Mixážní pult DYNACORD CMS 1000-3

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Mixážní pult DYNACORD CMS 1000-3

Příspěvek od blaha » pát 10. říj 2014 23:33:58

Ještě před dvouma rukama jsem tam na lince nějaký pulty viděl, zrovna tak zesilovače (zrovna dělali EVčka). Bedny se ve Straubingu nedělaj, dělaj se ve fabrice asi 80km od něj. To neplatí o těch nejnižších řadách, A-Line se tuším v Číně dělá.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Mixážní pult DYNACORD CMS 1000-3

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 11. říj 2014 2:28:23

KV taky dělá v Číně, dost se tady nad tím někdo rozčiloval, včetně fotek. Já z toho nedělám vědu, ale je dobré se orientovat a hlavně rozlišovat. Bohužel bez osobních zkušeností to nejde a je poměrně snadné si naběhnout na vidle zleva i na podávky zprava, tedy odmítat dobrý výrobek protože je z Číny i koupit si šmejd, protože přece všechno je z Číny a jen na to lepí různé názvy a cenovky. S oběma předsudky se lze setkávat naprosto běžně a někteří lidé si z jejich šíření udělali hobby (nebo i byznys).

H.M.

Uživatelský avatar
Mirek1972

Re: Mixážní pult DYNACORD CMS 1000-3

Příspěvek od Mirek1972 » sob 11. říj 2014 11:47:08

sledge:To je zajímavá informace.Takže výrobu přesunuli do Číny a pak zpět do Německa jo?Je někde k tomu nějaké ofiko vyjádření nebo uvedený důvod proč k tomu přesunu došlo?jestli jo tak prosím hod tady odkaz-rád bych si to přečet.

Jinak nevěřím tomu,že kapitalistickým vykořistovatelům se zželelo ubohých sirotků,kteří musí makat bez jídla a pití pod bičem komunistického otrokáře do úmoru a osazovat tistáky švabíkama do rozervání těla....
Důvod samozřejmě musel být jiný.Podle mě muselo dojít k rapidnímu poklesu kvality zvuku(spolehlivosti)???Jinak by rozběhnutou výrobu v zemi s levnou pracovní silou přece nerušili....


Zdeněk Prodance:u toho KV2 AUDIO asi myslíš řadu KX,ale ta se už nevyrábí(aspon ji už nenabízejí v ČR)a jen doprodávají zbylé kusy.Zřejmě p.Krampera lituje,že to tam vůbec rozjel,když od te výroby odstoupil(pouze moje doměnka ničím podložená)....Ohledně těch fotografii asi myslíš repas subu kde nebylo vše slepeno jak mělo byt(myslím,že to bylo u 2ks z 8)to by se opravdu nemělo dít a už vůbec ne v této cenové kategorii,ale jinak jim fandím(nijak fanaticky).Jen se mě líbí jeho pojetí spojeni repro-elektronika,že dělá sestavy co pasujou jen k sobe(tím myslím zesilovače s atipickými výstupními konektory)a ne pro jiné značky.Je to zajímavé...

Kvalitu čínských výrobků bohužel nemůžu posoudit.K tomu mě chybí množstevní vzorek.To objektivně dokáže pouze prodejce,kterému projdou rukama velké množství výrobku a má hlavně přehled o jejím servisu.Pokut budu jako vzorek brát komenty lidí na forech(jiný zdroj nemám)tak mě vychází,že po přesunu výroby došlo k zhoršení kvality bud zvuku nebo spolehlivosti či obojího...

DYNACORD CMS 1000-3 vůbec neznám a proto jsem i tady rozjel diskuzi.Předpokládal jsem,že pokut je cena 2-3x vyšší oproti konkurenčním a stejně vybaveným výrobkům tak jsem si myslel,že je to opodstatněné jinak by neměli žádný odbyt a mohli by zavřít krám :-D ...Rozdíl v ceně jsem viděl právě v dražší pracovní síle při výrobě v Německu,v kvalitě údajně použitých součástek a tím i spolehlivosti.Pokut to tak není tak ani nemá cenu se s tímto předraženým výrobkem zaobírat... :-)

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Mixážní pult DYNACORD CMS 1000-3

Příspěvek od sledge » sob 11. říj 2014 22:59:13

O zželení nešlo, o dramatický propad kvality asi taky ne - spíše o trochu marketingové hledisko - když je ten pult tak drahý, tak se úplně nehodí, aby byl z číny...

