Zdroj k mix pultu Stagg SMIX 4M4s

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
soundlovers
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř 10. pro 2014 17:50:05

Zdroj k mix pultu Stagg SMIX 4M4s

Příspěvek od soundlovers » sob 12. lis 2016 18:04:33

zdravím , mám mix Stagg SMIX 4M4s a odešel zrdoj (trafo), zdroj je zalisován po rozdelání byla zjistena prerusená tepelná pojsitka, ale pri zkousce bez ni trafo nefunguje-nedává napetí na sekundáru a přitom se značne zahřívá.
trafo má mít výstup 2x17,5 V 350mA nikde jsem nenašel trafo s temito hodnotami, poradí nekdo kde ho zakoupit nebo jak nahradit? Nejde sehnat ani holý transformátor s výstupem 2x17,5V projel jsem hlavní dodavatele a nic..ve zdroji je jen trafo bez elektroniky čili do mixu jde 2x17,5V střídavých... diky moc...

Uživatelský avatar
Milan T.

Re: Zdroj k mix pultu Stagg SMIX 4M4s

Příspěvek od Milan T. » sob 12. lis 2016 19:10:10

Měřil si napětí přímo na sekundáru transformátorku s odletovanými vodiči? Není tak časté, aby v transformátorku vznikl mezi závitový zkrat pokud obsahuje tepelnou pojistku. Je tedy možné, že zkrat může být v "rozlámaném" kabelu...

soundlovers
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř 10. pro 2014 17:50:05

Re: Zdroj k mix pultu Stagg SMIX 4M4s

Příspěvek od soundlovers » úte 15. lis 2016 21:51:23

jomeril mel jsem odpájené přívody přesto sekundár 0V..... divné.....jen je potíž ze trafo 2x17,5 V nikde nemají ani u dodavatele Stagg....:)

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdroj k mix pultu Stagg SMIX 4M4s

Příspěvek od zelatina » stř 16. lis 2016 11:54:38

napríklad....vybrať podľa potrebného výkonu - či už GES, TME alebo iný distribútor
potom som pozeral, že aj Behringer má trafo s rovnakým napätím (typ Behringer PSU5)

http://www.ges.cz/cz/transformator-do-d ... 08098.html
http://www.tme.eu/cz/details/tst20w_2x1 ... /tst20008/

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Zdroj k mix pultu Stagg SMIX 4M4s

Příspěvek od Návštěvník » stř 16. lis 2016 12:01:37

To trafo od Behringera je dostupné http://basys.cz/behringer-power-supply-psu5-eu.html

Akorát teda se to asi trochu nevyplatí. Já bych za ten čínský křáp nedal víc jak 300.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Zdroj k mix pultu Stagg SMIX 4M4s

Příspěvek od Petr Z. » stř 16. lis 2016 15:09:20

Pokud není na tom mixu něco příliš atypického, tak by se asi nejvíc mohlo vyplatit koupit malý toroidní transformátorek okolo 15-20VA, se sekundárním napětím klidně 2x17V či 2x18V, přikoupit vhodně velkou adaptérovou krabičku s vylisovanou síťovou vidlicí či bez a během hodinky - dvou si to poskládat doma sám.
Velmi šikovné a nepříliš drahé, malé toroidní transformátorky už od 10VA vyrábí polská firma INDEL, pár prodejců už v ČR je, ale úplný sortiment nemá asi nikdo.
Zrovna nedávno jsem přesně za tímtéž účelem /náhrada ztraceného originálního adaptéru ke kamarádovu minimixu/ kupoval krásný, sympaticky maličký toroidek právě od INDELu, označení má TST 20/008. Sekundární výkon 20VA, dává právě těch potřebných 2x17V a proud 0,58A. Dodává se i s upevňovacím talířkem, gumovými podložkami a pohodlně se i s primárním jištěním a odrušením vejde např. do plastové krabičky KPZ 5 /krabička bez vidlice, je nutná krátká dvoužilová flexošňůra na 230V/, nebo vše spolehlivě vejde do větší adaptérové krabičky KPZ 10 s vylisovanou síťovou vidlicí.
Cena tohoto toroidku ve spřízněném elektrokrámě /objednali mi dva kusy/ byla 290,-Kč/kus, krabička KPZ 5 stála tuším kolem 50,-Kč a výstupní kablík i s konektorem se našly doma. Tamtéž se našlo i malé, mělké pojistkové pouzdro s maticí, pojistka T200mA, festovnější varistor na 275V, 47n/275VAC CFAC kondenzátor paralelně na primár i dva MKT kondenzátory 220n/160V paralelně na každou polovinu sekundáru.
Vše za primární pojistkou už je jakýsi luxus navíc, nemusí to tam bezpodmínečně být, ale jde o užitečná preventivní opatření, zvlášť při obtížném, od světel "zarušeném" síťovém napájení, někdy navíc i bohatém na napěťové špičky.
Výkon 20VA pak musí bohatě stačit k napájení i poměrně "velkého" minimixu, třeba s 10-14 vstupy a vestavěným efektem.
Tento můj 20VA bude s velkou rezervou napájet něco, jako je řada Behringer Xenyx, tuším 1643 či tak nějak.
V případě podobných mixů jde téměř vždy o "střídavý" adaptér se "symetrickým" napětím /vyvedený střed sekundáru/, takže dále je už k oživení mrtvého mixpultu potřeba jen 2,5m nějakého pevnějšího třížilového kablíku /ideálně černá CYLY 3x0,5mm2, perfektně drží v dodávané vývodce do krabičky/a pak příslušný originální napájecí konektor k mixu.
Pokud neseženete příslušný protikus k něčemu exotickému v mixu, je možné např. v NEONu i jinde zakoupit tří či čtyřpólové robustní spojení, prodávané zpravidla pod názvem "Mikrofonní konektor Canon". Pro tento účel potřebujete kabelovou samici a panelový samec. Dělají se v provedení od dvou do osmi pólů. Montáž je jednoduchá, panelový samec má "centrálmatku" a potřebuje díru ~15,8mm /je to původně nejspíš 5/8" závit/. Na kabelovou samici budete potřebovat páječku stejně, jako na připájení vývodů trafa k síťové vidlici/kabelu a výstupnímu kabelu.
Raději zopakuji, že primár tohoto trafka bych velmi doporučil jistit zpožděnou tavnou pojistkou T200mA, toroidy nejsou na rozdíl od malých EI zkratuvzdorné. Při jakémkoli větším přetížení sekundáru /probití usměrňovače či elektrolytů/ spolehlivě vypadne, ale na nabíjecí proud elektrolytů zdroje v mixu nereaguje, už je to vícekrát vyzkoušeno.
Sekundár trafa kvůli nabíjecímu proudu zdrojových elektrolytů v mixu raději nejistit.
Není v tom žádná velká věda. Pokud ale nejste kovaní v silnoproudu, tak si nechte připojení primáru na vidlici či na kabel a izolaci vodičů překontrolovat člověkem, který v oboru silnoproudu pracuje a ví, co se sluší a patří.

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“