Dynacord CMS 600-3

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
  • Reklama
  • powersoft
Wendys
Uživatel
Uživatel

Re: Dynacord CMS 600-3

Příspěvek od Wendys » úte 20. lis 2018 21:12:42

Bych to kurvítko Helicon asi vyhodil.

sanys

Příspěvek od sanys » úte 20. lis 2018 21:23:55

to ne to je dobrá věc :D

PeBe
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od PeBe » stř 21. lis 2018 8:58:52

Dynacord, že by neměl symetrické "lajny"? :shock:
Ale samozřejmě, že má :-)
Asi by nebylo od věci, si trochu prostudovat svou techniku a její manuály a pokud možno, snažit se pochopit blokové schéma svého mixu (v manuálu úplně na konci): https://images.static-thomann.de/pics/a ... 297387.pdf
Na první pohled to může pro laika vypadat, jako schéma jaderné elektrárny, ale na druhý, třetí, ..., desátý, ..., to už dává logiku ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

mkarr
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od mkarr » stř 21. lis 2018 12:01:40

No hlavně zjistit, jaké úrovně jsou schoipné lézt z toho Helicona ven, ať už po XLR nebo po něčřem jiném. Teda jestli píšeš, že to má jen XLR, klidně ať to leze po XLR, ale protože každá mašinka má nějaký vlastní šum, je důležité aby byla dobře vybuzená signálem, aby ten šum nebyl nejsilnější věc co z toho leze. Takže dobře nastavit citlivost předzesilovače na vstupu toho helicona aby to odpovídalo síle signálu a stejně tak na výstupu to zbytečně nezeslabovat, protože to pak bude muset mix znova zesílit a to i s tím šumem, který z toho poleze víceméně pořád stejný ať už společně se slabým signálem, nebo se silným. Jo a pokud ten helicon nejede z baterek, tak možná i napaječ může mít nějaký podíl na šumu. Může prosím napsat o jaký model helicon se jedná?

sanys

Příspěvek od sanys » stř 21. lis 2018 12:09:33

Jedná se o tento TC HELICON VoiceLive 3 Extreme výstupy jsou jen symetrické
https://www.music-city.cz/tc-helicon-vo ... &utm_term=

kelly.ok
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od kelly.ok » stř 21. lis 2018 14:55:00

To je v pořádku že jsou symetrické, tím lépe... i linková úroveň signálu se dá samozřejmě vést symetricky, tedy jak po XLR tak třeba po TRS. Jak píše mkarr, bude to pravděpodobně otázka struktury gainů. Scválně zkus zapojit Helicon do kanálu 9-10 nebo 11-12, kde není Mic preamp, bude to tedy pracovat pouze s takovou úrovní, která do něj z Heliconu jde (při trim 0dB, klika 0dB). Pokud bude signál příliš slabý, bude potřeba přidat někde na Heliconu (ať už na Mic preampu, nebo celkový výstup ze zařízení,...).

sanys

Příspěvek od sanys » stř 21. lis 2018 15:43:09

je to jasné dělá to helicon, ale neni to nic hroznyho.

sanys

Příspěvek od sanys » stř 21. lis 2018 15:57:54

Kamarád má ten samej helicon a na jeho radu jsem měl na heliconu gain na 22, pry to výrobce doporučuje, čili jsem to musel na mixu potákem tlačit skoro na doraz, ted jsem jednoduše gain v heliconu dal na 33 a ejhle na mixu stači volume na 5 a mikrak je hlasitej dost a šum téměř žádný, tak že je po problemu, jinak všem děkuji za cenné rady =D>

mkarr
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od mkarr » čtv 22. lis 2018 0:59:03

Právě jsem chtěl napsat že se to popisuje v manuálu (Anglickém) na straně 156 a 160, a že si máš nastavit gain a výstupní úroveň podle toho. Čili vstupní gain tak, aby při hlasitém zpěvu se rozsvěcovala žlutá indikační LED vybuzení. No a kdyby to nestačilo, tak výstup nastavit na úroveň LINE namísto MIC a připojit to do mixu do vstupů se staženým GAIN na takovou úroveň aby zase vybuzení vstupu na mixu lezlo do žlutých a né do červených, když máš namáčknutý PFL, nebo jak se to jmenuje zrovna na tom Dynacordu.
Jsem rád že už jsi se dobral něčeho, co když měníš tak se situace lepší.

sanys

Příspěvek od sanys » čtv 22. lis 2018 5:51:27

Já právě spoléhal na udajné doporučení výrobce gain na 22 na heliconu a byla to blbost, těch 33 co mám teď je akorát, dokonce i při silnějšímu zpěvu to na tc neproblikne do žluté a na mixu problikává jen zelená a co ztoho leze teď je super, prostě spokojenost, ještě jednou díky všem. :)

kelly.ok
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od kelly.ok » čtv 22. lis 2018 7:10:38

Doporučení výrobce zrovna v tomto případě samo o sobě nemá prakticky žádný smysl. Každý hlas je jinak silný, každý mikrofon jinak citlivý, připojený k jinému aparátu s různým účelem... Když to přeženu, je to asi jako mít nazvučenou kapelu uloženou v pultu a myslet si že na příštím gigu to člověk jen zadrátuje a dál na to nemusí ani sáhnout a má nazvučeno.

sanys

Příspěvek od sanys » čtv 22. lis 2018 11:47:50

Mám další dotaz, zkoušel jste někdo nahrávat s dynacordu přes USB? je kvalita stejná jak přes externí zvukovku? (v cubase) sám to nemohu posoudit muj starý noťas to nezvládá bohužel :(

mkarr
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od mkarr » pon 26. lis 2018 16:05:18

sanys píše:
čtv 22. lis 2018 5:51:27
dokonce i při silnějšímu zpěvu to na tc neproblikne do žluté a na mixu problikává jen zelená a co ztoho leze teď je super, prostě spokojenost,
Nemám teď ten manuál před sebou, ale jestli je tam žlutá kontrolka, čekal bych tam, ještě červenou. No a správně vybuzený vstup bych čekal nastavený tak, že při silnějším zpěvu právě zlutá kontrolka problikávat bude a kdyby sis chtěl zařvat nad rámec toho jak zpíváš, problikne aj červená. Když nebliká ani žlutá při silném zpěvu, bude to asi pořád ještě trochu málo.
to stejné pak na tom mixu, Když si namáčkneš aby ti hlavní indikátor vybuzení ukazoval vstup z helicona, měl by se při silnějším zpěvu ten indikárot pohybovat taky někde kolem optimální úrovně, což bývají opět žluté LED. Obvykle to popisují v manuálu, kolik je optimální úroveň citlivosti vstupu (gain).

sanys

Příspěvek od sanys » pon 26. lis 2018 18:49:13

Na dynacordu při zpěvu problikává jen zelená a aby to šlo do červené? zkoušel jsem a musel jsem dat gain na doraz a to ještě zařvat, ale problikla jen červená a to jen krátce.

mkarr
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od mkarr » čtv 29. lis 2018 1:03:28

Tak to má asi signalizaci bez žluté, nu což. Nebál bych se ale toho, nastavit gain tak aby při zpěvu ta zelená svítila celkem plně, ne jen poblikávala. Vhodně vybuzený mikrofoní předzesilovač je vhodný základ pěkného zvuku v rámci možností.

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“