PRESONUS StudioLive RM16 A / Behringer X32 Rack

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
jj72
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: úte 13. led 2015 11:16:08

PRESONUS StudioLive RM16 A / Behringer X32 Rack

Příspěvek od jj72 » úte 13. led 2015 11:33:30

Zdravím všechny, co mi mohou pomoct při rozhodování...
Mám tady tyto dvě stanice a chci se zeptat, jestli nemá někdo nějaké zkušenosti tou či onou...
Chci změnit nahrávadlo a občas bych to rád použil na live zvučení. Rád bych věděl jednoduchost ovládnání a spolehlivost při zvučení + kvalita nahraných stop / preamů... atd... předem děkuji

Uživatelský avatar
jen2

PRESONUS StudioLive RM16 A / Behringer X32 Rack

Příspěvek od jen2 » pát 30. led 2015 9:23:43

nikdo nic? téééda

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: PRESONUS StudioLive RM16 A / Behringer X32 Rack

Příspěvek od exxxi » pát 30. led 2015 9:51:07

Když ty dvě stanice máš, tak snad víš, co která umí?
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
jj73

PRESONUS StudioLive RM16 A / Behringer X32 Rack

Příspěvek od jj73 » pon 13. dub 2015 11:59:03

Ahoj... to že je mám "tady", jsem myslel, tady na fóru k srovnání...
Koupil jsem Presonus a je to supr (ovládání/zvuk) ... kluci v kapele jsou také nadšeni ze zvuku, a teď si objednám (až to k nám dojde cca v půlce června) na koncerty s kapelou i... Behringer X Air XR16... snad to bude fungovat trochu slušně...
takže jsem si opravdu odpověděl sám :)

Uživatelský avatar
DShark
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: úte 16. říj 2012 7:50:58
Bydliště: Zilina, Krasno nad Kysucou
Kontaktovat uživatele:

Re: PRESONUS StudioLive RM16 A / Behringer X32 Rack

Příspěvek od DShark » čtv 16. dub 2015 12:15:35

No mozes sa s nami podelit o skusenosti. Ja tak isto rozmyslam nad zmenou klasickej zostavy mix-digigital parak na nieco s tabletom a len podiovym mixom. No nemyslim si ze live sa bude dobre cez tablet ozvucovat. Co by si k tomu povedal?
Zvukár SL Systems
Predseda o.z. Kultúrny Prameň

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: PRESONUS StudioLive RM16 A / Behringer X32 Rack

Příspěvek od thomas » čtv 16. dub 2015 12:43:00

Peťo, dosť to závisí od charakteru akcie, od kapely a od zvyku. Niektoré veci urobím na tablete rýchlejšie a ľahšie, ako na konzole. Zásadný problém tabletu je iba v tom, že sa naň stále musíš pozerať, čo znamená, že strácaš kontakt s okolím. Nič sa nedá robiť po pamäti, fader musíš najprv nájsť zrakom a až potom ním pohnúť. A ešte jedna vec, pri väčších zoskupeniach občas prekáža málo fadrov dostupných naraz (väčšina aplikácii podporuje 8 fadrov na jednu obrazovku), toto sa však dá do istej miery eliminovať rozumným nakonfigurovaním DCA.

Uvedené platí pre X32, na menšie akcie, prípadne priestory s obmedzeným miestom brávam X32 Rack, ak je miesto (v sále a v aute), tak Rack slúži ako stagebox k X32 Compact. Ak máš prípadne ďalšie otázky, tak smelo :-)

Uživatelský avatar
DShark
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: úte 16. říj 2012 7:50:58
Bydliště: Zilina, Krasno nad Kysucou
Kontaktovat uživatele:

Re: PRESONUS StudioLive RM16 A / Behringer X32 Rack

Příspěvek od DShark » ned 19. dub 2015 9:56:32

Ako si zistil ze som Peter :D .. toho co popisujes som sa bal, hlavne tych menej faderov na obrazovke.
Takze ty si majtel x32. x32 sa mi moc nepozdava kvoli malo vstupom, 16xlr je velmo malo, Teraz co mam tt24 tak i to niekedy nestacilo :) a i to ze vsetky in/out su zo zadu. Nehneva ta to? :D
Zvukár SL Systems
Predseda o.z. Kultúrny Prameň

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: PRESONUS StudioLive RM16 A / Behringer X32 Rack

Příspěvek od thomas » pon 20. dub 2015 9:43:43

Akýkoľvke pult X32 je rozšíriteľný stageboxami S16 (a čoskoro aj S32, SD8 a SD16). X32 Rack má 16 preamov a ďalších 6 linkových vstupov a dokopy 14 analógových výstupov. Zatiaľ som sa vždy zmestil, ale áno, plánujem dokúpiť stagebox. Nie však kvôli akciám, ktoré zvučím iba s tabletom. Na väčšie bandy sa už fadre hodia. Výhodou Rack-u je, že sa dá použiť samostatne, ale aj ako stagebox. Pôvodne som rozmýšľal nad DL1608, ale ten k fyzickej konzole nepripojíš.

