Podskupiny-opačna fáza.

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
jurosdi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: ned 04. pro 2016 12:11:27

Podskupiny-opačna fáza.

Příspěvek od jurosdi » ned 31. pro 2023 10:07:29

Zdravím Vás!! Hrám sa už dlhšiu dobu zo starším mixom TESLA( jeden s prototypov Tesla Vráble). Jedná sa o Tesla PSM 24-8-8.

Nakolko má pult oddelené napájanie ( Tesla EP 01-rack modul) a nie je možné ho zohnat,tak som sa dlhšiu dobu zaoberal s výrobou zdroja( sym 15V, sym 12V, 48V). Po úspešnom rozbehaní som si všimol jednu zvláštnost. Ked presmerujem signál so vstupnej jednotky do podskupiny a podskupinu nasmerujem do master out tak po vytiahnutí tahových potenciometrov na vstupnej jednotke a podskupine sa signál na hlavnom výstupe zníži. Pokial na vstupnej jednotke vypnem smerovanie do master out a hlasitost regulujem len podskupinou,tak je to OK. Samotný vstup priamo do outu bez podskupiny tiež OK.
Skrátka výstupy s podskupín( 1až 8) sú v opačnej fázi oproti výstupom s jednotlivích vstupov(1 až 24).

Stretli ste sa už s podobnou logikou zapojenia výstupov na zbernicu???

Všetky DPS sú bez zásahov(fabrický stav), tak som vizuálne sledoval signál privedený do podskupiny a všimol som si,že na prvom operačnom zosilovači (MAE 411) je signál privedený na invertujúci vstup.(neinvertujúci je nezapojený). Tu sa fáza otočí a potom už lezie cez celú dosku SGR v tejto logike a na výstupe sa potom neguje s identickým signálom so vstupnej jednotky,ktorý sa dá tiež priviest na túto zbernicu.

Na ostatných pultoch od Tesly sa dá signál cez podskupinu používat spolu so signálom od vstupnej jednotky súbežne a na Out zbernici sa signál posilní.

Vdaka za akekolvek rekacie na môj príspevok. S pozdravom Juraj Okša.

jurosdi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: ned 04. pro 2016 12:11:27

Re: Podskupiny-opačna fáza.

Příspěvek od jurosdi » ned 31. pro 2023 11:24:44

.....Skúšam pridat foto... Mám 205kB foto-natiahne ho do príloh a do príspevku ho nedá...Aká je max.velkost prílohy??

jurosdi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: ned 04. pro 2016 12:11:27

Re: Podskupiny-opačna fáza.

Příspěvek od jurosdi » ned 31. pro 2023 16:17:12

[img]C:\Users\LENOVO-T420\Desktop[/img]

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podskupiny-opačna fáza.

Příspěvek od pavlii » ned 31. pro 2023 17:17:18

Tahle velikost je v pohodě, ale nejde to mít na lokálním počítači, soubor musíš nahrát na nějaké místo dostupné z webu (a ideálně takové, kde to zůstane až do smazání).

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: Podskupiny-opačna fáza.

Příspěvek od mmmartin » pon 01. led 2024 12:54:58

příloha.jpg

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podskupiny-opačna fáza.

Příspěvek od pavlii » pon 01. led 2024 18:39:31

Huh....tohohle jsem si na jiných BB fórech nevšiml (a je to tam, teď jsem se kouknul), takže proto jsem reagoval tak, jak jsem napsal. Díkes za info, nějak by měl člověk víc koukat a ne čučet :-D

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“