Jaky mix pult na propojeni PC a youtube ?

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
tripx
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10. pro 2017 8:34:19

Jaky mix pult na propojeni PC a youtube ?

Příspěvek od tripx » sob 10. úno 2018 12:59:37

Ahoj vsem, jsem absolutni laik a mam dotaz.
Obcas streamuju zive hudbu pro zname na youtube skrze program na stremovani OBS studio jenze, jsou vsak "stiznosti" ze kazda pisnicka ma jinou hlasitost a mikrofon je bud prebuzeny nebo naopak hodne potichu, nebo kdyz zvysim hlas mluveneho slova.

Jak to provozuji ted .

Jeden pocitac dva monitory a na kazdem mam pusteny youtube odkud beru hudbu a mixuji je mezi sebou + mluvim do mikrofonu (obycejny mikrofon se sluchatky) + repro na poslech a opet posilam jako stream zpet na youtube. Tedy nepoustim zadnou hudbu z mp3 z pocitace ale rovnou z youtube.

Co bych rád.

Pravdepodobne je potreba koupit nejaky mixazni pult s korekcema a led indikaci hlasitosti jak na hudbu tak mikrofon, do ktereho vyvedu kabel ze zvukove karty z pocitace a zpetne upraveny zvuk povedu zpet do pocitace a budu zive streamovat na youtube. Program OBS vsak dela to ze bere zvuk z plochy a nevim jak by to pracovalo - myslim vsak ze by se to mezi sebou hadalo.
Jeste me napada jak by se dalo udelat aby kazde okno( kazdy monitor) s youtube mel na mix pultu svojoje ovladani hlasitosti ?

Pokud je potreba poridit mix pult mohl by mi prosim nekdo poradit co koupit (nic profi jen na doma tudiz nejlevnejsi moznou variantu) a jak to vse zapojit aby to vse fungovalo ?

Mozna placam jedno pres druhe a staci to udelat jen nejakym programem aniz by se musel poridit mix pult?

Dekuju za kazdou pomoc

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Jaky mix pult na propojeni PC a youtube ?

Příspěvek od Bildic » ned 11. úno 2018 16:21:33

Profesionalne je to jasne a bez problemov, ty chces vsak lacno a komplikovane.

Analogovy (lacny/na doma) pult Ti sam problem neyvyriesi. Potrebujes este kompresor - ten vie “hlasny” zdroj stisit a “tichemu” na gain out pridat. To je krabicka navyse. Digitalne pulty to uz maju v sebe.
Tak isto by riesenim bola zvukova karta s digimixom.

Ak by si to chcel offline - staci ti audioeditor a ten ma vsetko v sebe - indikatory, efekty, kompresory, ...
______________________

A toto v OBS Ti neriesi ako najjednoduchsie nastavovat hlasitosti- mas tam indikator i regulator hlasitosti:
OBS
OBS

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jaky mix pult na propojeni PC a youtube ?

Příspěvek od mkarr » čtv 15. úno 2018 18:15:47

Podle mě je první problém v tom, že posloucháte výsledný , nebo jakýkoli zvuk z beden. tím se totiž dostává znovu do mikrofonu a přimíchává se ještě jednou se zpožděním. Možná to není na výsledku zřetelně znát, ale téměř určitě to zvuk kazí. Přimlouval bych se za poslouchání ze sluchátek.přinejmenším ve chvíli, kdy je aktivní mikrofon. Mikrofon samozřejmě použít nějaký solidní, nicméně pokud budete trvat na poslechu z beden, není špatné když mikrofon visí celkem těsně u úst, protože je větší odstup Vašeho hlasu od zvuku z beden. Takže headset není špatná volba, pokud bude mít solidní mikrofon.
Dvoje youtube vytáhnout z počítače do mixu by se dalo tak, že se každé youtube spustí v jiném prohlížeči. Třeba jedno ve firefoxu a druhé v chrome. No a každý ten program se naposílá do jiného výstupu ze zvukovky(pokud je třeba 5+1), nebo do jiné zvukovky. To už chce program co si s routováním zvuku ve woknech trochu poradí. Z těch to vytáhnout do mixu, přidat si mikrofon, ideálně alespoň přes základní kompresor, jak tady zaznělo, ale ten může být součástí mixu. No a zpět to cpát opět do počítače do nějakého linkového vstupu, který bude krmit streamovací program. Klidně to může býtr jediný zvuk jako že na plochu, když pomineme, že plocha žádný zvuk nemá a jedná se o něco jako default audio output. Problém může být v tom, že wokna docela často vědí líp než uživatel, co vlastně uživatel chce a že si tohle poměrně složité klikání, budete muset občas zopakovat, protože třeba něco odpojíte, připojíte a ejhle, všechny zvuky jsou najednou naroutované jinak než včera.

tripx
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10. pro 2017 8:34:19

Re: Jaky mix pult na propojeni PC a youtube ?