Fyzické vstupy na X32 Rack ma vôbec nehnevajú, mám ho v samostatnom racku, ktorý si otočím a odrazu sú vpredu a nie vzadu :-)

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PRESONUS StudioLive RM16 A / Behringer X32 Rack

Příspěvek od janek » pon 20. dub 2015 12:22:00

Minule som bol na HopTrop, a tam zvukar robil len cez tablet. Neviem aky pult, viem len ze ho mal pod ciernou plachtou na podiu medzi monitormi. Treba ale vziat do uvahy, ze 1. mal malo vstupov (~6), 2. malo auxov (~3) a 3. kapelu ktora vie hrat a 4. ktoru pozna od malicka :) Bez toho neviem ci by som to riskoval...

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: PRESONUS StudioLive RM16 A / Behringer X32 Rack

Příspěvek od zelatina » čtv 23. dub 2015 22:08:09

dá sa cez tablet v pohode, často to tak s X32 používam, ale väčšinou si to prednastavím v pulte na pódiu a až potom idem mixovať na tablete
inak v tej aplikácii pre X32 pre Android sa dá nastaviť aj 16 faderov na obrazovku, takže v tom nevidím problém :)

Uživatelský avatar
Bassman

Re: PRESONUS StudioLive RM16 A / Behringer X32 Rack

Příspěvek od Bassman » stř 27. kvě 2015 15:43:50

V apke na Android sa da nastavit aj 32 kanalov na jednej obrazovke, len tak na doplnenie.

Ja mam tiez X32 rack a myslim ze po dokupeni stageboxu a rozsireni na 32 xlr+ 6 line vstupov sa s tym uz da urobit aj vacsia akcia. Ovladanie na tablete je tak ako to tu uz odznelo v niecom rychlejsie a v niecom pomalsie ako na konzole, ale kedze som velky fanusik vychytavok a rad sa v tom hrabem respektive mam k tomu vztah, tak som sa velmi rychlo zorientoval a pre mna je vsetko na tablete rychlejsie ako na konzole. Navyse na vacsich akciach su zvycajne dvaja zvukari (podiovy a hladiskovy) a vdaka tejto technologii mozu pracovat na mixe obaja sucasne, co je urcite velka vyhoda. A preampy na X32, tie netreba komentovat, su fakt dobre (nehovorim ze spickova kvalita, ale ...).

Inac by ma velmi zaujimalo to spojenie X32 rack a X32 Compact. Presne to som mal minule na stole, ani ale po 2 hodinach laborovania som nedocielil ich spojenie. Respektive na displayoch jedneho aj druheho sa vzajomne videli, dokonca boli pri nich zelene bodky (akoze vsetko je OK), ale ked som nieco pichol do vstupu na Racku, tak sa to nijak nedalo nasmerovat do niektoreho vstupu na Compacte. Boli spojene cez FTP na AES50 A, na vstupoch 17-32 na Compacte som mal navolene AES... ale nic. No celkom by ma zaujimalo, co vsetko je potrebne nastavit aby to hralo.

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: PRESONUS StudioLive RM16 A / Behringer X32 Rack

Příspěvek od thomas » čtv 28. kvě 2015 11:12:06

Skús pozrieť WKI:
http://behringerwiki.music-group.com/in ... _as_an_S16
Základné nastavenie nie je zložité, na Rack--u musíš poslať vstupy na AES50-A a na Compacte priradiť kanálom ako input AES50-A. Okrem toho ešte dve špecialitky v racku:
Synchronizácia nastavená na AES50A
Rack HA Remote Preamp nastavený na AES50A
Tieto dve hodnoty musíš nastaviť manuálne, pretože sa neprenášajú so scénou.

Uživatelský avatar
Bassman

Re: PRESONUS StudioLive RM16 A / Behringer X32 Rack

Příspěvek od Bassman » pát 29. kvě 2015 14:03:05

Vstupy a vystupy som popriradoval tak ako si napisal. Aj tu synchronizaciu som mal nastavenu. Ale nemal som nastaveny ten HA remote. To som minule nenapisal, ale ked som vyhulil volume na vstupe 17 (na compacte), tak tam nieco malinkato islo, ale myslel som ze je to len nejake rusenie, alebo nejaka haluz kvoli tym nastaveniam. A on to bol signal z Racku, akurat ze predzosik bol na minime a kedze som tam nemal to nastvanie, tak som ho ani nevedel ovladat.

Uz tomu rozumiem. Akurat ze uz to nemam kde odskusat :) ale nevadi, nejaka prilezitost sa este najde.

Dakujem za radu.

Uživatelský avatar
jirinovi

Re: PRESONUS StudioLive RM16 A / Behringer X32 Rack

Příspěvek od jirinovi » čtv 21. led 2021 5:29:00

Zdravim nemáte někdo Český nebo Slovenský manuál ? Behringer X32 Rack koupím.

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“