Doporučený mix pro DJ

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
  • Reklama
  • DEMO 15
Loky
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: pát 16. srp 2019 12:36:14

Doporučený mix pro DJ

Příspěvek od Loky » stř 16. srp 2023 12:19:09

Ahoj, zdravím...
Měl bych prosbu a dotaz. Doporučí mi někdo mix pult pro mobilního DJ ? Cenově poprosím nějakou zlatou střední cestu. Potřebuji do něho zapojit minimálně 3 mikrofony plus minimálně 3 klasické audio (cinch) vstupy...
Předem děkuji za doporučení... :)

Michal mariánek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: pát 07. črc 2023 16:57:27

Re: Doporučený mix pro DJ

Příspěvek od Michal mariánek » stř 16. srp 2023 14:02:52

Co tak vím tak se DJ mixi pro víc jak 2 mikrofony nevyrábí. Dá se to udělat že tam dáš Y redukci neboli z 1XLR (male) na 2XLR(female), ale nebudeš mít tak možnost upravovat každý zvlášť. Jestli más klasický DJ mix, tak si můžes koupit nějaký malí digitalní mix a zapojit do něj LR z DJ mixu a zvlášť ty mikrofony

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 806
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Doporučený mix pro DJ

Příspěvek od PeBe » stř 16. srp 2023 14:27:40

Mám obavu, že pro takové to domácí žvýkání to bude trochu drahé... ;-)
https://www.thomann.de/cz/formula_sound_nn106.htm

Levnější a dostupnější bude klasický analogový mix, který se dá pořídit ve variantě 4 mic+ 4 stereo line (RCA) již od nějakých čtyř litrů (pochopitelně dle tvé náročnosti).
https://www.thomann.de/cz/analogove_mix ... ilter=true
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

djmr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát 11. kvě 2018 21:47:01

Re: Doporučený mix pro DJ

Příspěvek od djmr » stř 16. srp 2023 14:58:57


Uživatelský avatar
mira13

Re: Doporučený mix pro DJ

Příspěvek od mira13 » čtv 17. srp 2023 12:03:21

Pokud se bavíme o klasických DJ mixpultech (a normálních seriózních produktech, což ta věc z odkazu na bsacoustic výše určitě není :) ), tak žádný na trhu víc jak 2 mikrofonní vstupy nemá. To stejné kontrolery, ať už standalone modely nebo klasické na propojení s NTB.
Běžně se to řeší dalším mixem mezi DJ mixem (případně kontrolerem) a bednama. Tj. něco z té kategorie, jak posílá PeBe ten odkaz na Thomanna.
Jen ze zvědavosti - na co DJ běžně potřebuje 3 mikrofony a 3 linkové vstupy? :)

Loky
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: pát 16. srp 2019 12:36:14

Re: Doporučený mix pro DJ

Příspěvek od Loky » čtv 17. srp 2023 12:37:46

Běžně používám jeden, max dva mikrofony, nyní ale budu mít pravidelně jednou do roka akci (Beatbox), kde budu potřebovat zapojit 3-4 mikrofony...

Loky
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: pát 16. srp 2019 12:36:14

Re: Doporučený mix pro DJ

Příspěvek od Loky » čtv 17. srp 2023 12:42:25

Má cenová představa je se třeba vejít do 10-12 000,- za mix, nebo to prostě poskládat nějakýma redukcema, samozřejmě s určitou kvalitou...

Uživatelský avatar
Ron1

Re: Doporučený mix pro DJ

Příspěvek od Ron1 » čtv 17. srp 2023 12:45:33

Tak si pravidelně jednou za rok něco pujč, než kupovat nějakej šrot za 10-12k.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 806
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Doporučený mix pro DJ

Příspěvek od PeBe » čtv 17. srp 2023 13:56:30

Nerad si věci půjčuji a radši je mám vlastní, byť bych věc měl použít jen jednou do roka. Znáš to. Zrovna když to budeš potřebovat, tak to nikdo v dosahu nebude mít ;-) Takže jak již nastínil Ron1, obstaral bych si malé koťátko se čtyřmi mikrofonními vstupy pro "prskaly" a jednou stereo linkou pro vstup tvé stávající konzole.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Loky
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: pát 16. srp 2019 12:36:14

Re: Doporučený mix pro DJ

Příspěvek od Loky » čtv 17. srp 2023 14:11:24

Abych řekl pravdu, tak si taky úplně ne moc rád půjčuji takovéto věci... Určitě popřemýšlím nad touto variantou, podívám se po menším mixu se čtyřmi mikro vstupy... Má někdo nějaké návrhy na takovýto mix ?

bedrich1
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: úte 13. črc 2021 22:21:44

Re: Doporučený mix pro DJ

Příspěvek od bedrich1 » čtv 17. srp 2023 15:30:26

Ahoj ,já si myslím že nejlepší pro tebe bude jak tady píše PeBe ,nějaká konzole ,teď jsem na bazaru viděl Denon Mc 4000 za pět ,má to XLR a dva vstupy na mikro a má to AUX vstup kam můžeš popřípadě píchnout nějaký klasicky mix a ostatníma mikrakama.

