AH QU16 vs. Soundcraft Si expression 1

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
  • Reklama
  • DEMO 15
pepan09
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. čer 2011 13:39:06

AH QU16 vs. Soundcraft Si expression 1

Příspěvek od pepan09 » pát 27. pro 2013 13:34:23

Zdravim, Viemi tu niekto otvorit oci a povedat ktory mix je vyhodnejsie kupit? Ako pozeram parametre nevidim tam nejaky jednoznacny rozdiel okrem ceny. Dalej ma zaujima na akej kvalitovej urovni su efekty v Ah?

Dakujem za rady.

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AH QU16 vs. Soundcraft Si expression 1

Příspěvek od mazi » pát 27. pro 2013 19:43:19

Záleží co chceš dělat??

pepan09
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. čer 2011 13:39:06

Re: AH QU16 vs. Soundcraft Si expression 1

Příspěvek od pepan09 » pát 27. pro 2013 20:41:33

Zvucenie v baroch, kluboch a mensie akcie ..nic extra..

Uživatelský avatar
Kulík

Re: AH QU16 vs. Soundcraft Si expression 1

Příspěvek od Kulík » pon 30. pro 2013 22:34:16

Tak především QUčko nejde rozšířit na víc než 16 vstupů, že ano...

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AH QU16 vs. Soundcraft Si expression 1

Příspěvek od mazi » pon 30. pro 2013 23:34:39

Na to co popisuješ Ti bude stačit QUčko..je otázka jestli ti nebude stačit DL1608. Ušetříš cca 15.000,- máš 16 vstupů a 8 výstupů. No a pokud jde o mne já bych pořídil ten expresion, přece jenom se mužeš ještě rozšířit na 66 inputs.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: AH QU16 vs. Soundcraft Si expression 1

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 30. pro 2013 23:38:28

Proč především, dotaz zněl úplně jinak a po jeho upřesnění je víceméně jasné, že vstupy chybět nebudou. Je jich celkově také o něco víc, do podobného mixu se nezapojují jen mikrofony. 19" digitální mix s výrazně větším množstvím možných mikrofonních vstupů má A&H v jiné řadě. Nemíním QU-16 propagovat, akorát bych ještě víc nasíral lidi, kterým ho nemůžeme okamžitě dodat, protože je od uvedení na trh nedostatkovým zbožím, výroba nestíhá poptávku. Nyní nemáme žádný (přišly začátkem prosince a v půlce měsíce byly pryč) a skoro celá příští dodávka (údajně v únoru...) je už teď zarezervovaná.

H.M.

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AH QU16 vs. Soundcraft Si expression 1

Příspěvek od mazi » úte 31. pro 2013 0:11:50

V zásadě platí, připraveným přeje štěstí. Uz se mi stalo několikrát ze mi pochybeli vstupy s tím ze by umelec potreboval ještě tamto či ono. Tak proto preferuji možnost rozšíření. Qu16 ma vybavenejsi para metrický eq a integrovaný přehrávač. expression se chlubí efekty od lexiconu Ze vzpomínám to dl1608, tak ta by byla bych řekl nejlevnější varianta, která v baru splni úkol, ale zpravidla do klubu uz chodi náročnější posluchači a náročnější kapely. Ale jak jsem psal qu16 ti splni to co potřebuješ.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: AH QU16 vs. Soundcraft Si expression 1

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 31. pro 2013 2:45:23

Dejme tomu, ale v tomto případě by to připravení se na eventualitu znamenalo rovnou si koupit ještě dražší mix (nebo připlatit za jeho rozšíření) a taky ho mít s sebou. Už jsem to někde psal, ta hranice někde kolem dvaceti vstupů není náhodná, prostě to stačí na hromadu věcí a kde je opravdu potřeba dvakrát nebo třikrát tolik, tak zase nikdo nebude vážně tahat mix z nejlevnější řady. To je věc ustálená dostatečně už na analogu a nic se na ní s digitálem zásadně nezměnilo.
S tím Lexiconem je to prostě tak, že všechny efekty se u Harmana budou jmenovat Lexicon, řekněme k EQ bude psát BSS a někam jinam zase dbx a Studer, jednoduše proto, že si ta jména může psát naprosto kam se mu zlíbí, kvůli tomu si je koupil. Taky si koupil třeba DOD a UREI, ale první už prakticky ošoupal do mrtě, takže to nejde používat a použití druhého se mu poněkud vymklo z režie, když pod ním chtěl prodávat DJ mixy, které se absolutně nechytily. Od té doby je s ním opatrnější, občas na to ještě někdo od studia slyší...
To jsou sice notoricky známé věci, ale když už zase někdo začíná vytahovat tu legendárnost, tak je asi na místě je znova zopakovat. Vzhledem k tomu, že fyzicky prostě nelze žádný Qu-16 nikomu ani ukázat a může to trvat ještě nějakou dobu (všechny dodané půjdou rovnou k zákazníkům), nemůže asi tato debata skončit obvyklým "jdi si to vyzkoušet oboje". Mimochodem s DL1608 to bylo dost dlouho po jeho uvedení na trh úplně stejně a asi by taky na dost věcí stačil - když nejsou žádné KONKRÉTNÍ požadavky, tak přesněji to nikdo neposoudí.

