Presonus 16.0.2. - chybějící instalační CD

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
  • Reklama
  • DEMO 15
František Pokorný
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 27. pro 2011 17:55:10

Presonus 16.0.2. - chybějící instalační CD

Příspěvek od František Pokorný » úte 27. pro 2011 18:06:30

Dobrý den,

obracím se na někoho z Vás (kdo by mi mohl pomoci) s prosbou. Zakoupil jsem na muziker.cz digitální mixpult Presonus 16.0.2. pro potřeby natáčení jednoho hudebního projektu. Seděl jsem nad zprovozněním mnoho hodin a stále se mi nedařilo, až jsem si zaplatil firmu. Ta mi identifikovala problém v chybějícím instalačním CD. V originální krabici jsem, kromě pultu a jiných věcí měl dvě instalační CD:
1.Studio One
2. Capture

Pravděpodobně mi chybí CD s VSL a driverem Fire Studio Family, bez kterého, i kdybych se postavil na nevím co, studio chodit nebude. Samozřejmě budu volat do Muzikeru (ale koukal jsem, že v současné době nemají mix skladem, bojím se, že mi tuto doměnku nijak jednoduše nepotvrdí), ale rád bych zjistil od někoho, komu nahrávání s tímto mixem chodí, zda měl instalační CD ve třech kusech a zda by mi třetí chybějící nepřepálil.
Obávám se jednoho, a to toho, že můj problém bude chtít dodavatel řešit jako reklamaci, vše budu muset zabalit, odeslat a pak čekat tři měsíce na vyjádření, nebo tak nějak.

Dokázal by mi někdo z vás pomoci? Vše jsem zakoupil legálně a rád vše doložím.

Děkuju za odpovědi.

Uživatelský avatar
Petr V.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 14. zář 2008 20:57:37
Bydliště: Mezi Prahou a Plzní.

Presonus 16.0.2. - chybějící instalační CD

Příspěvek od Petr V. » úte 27. pro 2011 18:57:34

Já tedy Presonus pult nevlastním,ale tohle přece není důvod k reklamaci a už vůbec ne k tříměsíčnímu čekání. Na internetových stránkách Presonus, je sekce Technical support.Ta obsahuje menu Download a podmenu Software Updates/Drivers.Zde by měl být požadovaný software a driver ke stažení.Případně p rodejce nebo dovozce by měl poradit po telefonu...
Rozumím,že třeba ne každý je počítačový odborník,ale tohle by se mělo vyřešit jedním telefonátem.
Petr Vinš
tel: 721 281 678
petr@splacoustics.cz

František Pokorný
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 27. pro 2011 17:55:10

Presonus 16.0.2. - chybějící instalační CD

Příspěvek od František Pokorný » úte 27. pro 2011 19:12:04

Děkuju za odpověď, ovšem na stránkách Presonusu požadovaný software není. Věnoval jsem tomu opravdu mnoho hodin. Určitě se to pokusím vyřešit s muzikerem. Přesto hledám ještě i alternativní cestu.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Presonus 16.0.2. - chybějící instalační CD

Příspěvek od sledge » úte 27. pro 2011 20:25:30

Tak jako tak Presonus do ČR tuším dováží DISK multimedia, tak by snad mohli pomoci. V každém případě by se však měl postarat prodejce, tedy Muziker...
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
gabluk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 246
Registrován: stř 30. čer 2010 8:03:19
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Presonus 16.0.2. - chybějící instalační CD

Příspěvek od gabluk » úte 27. pro 2011 20:34:16

Je to hned na prvni strance v odkazu "technical support", tj. zde: http://www.presonus.com/technical-suppo ... -software/" onclick="window.open(this.href);return false;
Stahni SW ktery se nachazi v odkazu u mixu 16.0.2 a jmenuje se Universal Control 1.5.2 - PC .

