K čemu slouží sub grund?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Jindraa

K čemu slouží sub grund?

Příspěvek od Jindraa » ned 07. kvě 2017 23:40:59

Prosím může mi někdo vysvětlit k čemu slouží sub grund. Mam na mixu čtyři a nevím co s tím. Děkuji.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: K čemu slouží sub grund?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 08. kvě 2017 0:20:12

Aspoň si to přečti pořádně a možná se ti začne v hlavě cosi rozsvěcet. Se statkem nebo základem - gruntem to opravdu nemá nic společného, jde o skupinu, grupu. A napiš přesně o jaký model mixu jde a co s ním děláš, jinak se radí dost blbě, možná to nepotřebuješ na nic. V zásadě jde o možnost si některé kanály "předmíchat" a pak je už do celkového mixu ovládat dohromady a nemuset tahat současně za všechny kanálové fadery například od sboru snímaného více mikrofony, když chci změnit hlasitost sboru jako celku, ale nemusí to být všechno. Kromě faderů to má ještě přepínače se souhlasným označením obvykle vedle kanálových faderů, tam se dá navolit, kam signál z nich bude pokračovat.

H.M.

Uživatelský avatar
Jindraa

Re: K čemu slouží sub grund?

Příspěvek od Jindraa » pon 08. kvě 2017 5:30:27

Jindraa píše:eProsím může mi někdo vysvětlit k čemu slouží sub group. Mam na mixu čtyři a nevím co s tím. Děkuji.

Uživatelský avatar
Zesil

Re: K čemu slouží sub grund?

Příspěvek od Zesil » pon 08. kvě 2017 10:16:19

Sorry, ale další "el-retardo" na scéně... Obdivuji Huberta, že na takovéto dotazy vůbec reaguje, protože nemám rád líné lidi, co nejsou schopni ani otevřít manuál, či si takovou základní věc vyhledat na webu...

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: K čemu slouží sub grund?

Příspěvek od mkarr » ned 14. kvě 2017 21:37:54

Zkus položit dotaz
"Přečetl jsem si v manuálu že by to mělo fungovat takhle...., fakt jsem se nejdřív posnažil sám zjistit k čemu to je a jak se to používá, ale ono mi to tak nefunguje. Do té doby je asi pokládání dotazů dost předčasné. A opakování dotazu, namísto adekvátní reakce na příspěvek ochotného člena fóra, dost zbytečné.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: K čemu slouží sub grund?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 14. kvě 2017 22:51:58

Tak to se musím Jindryy zastat, on si opravil ten termín, není to jen zkopírovaný první dotaz. Nicméně nemá cenu děkovat předem, když pak z odpovědi nevyužiju nic jiného, než opravu překlepu. A hlavně nemá cenu doufat v nějakou zásadně lepší odpověď, když se vlastně nic nezměnilo, jediný bit informace nebyl přidán.

H.M.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: K čemu slouží sub grund?

Příspěvek od mkarr » ned 21. kvě 2017 17:24:27

Až po tom co se Hubert zastal jsem si všiml že to nebyla určitá drzost a pouhé opakování dotazu, ale skutečně alespoň náprava překlepu, nebo špatně přečteného popisku. takže se omluvám a přikládám pokus vysvětlit detailněji to co předtím napsal Hubert.
Každý vstup do mixu, Mikrofonní, nástrojový, stereo.... jde pomocí tlačítek někde kolem faderu pustit do celkového hlavního výstupu "main" nebo právě do podskupin. Případně do obojeho zárověň. výstup z podskupiny se opět dá pustit do "main" a také má samostatný výstup, případně podle fantazie výrobce se s tím dá dělat ještě něco jiného. Proto ten dotaz na model mixu.
Používá se to podle druhu ozvučované akce třeba u kapely tak, že do podskupiny 1 a 2 si dám bicí, čili všechny mikrofony co jdou od bicích tlačítky pustím do sub1-2 a vypnu na nich tlačítko "main" Podskupinu 1 a 2 si pustím do "main" obvykle je to chápané jako stereo, takže v jedničce mám levý kanál a ve dvojce pravý, takže to takto i pustím do main. Fadery podskupiny si nastavím +/- na 0dB a dál pracuju jako bez podskupiny, nazvučím kapelu, a když pak během hraní potřebnuju celé bicí trochu přidat, netahám za hromadu faderů od mikrofonů, ale přidám na faderech sub1 a 2. Podobně jdou oddělit třeba ještě zpěvy do podskupiny 3 a 4.
Já používal podskupinu třeba i na to, že jsem třeba při poutní bohoslužbě do kostela nepouštěl varhany a zpěv věřících, protože tam jaksi už přirozeně byly, ale do beden které byly před kostelem, jsem pouštěl i toto, aby lidi venku měli ponětí, co se zpívá. takže vnitřek kostela zapojím na podskupinu a vnějšek třeba do main. Na všech vstupech zmáčknu main a na těch co chci i do kostela zmáčknu ještě sub1-2.
Toto jde samozřejmě udělat i pomocí post-fader auxu.

Odpovědět

Zpět na „Behringer“