Ad oficiálnější info - zkusím zapátrat v týdnu...
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
Mirek1972

Re: Mixážní pult DYNACORD CMS 1000-3

Příspěvek od Mirek1972 » ned 12. říj 2014 0:26:10

Tak se mě konečně podařilo najít nějaké informace o tomto pultu sice se zabudovaným zesilovačem,ale i tak to někomu napoví co může nebo nemůže čekat :-)

http://www.music-store.cz/recenze/dynac ... ate-1000-3

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Mixážní pult DYNACORD CMS 1000-3

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 12. říj 2014 11:27:22

Krásná recenze, přímo umělecké dílo, ale ty to opravdu pokládáš za INFORMACE ? Tam by bylo dost snadné sestřelovat větu za větou, autor se nechal poněkud příliš unést svou Múzou...

H.M.

Uživatelský avatar
Mirek1972

Re: Mixážní pult DYNACORD CMS 1000-3

Příspěvek od Mirek1972 » ned 12. říj 2014 13:12:04

Zdeněk Prodance:upřímně řečeno nepovažuji.Je to spíš jen stručný popis kde autor vyjadřuje svůj pocit,ale bohužel je to jediné co jsem v ČJ o tomhle pultu našel.Proto jsem taky použil slova-NĚJAKÉ INFORMACE-k recenzi si myslím,že to má opravdu trochu daleko-už jsem čet podstatně lepší :-D
Pokut jsi našel nějakou recenzi,která stojí za přečtení nebo má větší užitnou hodnotu tak dej prosím odkaz.Rád si ji taky přečtu.
Díky moc.
Mirek.

Uživatelský avatar
Mirek1972

Re: Mixážní pult DYNACORD CMS 1000-3

Příspěvek od Mirek1972 » ned 12. říj 2014 13:45:19

Zdeněk Prodance píše:Krásná recenze, přímo umělecké dílo, ale ty to opravdu pokládáš za INFORMACE ? Tam by bylo dost snadné sestřelovat větu za větou, autor se nechal poněkud příliš unést svou Múzou...

H.M.
Kvalitní recenzi si představuji takovou,kde autor postaví referenční zařízení,které dobře zná proti testovanému a přesně popíše podmínky kde se hrálo(Venku-vevnitř),pro kolik lidi,na jakých reproboxech,jaký druh hudby(žívá,reprodukovaná)apon stručně popíše další použity HW popřípadě dodá další technické informace(výkon,zkresleni atd...atd...).Porovná zvuk referenčního-testovaného zařízení.Přesně popíše rozdíly ve zvuku(ikdyž i tohle je jen subjektivní hodnocení)+popis provedení a ovládání testovaného zařízení proti referenčnímu....Objektivní informace jsou stejně vždy jen takové,které se dají změřit.Všechno ostatní je jen subjektivní pocit a každý jednotlivec na stejnou věc může mít rozdílný názor....

Uživatelský avatar
Mirek1972

Re: Mixážní pult DYNACORD CMS 1000-3

Příspěvek od Mirek1972 » ned 12. říj 2014 16:53:31

Ještě přidám popis pultu v Německém jazyce.Přece jen je to trochu lepší pro představu než ten co jsem uvedl víše.Google to pro překlad jistí :-)

