Oprava mixpultu

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
dj.para
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte 23. dub 2013 15:33:06

Oprava mixpultu

Příspěvek od dj.para » pát 26. dub 2013 11:52:20

Zdarvím potřeboval bych servis potažmo opravnu mixpultu někde na jižní moravě? Děkuji ;)

Lentil.CZ
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon 25. črc 2011 18:34:07

Re: Oprava mixpultu

Příspěvek od Lentil.CZ » pát 26. dub 2013 14:22:36

Co to je za mix a z kama jses?

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava mixpultu

Příspěvek od OK2MDK » pát 26. dub 2013 17:43:24

Sory za OT, ale je krásné, jak jedna otázka prozradí bydliště, nebo alespoň původ tazatele :lol:

dj.para
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte 23. dub 2013 15:33:06

Re: Oprava mixpultu

Příspěvek od dj.para » čtv 02. kvě 2013 23:01:57

Dobře upřesním Šardice u Kyjov, jedná se o mix MACKIE CR1604-VLZ odchází tam jeden Gain potenciometr na Mic-1 což není tak důležité, ale sem tam nechce hrát výstup z jedné strany tuším levý. A mimo jiné na něj určitě dlouho nikdo nešáhl, tak proměřit a minimálně vyčistit. :wink:

Lentil.CZ
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon 25. črc 2011 18:34:07

Re: Oprava mixpultu

Příspěvek od Lentil.CZ » pát 03. kvě 2013 7:25:15

A ten vystup to dela nahodile(nemuze byt problem v kabelech?)? Jakym zpusobem odchazi gain? Prestane hrat savle(nefunguje ani PFL a AUXy) a nebo aspon neco funguje? Je to analog, tak by nemel byt problem asi... Zalezi jak rychle to chces...

dj.para
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte 23. dub 2013 15:33:06

Re: Oprava mixpultu

Příspěvek od dj.para » pát 03. kvě 2013 9:46:54

Ano vstup to dělá nahodile, teda alespoň se mi nepodařilo vypozorovat v jakém případě, sice hraje ale hoodně potichu. Káblama to určitě není, několikrát testováno přehozením beden. Pomůže jen zvýšení hlasitosti, nebo nějaký zvukový ráz, pak je vše v pořádku. Stává se to v případě, kdy mám puštěnou relativně potichu podkresovou muziku před vystoupením. Dle mě nějaký operační zesilovač. A Gain potenciometr je už zřejmě vychozený, takže při otáčení chrastí na výstupu.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava mixpultu

Příspěvek od blaha » pát 03. kvě 2013 13:05:08

Máme 1642 VLZ3 a už jsem na něm měnil jedno tlačítko MUTE, spíná zároveň 2 kontakty, jeden ovládá LED diodu a jeden zvukovou cestu, a ten druhý odešel, resp. sepnul jak kdy.

Takže problém by mohl být i v takové zdánlivé banalitě nějakého špatného kontaktu.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

dj.para
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte 23. dub 2013 15:33:06

Re: Oprava mixpultu

Příspěvek od dj.para » pát 03. kvě 2013 13:57:34

Možná taky ale vzhledem k tomu, že na grafickém eqalizeru ukazují LED obě strany vybuzení a jedna strana přesto nehraje, tak bude asi problém někde na konci.

Uživatelský avatar
Paull25

Re: Oprava mixpultu

Příspěvek od Paull25 » pát 10. kvě 2013 11:34:17

Ahoj všem, prosím nevíte někdo kdo by opravil mix od Pioneeru DJM350tku? Popřípadě kdo by poradil co a jak? Jde o to že mix dostal ránu na levou stranu (na potenciometry od odposlechu, a mikrofonu),... zbytek normálně bez problémů funguje,... potenciometry jsou jak kdyby zaražený trošku dovnitř. Nevíte někdo zda jsou potenciometry přímo na desce nebo na drátkách popřípadě kde se dají sehnat? Jinak potenciometry občas "jako kdyby fungujou" takže si myslím že budou v háji jen potenciometry prostě budou naražený a jezdec bude KO. snad se neurvala DPS nebo tak něco,... mix byl naštěstí v Casu, ale prorazilo to i case,.. ještě že ten tam byl jinak bych se mohl asi rozloučit. nevíte o někom? popřípadě někdo z fóra? a kde se dají sehnat potenciometry do tohohle stroje?

Uživatelský avatar
nico

Re: Oprava mixpultu

Příspěvek od nico » pát 10. kvě 2013 11:41:24

Myslím ze největší servis pioneeru je basys ale podle mě je taky nejdražší , ale zkusil bych určitě zavolat do prodance tam jsou super a myslím ze by ti pomohli.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Oprava mixpultu

Příspěvek od mkarr » stř 06. lis 2013 0:40:35

Ahoj, Už se tu něco podobného řešilo v souvislosti s EQ, ale mě se to týče mixu. Koupil jsem Omnitronic EM-650 jako mix jen tak když potřebuju jeden/dva mikrofony do beden a nebo kdybych si o pár šavlí nevystačil s normálním mixem. Koupil jsem jej za necelý litr z druhé ruky s tím, že není úplně v pořádku. Závada je naštěstí jen vyschlý elyt takže celý mix bručí, ale zítra koupím nove elyty a bude po brumu. Další věc ale je odpálený sluchátkový výstup, kde je právě tady mnohokrát haněný JRC4558. Tento JRC 4558 je ale naprosto všude po celém mixu, odhadem tak 30 kousků a když jsem si četl, jak super nápad je výměna těchto OZ za něco podstatně modernějšího v případě nějakých relativně laciných EQ, Chci se zeptat jestli byste mi doporučili podobnou výměnu i tady. Je to na několika deskách a převážně SMD, takže to vypadá na pěknou piplačku, ale mix akutně nepotřebuju, takže času dost. Nemám s těmito mixy žádnou zkušenost jestli z toho bude příslušný užitek, nebo jestli bych jen narval kvalitnější operáky do něčeho, co by pak stejně nehrálo o moc líp. Kdo tyhle mixy znáte, nebo máte o nich víc informací, můžete se vyjádřit? Dík

Uživatelský avatar
Milan Hlaváč

Re: Oprava mixpultu

Příspěvek od Milan Hlaváč » sob 09. říj 2021 18:35:35

Dobrý deň mám powermix behringer pmp 4000 odišiel. Koncovi zosilňovač . Vedeli by sme to opraviť a máte aj súčiastky. Ďakujem Hlaváč Tel 0919379607

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“