spojení mixu se zesilovačem

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
bassák

spojení mixu se zesilovačem

Příspěvek od bassák » pát 02. bře 2018 22:08:12

Koupil jsem si na ozvučení maličkého prostoru na aukru mix phonic mm1202, domníval jsem se, že bude možné spojit víc nástrojů a zesílit to půjde přes některý ze vstupů normálního hifi stereo zesilovače. Nejde. Předpokládám, že problém je v úrovni mV na výstupu mixu a vstupu zesilovače, ale čekal jsem, že si to aspoň škrkne. Jenom šum. Oba přístroje jsou v pořádku, když mix strčím do komba (ověřoval jsem funkčnost po koupi), tak hraje, zesilovač hraje gramo, mgf... jen dohromady se jim nechce. Je potřeba nějaký mezičlánek? Poradíte?

Uživatelský avatar
djmayo

Re: spojení mixu se zesilovačem

Příspěvek od djmayo » pát 02. bře 2018 23:45:15

Napíš presný model zosilňovača. Možno máš iba nesprávne zapojené káble. Každopádne s tým mixom by nemal mať problém vybudiť žiaden zosilňovač, predposlednú led na indikátore to ma +7dB čo je pomerne dosž. Ak blikajú led a je na idikáciu masteru - prepínač nad tým taj to je takmer isté že problém je buď v kábli, alebo niečo zlé prepnuté na tom recivery.

Uživatelský avatar
bassák

Re: spojení mixu se zesilovačem

Příspěvek od bassák » sob 03. bře 2018 11:37:57

Zesilovač mám Technics SU 610. Ale, jak sám píšeš, mělo by to být jedno, zesilovač jako zesilovač. Problém je v tom, že k tomu mixu nemám návod (jak už to na aukru bývá) a tak mačkám, kroutím, posouvám, ale bez efektu. Přitom, když jsem mix po přinesení domů zkoušel, neměl jsem zesilovač, tak jsem strčil jeden main výstup kabelem jack-jack do komba a hrálo to. Víc jsem bez návodu nezkoušel, v tu chvíli mi stačilo, že to asi nějak funguje a nekoupil jsem šunt. Teď už jsem zesilovač přinesl, udělal jsem si dva kabely jack-cinch mezi main mixu a některým ze vstupů zesilovače a nic. Jen šum. Kabely jsou v pořádku, když jejich pomocí strčím kytaru rovnou do zesilovače do vstupu pro gramofon, tak hrajou (v ostatních vstupech taky, jen asi o něco slaběji). Čtyři jack vstupy vlevo na mixu jsou předpokládám pro nástroje, u nich jsou vstupy pro tříkolík mikrofonu, přepínač má být do polohy line, ne? Ale můžu přepínat, jak chci - nic. Nevím si rady.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: spojení mixu se zesilovačem

Příspěvek od Otas » sob 03. bře 2018 12:32:27

Jo, taky jsem se kdysi divil, proč mi na cinch vstup ty profi klavesy s výstupem jack 6,3 nehrají :). A starosta před barákem, svatebčané už se řadili. Tak to dopadá, když se diskotékoví zvukaři s...u do live. Naštěstí jsem měl na mixu jack 6,3 vstup.
Předpokládám, že máš u 6,3 jack zapojenou špici na živý cinch a kroužek u objímky se zemí cinche. Prostřední kroužek jacku není zapojen. A doplňující dotaz: Máš doma ohmmetr?

Uživatelský avatar
djmayo

Re: spojení mixu se zesilovačem

Příspěvek od djmayo » sob 03. bře 2018 12:40:56

Prepínač prepínaš MIC/LINE podľa toho čom pripojíš. Ak pripojíš mikrofón tak MIC inák line. Sú to combo konektroy Jack/XLR, malo by byť jedno aký konektor použiješ. Phantom pre istotu vypni. Pod tým je insert, to sa používa keď chceš do signálovej cesty pre daný vstupný signál vložiť nejaký komponent napríklad kompresor (dosť často sa to robí ak sa zvučia bicie), tam nič nepripájaj.
Na skúšku použi dynamický mikrofón. prepínač Mic/Line daj na MIC, prepínače "MS" daj do hornej polohy.
Všetky potenciometre stiahni, t.j. časť EQ a PAN do stredu ostatné v ľavo, posuvný "MAIN L/R" celkom dole. Hulákaj do mikrofónu pridávaj "GAIN" pokým nabude poblikávať led "PEAK" a trochu uber, MAIN L/R nastav dakde medzi -5 a 0. Postupone pridávaj potenciometer "LEVEL" na danom vstupe a malo by to isť.
Čo sa týka kábla, kľudne použi kábel cinch-cinch a pripoj ho na "REC" malo ny tam iste isté čo do Main Out.

basák
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pát 02. bře 2018 21:50:33

Re: spojení mixu se zesilovačem

Příspěvek od basák » ned 04. bře 2018 19:23:25

postup vyzkouším, na co ohmmeter?

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: spojení mixu se zesilovačem

Příspěvek od Otas » ned 04. bře 2018 20:15:00

Schéma mixu není dostupné (respektive na mne vždy vyskočilo upozornění antiviru na 13 podezřelých odkazů), tak jsem chtěl vědět, zda je galvanicky spojeno zem a živé výstupy symetrického signálu, popřípadě živé výstupy mezi kanály navzájem. Tady příliš neočekávám dokonalé oddělení od země trafem (to by pak pro fungování stačilo jen propojit v jacku minus výstup s kostrou).
Není tam náhodou někde -vždy nenápadný- přepínač graund lift?
Napadlo mne další, trochu složitější řešení - vytvořit falešnou nulu z plus a minus signálu - dva subminiaturní odpůrky 1k8 a 2k2 (vejdou se do pouzdra Jacku) mezi minus a plus, střed mezi nimi se spojí se zemí cinče. Signál je sice poloviční, než jmenovitý, ale je ovládán z výstupního potenciometru. A levý a pravý kanál by si neměly vadit, když se ty středy spojí.... Výstup je tedy napětí paralelně k 2k2 (počítáno optimálně na zátěž 10 k). Samozřejmě pozor, aby to bylo na obou kanálech naprosto stejně zapojeno.
Ale určitě budou i další možnosti - viz djmayem navržené "rec".

betaron
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: sob 18. črc 2009 15:43:15

Re: spojení mixu se zesilovačem

Příspěvek od betaron » ned 04. bře 2018 22:22:57

Tento mixáček je stejný jako celá plejáda jiných podobných;
Obvykle má každý z nás minimálně dvacet různých redukcí pro obvyklé i neobvyklé možnosti signálového propojení.
Tady si stáhni manuál:
http://leteckaposta.cz/305690655

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“