Tento balik obsahuje drivery pro PC (popr. odkaz nad timto je pro mac) a zaroven obsahuje SW VSL, ktery umoznuje ovladat pult z PC. Ale dulezite jsou ty drivery.

Kdyby jsi mel jeste nejaky problem napis, myslim, ze o techto pultech uz vim skoro vse:-), i kdyz zrovna tato rada zabrala asi 4 sekundy hledani a minutu na napsani textu. At ti dobre slouzi.

Uživatelský avatar
gabluk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 246
Registrován: stř 30. čer 2010 8:03:19
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Presonus 16.0.2. - chybějící instalační CD

Příspěvek od gabluk » úte 27. pro 2011 20:36:09

Jeste me napadalo, ze je dobre si mix zaregistrovat u presonusu, muzes se pak obratit na jejich suport emailem a mohu rici ze funguji chlapsi dobre.

utkva
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: ned 21. bře 2010 8:34:20
Bydliště: Brno, Blansko

Presonus 16.0.2. - chybějící instalační CD

Příspěvek od utkva » úte 27. pro 2011 20:51:22

http://www.presonus.com/products/Detail ... oductid=62
Čtvrté od zvrchu. Ano v krabici by mělo být další, třetí CD/DVD.
A v digi éře může být problém v Pc a kompatibilitě kdoví čeho.
Pořád existují studia a zvukaři, kteří nahrají, namixují, zmástrují cokoliv. Vlastně za pár kaček.

František Pokorný
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 27. pro 2011 17:55:10

Presonus 16.0.2. - chybějící instalační CD

Příspěvek od František Pokorný » úte 27. pro 2011 21:46:33

Já všem děkuju za odpovědi.

Driver :
Universal Control 1.5.2 - PC - Control Panel with VSL and Driver for Windows 7, Vista, XP. (32-bit and 64-bit compatibility for all listed Windows versions.) Support for SL Remote iPad App.

jsem si stáhnul a nainstaloval už předevčírem a potom odinstaloval a nainstaloval v různých pořadích asi 10x. Mixpult se přihlásí asi 8 vteřin a pak vždy úplně zmizí.
Podle návodu k driveru:Universal Control 1.5.2 chybí Fire studio family driver, který by se měl instalovat jako první, a to právě z chybějícího CD. Tento Fire studio family driver na stránkách presonusu v sekci Studio live 16.0.2. k nalezení není. Něco podobného u jiného produktu jsem stahnul a naistaloval, ale nic se nezměnilo.
Počítač jsem kvůli tomuto mixu nechal postavit úplně znova a koupil systém Windows 7, procesor, disk, Ram mám naddimenzované. Myslím, že v tomto ohledu jsem nic nepodcenil.

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Presonus 16.0.2. - chybějící instalační CD

Příspěvek od Patso » úte 27. pro 2011 22:14:02

Pokud si z moravy, tak si zajeď ( zavolej ) do Boskovic do Disku. Není myslím vůbec důvod, aby ti Pavol či kdo ostatní neporadili, popřípadě rovnou nezinstalovali a nerozchodili, co je potřeba.
Stojí si za svým supportem docela pevně na nohou.... :-)

František Pokorný
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 27. pro 2011 17:55:10

Presonus 16.0.2. - chybějící instalační CD

Příspěvek od František Pokorný » úte 27. pro 2011 22:25:37

Děkuju moc za tip.