http://www.amazona.de/test-dynacord-cms ... mischpult/

Uživatelský avatar
safa-audiopro

Re: Mixážní pult DYNACORD CMS 1000-3

Příspěvek od safa-audiopro » pon 13. říj 2014 9:19:45

Nevíš jestli to pracuje z PC i pod Win XP???Používáš to USB a vše v pohodě?
Ano, ma to ovladace jak pod Win tak pod apple. Sem tam to pouzivam, zatim bez kolize (jen jsem mel trochu problem se vyznat v tom ktery ASIO stream je ktery, tusim je to razeny opacne nez by clovek cekal).
Přesto se poptám měl jsi možnost jej porovnat se SC EFX(MFXi) nebo něčím podobným?
Ano, s vestavenymi efektovkami Behringer (klasicke puvodni), Yamaha (male pulty. neresim SPX2000 a VCM) a Presonus se to neda srovnat, u Dynacordu hrajou dobre i dlouhe dozvuky. Radil bych to zhruba na uroven vestavene efektovky v Soundcraft FX... samozrejme je to hrube srovnani, vedle sebe jsem to nemel - soudim jen podle toho ze na obe se mi dela dobre.
Osobně bych asi volil samostatný mix + aktivní bedny....nebo mix-zesák-pasiv bedny.Do power mixu jsi šel asi s důvodů,že máš pasiv bedny a nechtěl jsi je měnit jo?
... powermix si beru bud kdyz jedu na malou akci jen s TS400 coz jsou pasivky, nebo jako zalohu.
Sakra jsem zmaten :-D tak kde se to teda doopravdy dělá?
... DYNACORD Powermate se momentalne vyrabi v Nemecku, pulty CMS soubezne jak v Nemecku, tak v tovarne BOSCH Sicherheitssysteme v Zuhai v Cine. Obe tovarny maji certifikaty ISO a produkty obou zavodu pokryva stejna trileta zaruka a garance opravy do tydne.

Uživatelský avatar
safa-audiopro

Re: Mixážní pult DYNACORD CMS 1000-3

Příspěvek od safa-audiopro » pon 13. říj 2014 10:39:04

Je ještě možné kromě KV2 AUDIO koupit něco co není tamanské?
Ano, je, ale je za to holt potreba zaplatit vic nez za produkty, ktere byly vyrobeny v Cine nebo v Mexiku. Abychom nechodili daleko, napriklad zrovna DYNACORD vyrabi v Nemecku prevaznou vetsinu sve produkce - vyjimkou jsou vicemene jen zesilovace rady SL, vyhybky DSP260, castecne zminovana CMSka a nejlevnejsi rada beden A-Line). Podobne to dela Electro-Voice, Renkus-Heinz a jsem si jist, ze spousta dalsich firem (konkurence jiste rada doplni ty sve). Nektere jdou jeste dal, napriklad DPA se komplet bez vyjimky vyrabi v Dansku, Bricasti v USA, Phonak ve Svycarsku, Gotham ve Svycarsku/Rakousku/Turecku atd. .

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Mixážní pult DYNACORD CMS 1000-3

Příspěvek od MADMAX » pon 13. říj 2014 15:42:01

2 Mirek 1972: pokut se skutečně domníváš, že se tahle slova píšou tak, jak jsi předvedl víše (a ne jednou!), tak to se tedy mílýš. :P děs, běs, hrůza a Afghánistán!

Uživatelský avatar
Mirek1972

Re: Mixážní pult DYNACORD CMS 1000-3

Příspěvek od Mirek1972 » pon 13. říj 2014 16:05:06

MADMAX píše:2 Mirek 1972: pokut se skutečně domníváš, že se tahle slova píšou tak, jak jsi předvedl víše (a ne jednou!), tak to se tedy mílýš. :P děs, běs, hrůza a Afghánistán!
Mě je úplně jedno jak se co píše.Hlavně,že to každý pochopil kromě tebe...

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Mixážní pult DYNACORD CMS 1000-3

Příspěvek od Ondráš » pon 13. říj 2014 20:52:35

safa: Predpokladam stropni repraky EV (alias Bosch) se taky vyrabeji v Cine...

Uživatelský avatar
safa-audiopro

Re: Mixážní pult DYNACORD CMS 1000-3

Příspěvek od safa-audiopro » úte 14. říj 2014 13:19:55

... tak to netusim, je to mozne a nevidel bych na tom nic spatnyho. Kuprikladu instalacni EViDy jsou z BOSCHi tovarny v Cine a jsou vynikajici, skvele vymyslene, pekne, spolehlive, vodeodolne, maji vytecne vychytane drzaky a je na ne pet let zaruky - co chtit vic.

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“