H.M.

pepan09
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. čer 2011 13:39:06

Re: AH QU16 vs. Soundcraft Si expression 1

Příspěvek od pepan09 » úte 31. pro 2013 10:49:31

Dakujem za rozvijajucu sa konverzaciu. Ako pozeram tak ku Qu16 sa da pripojit stage box AR24 12. Ktora ma 24 vstupov. Vacsi stagebox pripojit nejde?

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1329
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: AH QU16 vs. Soundcraft Si expression 1

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 31. pro 2013 11:11:44

Ano, 16 IN nemusí v malém klubu stačit #-o

Několikrát se mi stalo, že v klubíku, kam se vejde stěží 100 lidí, chtěly kapely (bigbít) mimo jiné, nabrat oba OH a "samozřejmě všechny přechody", kterých měl bubeník i s FT celkem 8.
Pak je samozřejmě větší pult nutný...

Zprvu jsem si přitáhnul svůj pult (32 IN) a všechno nabral, abych už při zvukovce OH vůbec nevytáhnul a HH jen tak lehce pro dobarvení.
Z tomů taky ani jeden, takže z bicích zůstal jen kick a neznatelně SN a to jen proto, že syrový zněl hnusně...

V 99% případech, a že jich jenom letos bylo v klubech kolem stovky, se s bigbítem v malém klubu vejdu do 16 IN s přehledem a bez ztráty kvality.

Takže DL1608 je v permanenci nejvíc.

To, že si kapely myslí, že se ve sklepě hraje stejně, jako na dvacetimetrovém pódiu, je věc jiná - než se dohadovat a nasírat se navzájem, jim postavím k bicím klidně i ty dva OH a osadím mikrofonama všechno co vidím.
Placebo efekt funguje znamenitě.

Nejvíc pochval většinou přichází, když mám nabraný jen kopák, basu a zpěvy...

Akorát jednou jsem se zalek - kapela měla troje klávesy, vše stereo (což celkem podporuju...), dvě akustické kytary s třílinkovým výstupem (hraje to opravdu dobře), sampler taky L+R a čtyři zpěvy.
To ale vyřešil malý submix.
Nutno podotknout, že tu muziku měli udělanou velmi dobře a hrálo to skvěle.

Na živé hraní v malém klubu s 16 IN zkrátka vystačím po většinu roku.

Spíš mně zajímá, jak vyřešit požadavek kapely na 5 monitorových cest (ne IE) v prostoru 5 x 4 m ???
_____________________________________________________________________________________

V malých klubech preferuju víc kvalitní PA, než velký mix...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: AH QU16 vs. Soundcraft Si expression 1

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 31. pro 2013 12:29:18

Vyhledej si to, už se to tady v souvislosti s počty kanálů Qu-16 probíralo, tato řada navazuje v digitální doméně na analogové Wizardy a dokonce v původní podobě ani neměla mít digitální párák, to přidali až během vývoje a po zkušenostech z praxe a s vyššími řadami. Jestli opravdu chceš/potřebuješ pult s výrazně vyšším množstvím vstupů, tak nejspíš potřebuješ pult od základu jiný.
Zkušenosti s těmi požadavky na zvučení kdečeho i v hodně malých prostorech jsou asi podobné všude, kdekdo to chce a přitom skoro nikdo nepotřebuje. Mně to někdy připadá jako ty letenské aleje mikrofonů před čelnými představiteli strany a vlády. V poslední době jsem zaznamenal další trend - každé dítě chce svůj hlavový mikrofon, respektive chce ho pro něj každá učitelka hudební výchovy:-)

H.M.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: AH QU16 vs. Soundcraft Si expression 1

Příspěvek od Návštěvník » stř 08. led 2014 23:42:05

Hledal jsem, ale odpověď na to jestli Qu zvládne jen 16 vstupů i s více vstupým stageboxem jsem nenašel...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: AH QU16 vs. Soundcraft Si expression 1

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 09. led 2014 0:09:33

Myslel jsem, že jsem to napsal jasně, vstupů je vždy 16 mono a 3 stereo. Vzhledem k tomu, jak rychle postupuje digitalizace v mixech a také tomu, že se dá čekat poměrně brzy jakási generační výměna (tedy během pár let si budou úspěšnější majitelé mixy obměňovat za dnes ještě ekonomicky nevyrobitelné zařízení, zvukově a možná i ovládáním o kategorii výš a stávající se posunou jako mírné ojetiny směrem k lidem s nižšími rozpočty), bych nedoporučoval příliš nadsazovat svoje současné požadavky a myslet si přitom, že si tím kupuju nějakou "jistotu do budoucnosti". Zastaralý mix už málokdo bude mít potřebu nějak rozšiřovat. K tomu dojde buď velmi rychle nebo vůbec, zkušenosti už s tím jsou, dokonce i z analogu (některé analogy šlo rozšiřovat také).

H.M.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: AH QU16 vs. Soundcraft Si expression 1

Příspěvek od Návštěvník » pát 10. led 2014 22:08:45

No co třeba nový firmware ten by časem neumožnil víc kanálu ze stageboxu ?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: AH QU16 vs. Soundcraft Si expression 1

Příspěvek od blaha » pát 10. led 2014 22:53:50

Nevím, neznám, ale počet zpracovávaných kanálů bude dán výkonem hardwaru, takže nějaký zásadní posun bych v tomhle neočekával.

Navíc pro víc kanálů je už určený GLD80, který je v potravinovém řetězci nad QU16.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“