digitál pro malou kapelu

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
  • Reklama
  • DEMO 15
exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od exxxi » pát 07. kvě 2021 17:25:17

X32 má zásadní výhodu, že můžeš tablet strčit do ruky většině zvukařů, kteří se nachomýtnou kolem (například z druhé kapely). Dále pak jdou dvě X32 propojit, takže každá z těch dvou kapel jede na svém a hlavní výstup mají společný.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od Damton » sob 08. kvě 2021 13:44:46

UI24r má zásadní výhodu, že můžeš tablet strčit do ruky většině zvukařů, kteří se nachomýtnou kolem (například z druhé kapely). Dále pak jdou dvě UI24r propojit, takže každá z těch dvou kapel jede na svém a hlavní výstup mají společný. .... sorry ale nadalo mi to :-D

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od exxxi » ned 09. kvě 2021 17:31:47

Dva UI24 jdou propojit síťovým kabelem a spřáhnout?
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od Robert » ned 09. kvě 2021 19:59:13

Ano, od verze firmware 3.0 je tato funkce aktivní

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od gnat » úte 11. kvě 2021 14:10:31

Pořád váhám.

UI24r je oproti X32 na první pohled dost chudý příbuzný co se týče možností routování, efektů, monitoringu, apod. Ale když si s tím ovládáním chvilku hraji, tak to vlastně umí všechno, co obvykle používám (kompresi baskytary sidechainovanou kickem bych asi dokázal oželet, enhancer asi taky, deesser má přímo v channel stripu, což je oproti X18/32 velké plus a šetří mi FX slot). Mluví pro ní výrazně i lepší možnosti záznamu/přehrávání.

Ta nemožnost ovládání přes MIDI je pro mě dost velké mínus. Obezlička s IPadem, jak psal PeBe, není plnohodnotné řešení. Mám na FOHu setup s Windows 10 i kvůli světlům. Musel bych investovat do iPadu, který na nic jiného nevyužiji, a na tabletový mikrodisplej bych si asi těžko zvykal.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od gnat » stř 12. kvě 2021 10:57:04

Díky všem za rady. Objevil jsem https://github.com/MatthewInch/UI24RBridge a objednal UI24r

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od PeBe » stř 12. kvě 2021 12:49:36

Každý nechť řeší problémy, jak jemu milo jest... :-)
Nicméně nemám pocit, že by nastíněná varianta byla to pravé ořechové. Pokud "Obezlička s iPadem" není plnohodnotným řešením, pak nějak nevím, čím je arduino s nutností dobastlit vše potřebné. Umí to pracovat bezdrátově? V úvodním zadání bylo, že o páráku neuvažuješ, ale čím je v podstatě jakýkoliv kabel, mezi DAW kontrolerem a mixem? Navíc "párákem" který limituje vzdálenost ovládavích prvků od mixu maximálně na hranu pódia. Opravdu jsem přesvědčený o tom, že ona "obezlička s iPadem" je plnohodnotným řešením včetně možnosti ovládání světel. Světla mi ovládá PC s WIN7 (MusicVisualization) poblíž uíčka. Z tohoto PC jde USB-DMX převodník do wireless DMX a jednotlivé rampy jsou již řízeny bezdrátově. Do PC, respektive Music Visualization vstupuji manuálně z druhého layeru X-Touch prostřednictvím aplikace Sonar LE nainstalované v témže iPadu, který komunikuje s mixem a v PC pak prográmku rtpMIDI (MIDI bych asi dostal do rtpMIDI jakýmkoliv jiným softem, než Sonarem, ale byl prvním, se kterým jsem to zkoušel a fungovalo to, tak jsem si ho koupil). Vše mi tak funguje bezdrátově (bez páráku) a pult si mohu postavit na notovém stojanu kdekoliv v dosahu mé wifi a pochopitelně u zásuvky 230V. :-) Myslím si, že těch pár tisícovek za iPad se vyplatilo (kupoval jsem jetý) a těch pár stovek za soft jakbysmet. Ale jak jsem již napsal v úvodu, každý nechť to řeší, dle svého. Jsou to jeho nervy a hlavně peníze :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od gnat » stř 12. kvě 2021 13:19:53

Je to primárně pro Windows. Ty mám samozřejmě na notebooku a připojené bezdrátově. iPad navíc by dost diskvalifikoval UI24r cenově.

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“