Jaký digitální mixpult do cca 30 tisíc ?

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
kadlman
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04. zář 2018 22:00:28

Jaký digitální mixpult do cca 30 tisíc ?

Příspěvek od kadlman » úte 04. zář 2018 22:31:08

Dobrý den, prosím, poradíte někdo s výběrem nového mixpultu ?

Jsme kapela, která potřebuje mixpult na live produkci a do zkušebny s možností nahrávání.

První tip jsem dostal na Zoom LiveTrack L12, který má integrovaný sluchátkový zesilovač na 5 výstupů ale má bohužel pouze 12 kanálů.

Vetší model Zoom LiveTrack L20 (novinka .. vyjde v druhé polovině září) má 20 kanálů ale je zase poměrně drahý (cca 25 tisíc) a proto bych raději volil zařízení s lepšími parametry, např. Mackie DL16s, který je možné ovládat ze všech platforem Mac, Win, iPad i Android. Další tipy jsou: Presonus StudioLive R24, SoundCraft UI-24R, Behringer X Air XR18 nebo RCF M18.

Předem díky

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Jaký digitální mixpult do cca 30 tisíc ?

Příspěvek od Havlis » stř 05. zář 2018 6:44:28

Třicet tisíc je slušný rozpočet a vzhledem k současným cenám rozhodně ber něco od Behringeru. Xr18 stojí pod deset tisíc, jestli máš peníze, tak x32 rack kolem 18000 a X32 producer se taky do třiceti v pohodě vejde. A to už máš plnohodnotný ovládání na panelu, fadery a funkcemi zcela dospělý zařízení... Není co řešit

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Jaký digitální mixpult do cca 30 tisíc ?

Příspěvek od Robert » stř 05. zář 2018 8:40:41

Jestli chceš univerzální mix se širokými možnostmi, doporučil bych SC Ui24-ku. Umí vše co potřebuješ na live, ovládat jde ze všech platforem, na zkušebně stačí starý NB s myší, umí nahrávat jak celý výstup, tak multitrack na USB disk stiskem tlačítka.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Jaký digitální mixpult do cca 30 tisíc ?

Příspěvek od Havlis » stř 05. zář 2018 12:59:36

A nebo o dalších pět tisíc min x32 rack, který tohle všechno umí taky a ještě mnohem víc....

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Jaký digitální mixpult do cca 30 tisíc ?

Příspěvek od Robert » stř 05. zář 2018 13:35:16

,,,,umí multitrack bez použití počítače s nainstalovaným a dobře nastaveným DAW ??? Umí řízený kompresor, tzv ducking? Umí zpoždění na každém vstupu a výstupu? Umí procesing na podskupině ??? ....kvůli tomuto jsem poslal pryč Behringera X Air 18 . Netvrdím, že nefungoval vcelku slušně a i ovládací software byl poměrně přátelský, ale byly tam věci, které jsem nestrávil. Neznám konkrétně X32 rack, takže kdybych se mýlil, nechám se poučit. a třebas i to, co znamená ...ještě mnohem víc. Třebas tak do detailu neznáte Souncraft Ui24 (je to mnohem chytřejší, než podobné Ui12/16, je to na jiné platformě)

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Jaký digitální mixpult do cca 30 tisíc ?

Příspěvek od Quicktor » stř 05. zář 2018 16:14:57

Pokud se můžu přidat do boje mezi Ui R 24
versus X air, tak jednoznačně Ui R 24.
Dělal jsem s tím i malej fesťák s velmi jednoduše implantovaným podiovým zvukařem pouze na druhým LAN a vše chodí jak víno.
Riderový sveřepci sice křiví hubu když vidí FOH na barový židli,avšak zvyknou si. Mám uičko už rok a půl a bez chyby.
Nedávno jsem jel na akci jen s rukama na klasickým X 32 a neměnil bych.
Přeji šťastný výběr.
V.D.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Jaký digitální mixpult do cca 30 tisíc ?

Příspěvek od Havlis » stř 05. zář 2018 16:27:24

Ale já taky nemluvím o Xair, ani by nemělo smysl to srovnávat, když Xr18 stojí ani ne desítku a Ui24 je tak víc než dvakrát dražší. X32 rack samozřejmě umí vše co píšeš, krom toho má víc sběrnic, dohromady 14 výstupů (ideální třeba na ineary ve stereu). Víc efektů, AES50, ultranet...perfektne funkční aplikace na všech platformách. A v neposlední řadě kompletní ovládání na panelu kdyby ti selhal tablet, mobil, wifina... Jo a vlastně je taky cca o 4-5tisic levnější :)

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Jaký digitální mixpult do cca 30 tisíc ?

Příspěvek od Robert » stř 05. zář 2018 16:56:10

levnější??? všude na našich obchodech je nad 30 tis. https://kytary.cz/behringer-x32-rack/HN189928/ jen Thomann jej má za divně nízkou cenu s dodací lhůtou 6 týdnů. Jak se změní cena, až jej naskladní kdo ví? Fyzicky má jen 16 mikrofonních vstupů, SC Ui24 jich má 20 a to může být velmi důležitý parametr. To, že je u Behru kůpa efektů je hezké, ale v praxi velmi nepodstatné. Havlis je zastáncem Behringeru, mne je sympatičtější Soundcraft. Zakladatel vlákna nechť si vybere podle vlastního uvážení.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Jaký digitální mixpult do cca 30 tisíc ?

Příspěvek od Havlis » stř 05. zář 2018 17:53:07

Skladem: https://wwwl.gear4music.cz/cs/PA-DJ-and ... PGEALw_wcB
Fyzicky má 22 vstupů, protože auxy jsou obě symetrický, mají plnou výbavu a můžeš je libovolně namapovat. A hlavně kdykoliv můžeš přikoupit stagebox nebo x32 rack použít jako stagebox. Zkrátka se jedná o dospelej si řešení než Ui24. Neříkám, že ze Soundcraft je špatnej. Určitě má svy využití. A kdyby nebylo teď to prudký zlevnění, klidně bych ho doporučoval. Ale Behringer je ověřenej, dospělejší systém. Efekty jsou jedna maličkost, zmiňoval jsem toho víc a ještě víc je toho, co jsem nezmínil (třeba možnost připojit stagebox Midas z modré série a zvuk dostat na jiný level).
Ale jak říkáš, ať si tazatel vybere. Snažím-li se oprostit od značky podívat se pohledem poměru mezi vlastnostmi, funkcemi a cenou, myslím, že Behringer vyhrává.

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“