Příspěvek od tripx » pát 23. úno 2018 21:16:23

Děkuji za odpovědi. Mohl bych poprosit o typ jaký mix pult s USB by byl pro mne nejvhodnější? Koukal jsem na Yamaha AG06. Avšak 4000 Kč je hodně peněz třeba existuje něco levnějšího pro mé účely. Snažil jsem si číst nějaké věci, koukat na YouTube ale jak neumím anglicky tak mi jde z toho hlava kolem :-) přeci jen mám už několik křížku na krku a teď ještě dcera mě prosí aby mohla živě streamovat hry na YouTube. A tak se koupil mikrofon USB jenže ten chytá nějaké ruchy jako když pere pračka a tak jsem ho vrátil. Napadlo mě že by se to dalo také řešit přes mix pult s tím že by se koupil normální mikrofon do mix pultu.
Děkuju za trpělivost semnou.

tripx
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10. pro 2017 8:34:19

Re: Jaky mix pult na propojeni PC a youtube ?

Příspěvek od tripx » sob 24. úno 2018 6:50:26

Snažil jsem se editovat příspěvek abych doplnil dotaz k mix pultu zdali by stačil Behringer Xenyx QX1002USB Premium 10vstup 2-Bus mix přeci jen stoji 2200 Kč. Jestli jsem to pochopit dobře tak to má funkci kompresoru avšak nevím jestli toho automatického.

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Jaky mix pult na propojeni PC a youtube ?

Příspěvek od Bildic » sob 24. úno 2018 12:26:07

Tu je navod ku mixu - https://media.music-group.com/media/PLM ... QSG_WW.pdf

Ovladanie “compressions amont” a logo KlarkTechnik a 99 efektovych resetov a USB in/out a ....

Za tie peniaze a skromny popis vyuzi dnesny system - objednaj cez eshop, vyskusaj, ked to nebude fungovat tak vratit a peniaze sa vratia tiez - ak mas cas.
Alebo to vyskusat v specializovanej predajni s vysvetlenim.
Skutocny kompresor na ovladanie pouziva viacej parametrov; je mozne ze za posledne roky to KlarkT... :-)

Ak by si sa kamartil s pocitacmi, odporucal by som Ti DanteVia https://www.audinate.com/products/softw ... a#overview

A cestou software-ovej zvukovej karty. Na HW pomoc prichadza dante s predajom v druhom stvrtroku s adaptermi
https://www.audinate.com/products/devices/dante-avio
a cenou okolo 125 dolarov.
Je to vsak iny level a system je drag-and-drop vo VIA.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jaky mix pult na propojeni PC a youtube ?

Příspěvek od mkarr » pát 09. bře 2018 19:55:27

Dobrý den, Ty ruchy jako když pere pračka bych odhadoval právě na situaci, kdy zvuk snímaný mikrofonem jde krom jiného do reproduktorů a se zpožděním je opět snímaný mikrofonem. Bude to dělat asi každý mikrofon, pokud bude jeho zvuk puštěn do beden které stojí tak že je mikrofon slyší dostatečně silně. A je jedno, jestli to bude mikrofon s USB, nebo to bude klasický mikrofon a k němu mixpult s USB výstupem (externí zvuková karta) Proto jsem taky psal to s těmi sluchátky, aby mikrofon nikdy neslyšel svůj vlastní výstup. Když je řetězec celý analogový a tedy bez zpoždění, dělá stejná situace souvislé pískání, houkání, nebo bručení, prostě souvislý tón, ale jde o stejný jev. Pokud na youtube vidíte, jak tam má někdo zvukově dobře zpracovaná videa, obvykle je to člověk který dobře ví co dělá, nebo mu to zapojil a nastavil někdo kdo dobře ví co dělá a poučil ho ve smyslu "krom tohodle čudlíku na nic nehrab, ať si to nerozešteluješ. Když taky kdokoli znalý dá rady, ale ten kdo si je přečte nemá dostatečnou představu co jak funguje, bude z toho v nejlepším případě použitelný výsledek, ale téměř určitě né skvělý výsledek.

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“