Jaký mix na zábavy?

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
  • Reklama
  • DEMO 15
swistak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: stř 10. říj 2012 10:23:36
Bydliště: Vidonín
Kontaktovat uživatele:

Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od swistak » ned 23. říj 2016 20:58:47

Zdravim panove, uz sem dlouho neotravoval... Potrebuji poradit ohledne mixu. Hrajem zabavy, mame mix Mackie 24.4 Vlz a potrebovali bychom neco lepsiho. 24 vstupu nam staci a bylo by dobry kdyby to melo vic nez 4 auxy. Idealne 6. Pak by mel mit vic moznosti si se zvukem pohrat nez nas Mackie. Co mi kdo poradite v nejake rozumne cenove relaci? Doufam, ze sem to popsal dost srozumitelne. Diky za tipy.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od Havlis » pon 24. říj 2016 0:11:25

za mě to moc dobře popsané není:
- co je rozumná cenová relace?
- 24 vstupů stačí - stačilo by i míň nebo celých 24 využíváte?
- V čem přesně ti Mackie nevyhovuje? Zvuk? Nebo jenom potřebuješ větší počet auxů?
- zvučíte jenom sebe nebo taky někdy někoho jinýho?
- máme radit jen analog nebo i digitál? Máš s tím nějakou zkušenost?
- Jak přesně by sis chtěl pohrát se zvukem víc než s Mackie? která fičura ti chybí, která přebývá?

Za mě bych doporučil malej digitál, třeba Behringer x18 nebo teď je u prodance za krásnou cenu RCF M18. Jestli potřebujete víc vstupů, tak třeba X32 rack (nutnost stageboxu) nebo Presonus RM32ai (ten nepotřebuje stagebox, všech 36 out/16 in má přímo na předním panelu).

swistak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: stř 10. říj 2012 10:23:36
Bydliště: Vidonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od swistak » pon 24. říj 2016 17:10:44

Jasný, rozumná cenová relace je co nejmíň, ale max asi do 40k, když by bylo něco vhodnýho za 20k na staro, tím líp. 24 vstupů potřebujeme, klasika, bicí dvoje klávesy, dvě kytary, španělka, basa, zpěvy, takže míň asi ne.
Nevyhovuje v počtu kolíků, mám málo korekcí, nikdo nám na to nechce zvučit, raději si každej doveze svůj mix (nevím asi přesně o co jde, ale říkají, že je tam toho málo, nejsem zvukař)
zvučíme z veliké části jen sebe, výjimečně jinou kapelu.
Analog vs. digital, toť otázka.... zkušenosti s digitálem moc nemáme, ale to neznamená, že kvůli tomu ho nepořídíme třeba.
Jeden zvukař co nás zvučí na vlastní mix má analog, ale má v něm efekty, naše nepoužívá vůbec a zvuk je dobrej.
Tak třeba i něco takovýho, analog s efektama. My máme efekty zvlášť v racku.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od Bassman » úte 25. říj 2016 0:13:50

X32 rack ma 16x XLR, ale este 6x TSR, takze by vam to mohlo stacit aj bez stageboxu a je to v cene.

Ale vrece s podobnymi masinkami sa nam riadne roztrhlo:
https://www.thomann.de/cz/allen_heath_qu_sb.htm
https://www.thomann.de/cz/allenheath_qu_pac.htm
https://www.thomann.de/cz/presonus_stud ... 642_ai.htm

... a pokial by ste sa vedeli vtesnat do 16 vstupov a ja myslim ze by sa to dalo, tak by mohlo pribudnut dalsich aspon 5 masiniek za este zaujimavejsie ceny.

... urcite digital, analog uz nerieste. Pre bezne kapelove zvucenie uz analog nema zmysel.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 25. říj 2016 2:10:46

Já bych se radši držel těch 24, pokud už byly potřeba, tak není rozumné z nich slevovat a i když se dají digitály obvykle rozšířit pomocí nějakého toho audioracku apod. tak bych i kvůli motorickým faderům a snadnému přechodu z analogu (i hostující zvukaři) viděl spíš na přišetření a tohle. Nevím jestli to už někdo bude chtít jeté prodat za čtyřicet, za dvacet zcela jistě ne, to bude ještě nějaké ty roky trvat. Cenu bych rozhodně nedával na první místo, jde o velmi důležité rozhodnutí, každý za úvahu stojící digitál má na rozdíl od analogu kolem sebe určitý "svět", někdy se tomu říká "ekosystém" HW a SW, zahrnující jak příslušenství, tak předky i potomky, produkty které často ani v době koupě ještě neexistují a jejich praktická užitečnost a dostupnost mu dává (nebo ubírá) dost podstatně na hodnotě a morální životnosti. A&H má tohle zmáknuté od začátku a velmi dobře.

http://www.prodance.cz/qu-24-chrome.html

H.M.

swistak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: stř 10. říj 2012 10:23:36
Bydliště: Vidonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od swistak » úte 25. říj 2016 18:27:52