Uživatelský avatar
gabluk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 246
Registrován: stř 30. čer 2010 8:03:19
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Presonus 16.0.2. - chybějící instalační CD

Příspěvek od gabluk » úte 27. pro 2011 23:13:14

Pokud jsi to tak opravdu udelal tak nic dalsiho nepotrebujes - zadny dalsi SW. Ten driver o kterem pises je soucasti toho instalacniho baliku z webu. Jsem si tim 100% jisty, dalsi nehledej neinstaluj. Na tom CD je jen ten SW co jsi stahnul z webu. Ale jiste na mas na CD narok, tak za zavolani to asi stoji.
Uz jsem to asi 20x instaloval. Nejspise bude problem v ovladaci FW, ne vsechny jsou podporovane a ne vsechny funguji. Overil bych funkcnost FW, jako alternativu uvadi presonus v pripade problemu vyzkouset tzv. Legacy ovladac. Najdes v ovladacich panelech ovladac na FW a vymenis jej rucne za ten, co se jmenuje "Legacy". To jen v pripade, ze tvuj chipset neni oficialne podporovany. Seznam najdes na strankach.
Taky muze byt problem v samotnem HW. Kazdopadne fungujici postup je:
1. Overit funčnost FW
2. Stahnout a instalovat ovladac a restarovat PC
3. Pripojit pult a pustit PC.
4. Pustit ikonou universal control a kliknou na logo pultu v dolni casti ovladace.

Jeste me napada, ze by jsi mohl vyzkouset zda mas nastaveno FW ID na pultu na "0". To muze taky zlobit. Kdybys chtel, napisu ti cislo a muzes zavolat.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Presonus 16.0.2. - chybějící instalační CD

Příspěvek od Návštěvník » stř 28. pro 2011 7:27:47

Děkuju,

nejsem z toho moc moudrý. Nevím, jak ověřit funkčnost fireware, kde v ovládacích panelech najít ovladač s názvem legacy. V menu System na mixu nevidím kde nastavit tu nulu u fireware. Už se tím zabývám čtvrtý den a je to jedna slepá ulice za druhou. Mohl bych tedy zavolat? Pošlete mi, prosím, telefonní číslo na divadelkokuzle@centrum.cz. Věřím, že s vaší pomocí to bude fungovat. :-)

Díky.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1329
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Presonus 16.0.2. - chybějící instalační CD

Příspěvek od Pavel Sedlák » stř 28. pro 2011 13:20:59

Někdy má na svědomí takovéhle peripetie chipset vlastního FireWire.

Jakou přesně máš základní desku ?
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Petr Němec

Presonus 16.0.2. - chybějící instalační CD

Příspěvek od Petr Němec » úte 31. led 2012 16:19:36

Studio Live 16.0.2 má (stejně jako spousta dalších zvukovek) jeden poměrně zásadní problém s firewire na straně PC. Zdůrazňuji že tento problém existuje pouze u pc, nikoli u maců - je to problém chození firewire čipů pod windows (a je to samozřejmně i o tom co se do maců dává za firewire čipy).

Ať už se jedná o pevné pc nebo notebook nebude až tak výrazně rozhodovat co v něm je (myšleno nad minimální požadovanou konfiguraci), ale jaký čip má firewire. Pokud najdeš pod rozhraním 1334 čip Ricoh pak můžeš zapomenout že by to někdy chodilo bez rizika "modré smrti", v lepším případě zastavování nahrávání či playbacku.

Studio live využívám krom jiného jako multitrack disk (v kombinaci s PC). Jako snad jediný pult ve své cenové kategorii podporuje v kombinaci s pc vícetrackový halfplayback, přičemž firewire stopy přímo na pultu mají na live fakt něco do sebe (tohle využití asi není až tak běžný, ale funguje znamenitě). Ovšem nic z toho by nebylo možné do doby než jsem svůj Dell studio 1737 (které ma firewire čip Ricoh) nevybavil firewire kartou od Texas instrument (poř. cena cca 1200,- Kč).

knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

Presonus 16.0.2. - chybějící instalační CD

Příspěvek od knobtweaker » stř 01. úno 2012 8:35:00

Doporučuji firewire chipset texas instruments , pokud ho v notebooku nemáš, je potřeba dokoupit pci express kartu. Možná to bude chodit i s jinými chipsety, ale obával bych se stability. Samozřejmě nejlepším řešením je mac , tam se dostaneš oproti PC i na daleko menší latence.

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“