix ve zkušebně, kde ho nepotřebujeme a když jsem ho bral ven, tak se vždycky zvučilo přes natvrdo zadrátovanej notebook. Blbý je, že pak nemůžou muzikanti používat svoje mobily na doladění inearů.

Když ale používáš externí wifi router, tak přes wifinu k němu můžeš mít připojený tablet (případně víc tabletů) a zároveň přes kabel notebook. Důležitý je, aby wifina měl skrytý SSID, byla zaheslovaná atd...na youtubu je několikdílnej tutoriál, jak wifi správně nastavit, když to uděláš, tak se vyhneš vzteku z nefungujícího připojení:-)

Radek
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: pát 17. čer 2016 7:15:48

Re: X air xr 12 - jakým tabletem ovládat

Příspěvek od Radek » pát 17. čer 2016 15:01:57

Paráda, ještě jednou díky za cenné rady.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: X air xr 12 - jakým tabletem ovládat

Příspěvek od blaha » pát 17. čer 2016 18:12:12

Pro všechny aplikace připojení používám routery Asus RT-AC51U, je cenově dostupný, poměrně jedoduše konfigurovatelný v češtině, 2.4 i 5GHz, a,b,g,n,ac. Zatím naprostá spokojenost, při připojení na 5GHz bez výpadků.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
ja22

Re: X 12

Příspěvek od ja22 » čtv 17. kvě 2018 20:10:47

Prosim, jaky je rozdil mezi behringer x 12 a x16 ? krom popčtu vstupu.

elektronek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: stř 26. srp 2015 7:52:40
Kontaktovat uživatele:

Re: X 12

Příspěvek od elektronek » ned 29. črc 2018 19:00:57

Rozdíl mezi XR12 a XR16 pouze počet vstupů a počet AUXů

XR12 - 12x in + 2x aux
XR16 - 16x in + 4x aux
Presonus Studiolive 16.0.2, X-Air XR18
http://www.elektronek.cz

Odpovědět

Zpět na „Behringer“