Takže myslíte, že do analogu už nechodit?
Jak je to vůbec s životností digitálních mixů oproti analogu?
Když už ho koupím, budeme ho mít zřejmě na "věky". Netroufám si odhadovat jak je starej náš Mackie, ale počítám, že 15 let určitě a kromě dvou měněných faderů se na něm nic nedělalo a funguje bez problému. Dokáže toho i zmiňovanej mix od A H, nebo jakejkoliv digitál všeobecne?
Předpokládám, že tady ten mix už má v sobě všechny efekty atd, že nebude potřeba další komponenty, nebo se pletu a je k tomu ještě potřeba něco přikoupit? Případně byl by někdo okolí Brno- venkov kdo by byl schopnej ukázat, předvést, případně provést nějaké základní nastavení?

swistak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: stř 10. říj 2012 10:23:36
Bydliště: Vidonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od swistak » sob 29. říj 2016 12:43:16

Taky by mě ještě zajímalo jestli to komunikuje s jakýmkoliv chytrým telefonem, či tabletem. V popisu je psaný Ipad. Když nás zvučí jeden ze zvukařů comá digital tak si můžem nastavovat přes mobil třeba odposlechy.
Už sme tak nějak rozhodnutý, že do nej pujdem, jen bych o něm ještě pár věcí rád věděl. Díky za rady.

Uživatelský avatar
KarlosSou
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25. led 2016 20:59:36
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od KarlosSou » sob 29. říj 2016 18:10:44

taky řeším podobný problém, protože moje stará Yamaha 02Rv2 už je pro mně značně nepraktická. Dospěl jsem k názoru, že nejlepší poměr cena/výkon/užitek jednoznačně vítězí u A&H QU-24 spolu s digitálním stageboxem. U firmy pro kterou zvučím nějaké akce pracuji se Soundcrafty Si, jsou skvělé na ovládání, starší Compacty jsou ještě spolehlivé, ale odradila mě spolehlivost novějšího modelu Expression. Navíc je nutné ještě pořídit modul Madi a oproti AH i dražší stagebox. Ještě si budu muset nechat někde předvést Yamahu 01V96i, tam mě ale odrazuje cena digitálního stageboxu.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od blaha » sob 29. říj 2016 20:23:38

Já dělám na Soundcraft Si Impact, vč. Mini SB 32, přes pár počátečních much, které jsme vyřešili, v současnosti žádný problém.
Měl jsem možnost si šáhnout i na QU, ale po třičtvrtě roku stráveného na Si I, mi QU přijde takové nedodělané, jako absence displejů, malá titěrná tlačítka, pro mne komplikovanější přístup třebake krekcím, neměnil bych.

Cena
QU-24 Chrome 63990,-
AR2412 28490,-
AR84 17990,-
celkem 110470,-

Soundcraft Si Impact 88240,- (1x MADI/USB karta už instalovaná)
Soundcraft Mini SB 55500,- (1x MADI/USB karta součástí)
celkem 143740,-

Soundcraft je teď oproti AH spíš v takové mini akci, v létě se dal pořídit asi o 20 tis. levněji. I tak se dle mne vyplatí připlatit.

Ohledně ovládání, Soundcrafty Si se plně dají ovládat přes iPad, ale nově lze nastavit právě ovládání odposlechů i ze zařízení s Androidem, povoluje se tam pouze přístup pro daný kanál odposlechu a jednotlivé úrovně vstupních hlasitostí.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Milan T.

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od Milan T. » sob 29. říj 2016 21:34:47

:) tak v tom případě blaha zapomněl dopsat poslední řádek a to řádek s Allen Heath GLD80....

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od exxxi » sob 29. říj 2016 21:56:29

Ta nespolehlivost Soundcraftu by me zajimala.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
KarlosSou
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25. led 2016 20:59:36
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od KarlosSou » sob 29. říj 2016 22:07:15

proč bych měl kupovat AR84, když bych pořídil AR2412 ? Mě ten součet teda vychází levněji.
Já si nechával QU16/24 předvádět jen krátce, na Si jsem zvyklý, ale ta poruchovost exprešnů (furt je nějaký v servisu) mě děsí. Sehnat starýho Compacta na bazaru, neváhám. Dobrých věcí se bohužel málokdo zbavuje ...
Jinak jak jsi se ptal na životnost těch digitálních mixů, tak mojí Yamaze je přes 10 let a funguje bez chybičky doposud ...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od blaha » sob 29. říj 2016 22:19:04

+52 tis. k QU-24

Mimochodem teď jsem se koukal a do konce září by vyšel Impact se SB na cca 110 tis.

2KarlosSou: Ha, ono to umí asi jen 24 vstupů :( , tak pak je AR84 zbytečný.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od maro » ned 30. říj 2016 0:20:38

já dělám na SC expressionu skoro přesně 3 roky. žádná závada, cca 2 měsíce zpět jsme pořídili Madi/USB kartu, nefungovalo to, takže mix do servisu...výsledkem bylo že, jsme dostali zcela nový pult, i když byl rok po záruce a mohli by se na to v....t, takže za mně servis SC na výbornou.
Listen... and enjoy the sound

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mix na zábavy?

Příspěvek od blaha » ned 30. říj 2016 17:42:39

Pozor na SC je záruka 3 roky.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“