Mixazni pult pro 6 výstupů

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
  • Reklama
  • DEMO 15
soundlovers
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř 10. pro 2014 17:50:05

Mixazni pult pro 6 výstupů

Příspěvek od soundlovers » úte 23. led 2018 11:23:38

dobrý den, prosím o radu jak zvolit řetězec.

popis : zvuk pujde ze zvukové karty - 6 kanálů (5.1) do zesilovaců a poté do reproboxů. Jak v řetezci připojit mikrofon (nějaký mix pult) tak aby slovo šlo z L a P ? Pustit L a P signál ze zvukovky pres mix? Existuje nějaký mix aby sly regulovat všechny kanály tj 6 výstupů (jsou digi mixy ale cena je nedostupná-pro naši apliakci toto nepotřebujeme), taky nechceme regulovat urovně - poměry signály digitálně. Digitálně pujde regulovat je celková hlasitost 5.1 ale pro případ že by poměr nebyl vyhovujici tak chceme zda lze připojit nějaký mix kterým bychom mohli toto korigovat manuálně.
případně doplním další info dekuji moc

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Mixazni pult pro 6 výstupů

Příspěvek od kelly.ok » úte 23. led 2018 11:55:28

Tak teoreticky by to šlo na analogovém pultu s využitím AUX výstupů... L,R poslat klasicky do Main L,R a LS,RS,C, a sub si poslat do auxů. Problém může nastat v tom, že pokud jsou Auxy jako "pre-fader" tak ti to zkomplikuje regulaci všech 6 kanálů jako celku přímo na mixu (nehledě na to že pre-fader bývají i pre-eq, takže bez zahrnutí korekcí). A mikrofon si z dalšího vstupu mixu pošleš normálně do Main L+R outu.

Co se jeví jako mnohem lepší... surroundy, center a sub připojit přímo ze zvukovky do zesilovačů, a do cesty L a R přidat před zesilovač onen mix, kam si přimícháš mikrofony. Opět zůstává problém s tím, že 5.1 jako celek půjde regulovat pouze ve zvukovce. Ušetříš na tom to, že nebudeš potřebovat mix s tolika vstupy (2 kanály + potřebný počet mikrofonů oproti 6 kanálům + mikrofony v předchozím případě, a hlavně nebudeš potřebovat mix, co má 4 auxy, což bývají zpravidla střední až větší pulty).

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Mixazni pult pro 6 výstupů

Příspěvek od blaha » úte 23. led 2018 20:04:05

Tohle přesně zvládne zvukovka Steinberg UR824 (používám v kině já).

Ale ne primárně jako zvukovka, ale jako mix (umí fungovat i samostatně)
vstupy 1 a 2 lze použít pro připojení mikrofonu, vstupy 3-6 jako vstupy ze zvukovky 5.1
výstupy 1-6 jako výstupy 5.1, výstupy 7,8 třeba pro monitoring
vše jde naroutovat přes aplikaci a uložit až do 20ti presetů
ovladači hlasitosti pak jde přiřadit vždy po párech reakci výstupů (mám spřažené 1-6, 7,8 mám bez regulace do monitoru)

Druhou možností je použít třeba externí 5.1 zvukovku Creative Sound Blaster X-Fi Surround PRO 5.1 USB, která má ovladač pro celý 5.1 výstup na sobě.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

soundlovers
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř 10. pro 2014 17:50:05

Re: Mixazni pult pro 6 výstupů

Příspěvek od soundlovers » stř 31. led 2018 10:51:14

diky za reakci, zvukovka UR824 má 8 vstupů a 8 výstupů , pujde připojit do ní 6 kanálů 5.1 a např ještě 1 mikrofon a 1 signál mono např cizí jazyk? Půjde to vše sw namíchat s korekcemi atd? diky moc

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Mixazni pult pro 6 výstupů

Příspěvek od blaha » stř 31. led 2018 12:03:03

Jj ma zepředu 2x Mic/line a zezadu 6x line, mixuje se ven po parech výstupů LR, pro 8 vstupu umi korekce.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

soundlovers
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř 10. pro 2014 17:50:05

Re: Mixazni pult pro 6 výstupů

Příspěvek od soundlovers » stř 31. led 2018 18:21:28

diky za info, jednotlivé kanály nepujde mixnout - zkorigovat, upravit ? v 5.1 - je mozno na jednom z kanálu udelat upravu live tak aby nebyly ovlivneny ostatni? Nebo jak to mám chápat ze se mixuje po párech? Budeme potřebovat nejcasteji regulovat v 5.1 center a pak primíchat do center nebo do L,P mikrofon + navíc aspon jeden samostatný kanál na cizí řeč, mohu případne zavolat a zeptat se? diky moc