Uživatelský avatar
mira13

Re: Doporučený mix pro DJ

Příspěvek od mira13 » čtv 17. srp 2023 16:29:53

Loky píše:
čtv 17. srp 2023 12:37:46
Běžně používám jeden, max dva mikrofony, nyní ale budu mít pravidelně jednou do roka akci (Beatbox), kde budu potřebovat zapojit 3-4 mikrofony...
A z čeho hraješ doteď? Playery/gramce + mixpult nebo konzole + NTB, případně co konkrétně? A budeš si to nechávat a jen řešíš, jak k té sestavě přidat ty 3 mikrofony? A nebo hledáš nějaké kompletně nové řešení?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 806
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Doporučený mix pro DJ

Příspěvek od PeBe » pát 18. srp 2023 8:29:05

Každá rada drahá. Co "pouštěč", to jiná pravda, byť by se jednalo o naprostý shit :-)
Doufám, že mé tipy nespadnou do kategorie shitu. A pokud ano, tak ne moc hluboko. Budiž mi však omluvou, že nejsem "pouštěčem" :-D
Ideální by bylo, kdyby sis mohl mixy někde osahat. Vybrat si podle toho, jak to hraje a v neposlední řadě i jak to vypadá. Není nic horšího, než hrát s něčím, čeho se štítíš :-D
Zkusím ti nadhodit pár zkušeností s mými "koťátky", pochopitelně ti je nechci nutit, jako nějaké topovky, nicméně na jedno použití do roka, by mohly posloužit.
Jako záložní pultík namísto Soundcraft Ui12, vozím mixík Alto ZMX122FX. Jednoduchý mix s nic moc efektem, ale zato skladný a levný. V ostrých akcích ho nasazuji jen na mejdanech, kde hrozí prolití pivem... ;-) https://www.profi-dj.cz/studio-technika ... niverzalni
Před časem jsem podlehl touze: "Mít také digitál od Behringera"... :-D Koupil jsem si tedy FLOW 8. Myslím si, že ten by se ti mohl líbit a i vyhovovat. V nejjednodušším nasazení lze ovládat rovnou tak, jak leží na stole. Trochu rozšířenější možnost skýtá ovládání přes bluetooth. Za mě je grafika na tabletu ohavná a hodně mi připomíná grafiku starých "osmibitů", nicméně se na to dá asi zvyknout. Nevím. Jen jsem koupil, pohrál si v obýváku, koupil transportní kufřík založil do něho a víc neviděl... :-D
https://www.muziker.cz/behringer-flow8- ... OIQAvD_BwE
Než jsem přešel na digitál, měl jsem na pár kšeftech mix Allan&Heath ZED-12FX. Vydařený mix, který se mi vtiskl do srdce a proto i Allan má místo v mých tipech. Ta dvanáctka je pro tebe zbytečně velká, ale myslím si, že ZEDi-10FX nebude parametry příliš rozdílná a tvým požadavkům by mohla postačit. https://kytary.cz/allenheath-zedi-10fx/ ... zkQAvD_BwE
Jsou pochopitelně i stovky jiných, jednou lepších, jindy horších. Každopádně bych se vyhnul "osvědčeným" značkám, končícím na -onic, či začínajícím na Sky-, Omni-,... a nedej bože jejich kombinací :-)
Před koupí doporučuji si pohledat recenze (Google je mocný) a až pak se definitivně rozhodnout. Koneckonců, to, že se něco líbí mně, nemusí se líbit tobě :-)
Přeji šťastnou ruku při výběru a "Ať ti to hraje..."
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Loky
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: pát 16. srp 2019 12:36:14

Re: Doporučený mix pro DJ

Příspěvek od Loky » pát 18. srp 2023 9:21:25

mira13 píše:
čtv 17. srp 2023 16:29:53
Loky píše:
čtv 17. srp 2023 12:37:46
Běžně používám jeden, max dva mikrofony, nyní ale budu mít pravidelně jednou do roka akci (Beatbox), kde budu potřebovat zapojit 3-4 mikrofony...
A z čeho hraješ doteď? Playery/gramce + mixpult nebo konzole + NTB, případně co konkrétně? A budeš si to nechávat a jen řešíš, jak k té sestavě přidat ty 3 mikrofony? A nebo hledáš nějaké kompletně nové řešení?
Hraju z kontroleru a NTB - hudbu od 90´ po současnost (narozeniny, svatby, oldies party, atd...) převážně elektronickou hudbu.
V tuhle chvíli mám mix Numark M6 USB. Chtěl bych buď pořídit nový mix, kde bude možnost připojit právě více těch mikrofonů, nebo koupit k tomuto stávajícímu mixu nějaký ten doplněk, pro možnost napíchnutí více mikrofonů. Určitě si to chci poté nechat. Je mi jasné, že Numark není bůhví jaká značka a kvalita, ale mě to do této chvíle stačilo a vyhovovalo. Určitě se ale nebráním pořízení nového, kvalitnějšího mixu, samozřejmě za přijatelnou cenu...

Uživatelský avatar
AV Record

Re: Doporučený mix pro DJ

Příspěvek od AV Record » pát 18. srp 2023 9:55:43

Toto
https://www.thomann.de/cz/soundcraft_ui12.htm
+ dotykový monitor (notebook, tablet), pecka! Ale pokud máš raději "železo" tak ne.

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“