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Mixazni pult pro 6 výstupů

Příspěvek od blaha » stř 31. led 2018 21:11:47

volat klidně možno

jinak vstupy jsou podobně jako na mixu, mají manuálně gain, sw korekce, efekt, panoramu, hlasitost, lze, ale nemusí je po párech prolinkovat
výstupy jsou po párech jako stereo, pokud chceš rozdělit třeba centr a subwofer, tak to pochopitelně jde, u vstupu pro centr nastavíš panoramu vlevo, pro sub vpravo

já to mám nakonfigurované
in L,R do out 1,2
in C,S do C pan L na out 3, S pan R do out 4
in RL,RR do out 5,6
do out 7,8 mám proroutovaný downmix pro odposlech v kabině
mechanický ovladač hlasitosti mi ovládá výstupy 1-6, tím můžu stáhnout celkovou hlasitost v sále, ale odposlech mi stále funguje

mám teda pak ještě jeden preset pro případ, kdy je film stereo aby se mi to rozeslalo do všech beden (takový pseudo 5.1)

v neděli mám promítání, tak můžu pak udělat nějaký screenshoty jak to je nastavený

jen pro jistotu doplním, byť je zvukovka až 24in/8out, nelze ji použít jen připojením k USB jako 5.1 zvukovku, pro 5.1 funguje pouze s externím zdrojem 5.1 signálu (proto jsem odkazoval třeba toho SoundBlastera), přímo z počítače umí jen stereo

takže pro tvoji potřebu lze třeba použít
IN 1 - mikrofon CZ
IN 2 - mikrofon třeba EN
IN 3 - L
IN 4 - R
IN 5 - C
IN 6 - SW
IN 7 - LR
IN 8 - RR
IN PC - stereo PS přes USB zvukovky
namíchat to jde do jakých výstupů chceš (s využitím panorámy)

zvukovka funguje i bez připojeného počítače s posledním nastavením
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Mixazni pult pro 6 výstupů

Příspěvek od kelly.ok » čtv 01. úno 2018 8:27:17

Jako 5.1 zvukovka sama o sobě bez dalšího zařízení umí fungovat např. Focusrite Saffire Pro 24. Měli jsme jí chvilku provizorně v práci než dorazil Dolby CP750. Mělo to i přímo přednastavené routování pro 5.1 multichannel, šlo tedy jendoduše ovládat celé 5.1 jedním ovladačem (softwarově samozřejmě). Mimo to si šlo nastavit prakticky libovolně routování ručně včetně vytvoření group, jako na klasickém mixu. Má i dva Mic vstupy. Problémem by mohl být firewire, který dnes už příliš v kurzu není. Navíc skladem už jí má asi jen Šramus.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Mixazni pult pro 6 výstupů

Příspěvek od Petr Z. » sob 03. úno 2018 16:19:46

Názorná ukázka toho, jak lze i se značkovou technikou a médiem za zády udělat ostudu jak hrom:
https://info.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=645163

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Mixazni pult pro 6 výstupů

Příspěvek od blaha » sob 03. úno 2018 23:57:05

Screenshoty UR824
Přílohy
Výstřižek3.JPG
Výstřižek2.JPG
Výstřižek1.JPG
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Mixazni pult pro 6 výstupů

Příspěvek od blaha » sob 03. úno 2018 23:57:42

ještě dva
Přílohy
Výstřižek5.JPG
Výstřižek4.JPG
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

soundlovers
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř 10. pro 2014 17:50:05

Re: Mixazni pult pro 6 výstupů

Příspěvek od soundlovers » pon 05. úno 2018 19:44:47

diky moc za rady a odpovedi, mám ted v ruce zvukovku M-audio M-track eight ale nemám k tomu zádný SW, potřeboval bych k tomu nějaký který bude fungovat jako výše uvedený SW mix (zvukovka nebude fungovat jako klasická zvukovka ale jako mix) do zvukovky jiz privedu audio signály... zvukovka jako taková funguje ale nemám k tomu CD ani kod pro regostracu cubase LE...nebo jiného SW který by vytvořil klasický mix a fungoval s touto zvukovou
diky moc

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Mixazni pult pro 6 výstupů

Příspěvek od blaha » stř 07. úno 2018 13:47:54

Přímo v ovladači umí SW mix asi akorát ten Steinberg a pak MOTU

MOTU to má ještě "dotaženější", ta umí snad všechny kanály, dokonce umí i 5.1 zvuk po USB z počítače, jenže minimálně ta co jsem měl, tak se mi u ní ten 5.1 zvuk po třeba hodině rozpadl a lezl z ní jen el. brum, krom toho se docela hřála a vypadávalo i USB a když jsem u USB na USB3 řadiči nefungovala vůbec a na FW je vybíravá na použitý čip rozhraní.

Takže nakonec šla MOTU zpět a bral jsem toho Steinberga.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

soundlovers
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř 10. pro 2014 17:50:05

Re: Mixazni pult pro 6 výstupů

Příspěvek od soundlovers » pon 11. čer 2018 8:42:02

tak se ozývám po delším čase a mám potíž, program Cubase Le 9 mám nainstalovaný a po naroutování cest pro 5.1 dal jsem vstup LP, LP (prední a zadní, střed, subb nejde mi uložit nastavení té mixconsole tak aby to nastavení se uložilo do PC. Po zapnutí PC potřebuji kliknout na ikonu a aby se otevřel mix (mixconsole) nebo mám použít jiný program? Zvukovku mam M audio m track eight. U te zvukovy UR824 je přímo nějaký SW na ten mix viz foto v předešlých příspevcích nebo je to v tom Cubase někde? diky moc
případně mi prosím napiste zorývu - zavolám pro radu díky

soundlovers
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř 10. pro 2014 17:50:05

Re: Mixazni pult pro 6 výstupů

Příspěvek od soundlovers » pát 15. čer 2018 11:06:26

vše se podařilo rozběhnout Cubase jede ale nedokážu nasmerovat výstupy ven ze zvukovky, do zvukovky signál jde, vidím i v programu misconsole - indikuje uroven, ale výstupní signál ven nejde ani neindikuje u výstupních aderů v čam dělám chybu? diky moc
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“