Phonic K12 - vada spínaného zdroje

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Phonic K12 - vada spínaného zdroje

Příspěvek od CharlesBass » stř 04. úno 2009 19:55:59

Ahoj.
Mám problém s powermixem Phonic K12. Týká se to jeho spínaného zdroje 1kW. Shořelo na něm malé trafíčko s klasickým primárem a sekundárem s vyvedeným středem. Je malinké cca 3x4cm. Nevypadá, že by bylo v háji eště něco, pojistky(5 Ks) jsou ok, po zapnutí odebere vstupní část startovací proud, nefunguje ovšem výstup. Jedná se tedy asi o nějakou zpětnou vazbu, nebo spíš o oddělenou větev napájení 48V Phantom. Nemohu k tomuto výrobku sehnat schéma (maximálně users manuály či blokové schémata) Ani podle čísel na trafku se nechytám.

Označení:
070-2086B-800-0
E-10595A
CMX 0510


Pokud by měl někdo podobnou zkušenost, nebo tušil, jak sehnat snadněji adekvátní trafo, nebo jeho parametry na výrobu, budu velmi vděčný. V opačném případě budu muset psát přes velkou louži výrobci.

Foto dodám (nevim sice na co, vypadá to jak zdroj do kompu s vočmouzeným středofrekvenčním trafem :lol: )
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Phonic K12 - vada spínaného zdroje

Příspěvek od maly_medved » stř 04. úno 2009 23:03:18

Spínaný zdroj ...... Nevím jaké máš elektrotechnické zkušenosti , ale to se na koleně jako klasický zdroj opravit fakt nedá. Volej Petra Procházku z Pardubic, Phonic sem dřív tahali Pardubáci a tenhle pán jim dělal servis , je dobrej . 606950878 . Pokud to nemáš v záruce tak je to lepší než to doma bastlit nebo nechat potahovat přes prostředníka - prodejce

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Phonic K12 - vada spínaného zdroje

Příspěvek od safa » čtv 05. úno 2009 10:42:21

Podle webu to sem este porat pardubaci vozej (tedy Harmony music) ... tak se pripadne zkus obratit na ne, ne ?

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Phonic K12 - vada spínaného zdroje

Příspěvek od maly_medved » čtv 05. úno 2009 11:28:58

JJ, pokud to nemá v záruce, tak to stejně odvezou Petrovi

Safa : vy ty Pardubice nemít ...... :)

Uživatelský avatar
honza_s
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř 28. kvě 2008 9:46:19
Bydliště: Trutnov

Re: Phonic K12 - vada spínaného zdroje

Příspěvek od honza_s » čtv 05. úno 2009 11:39:58

maly_medved píše:Spínaný zdroj ...... Nevím jaké máš elektrotechnické zkušenosti , ale to se na koleně jako klasický zdroj opravit fakt nedá.
Proč by se nedal opravit? Dělal jsem jich snad už stovky, není prakticky o nic složitější, než klasický zdroj. Dostupnost součástek taky obvykle bez problémů.

K původnímu dotazu - trafem to asi nebude, vadný impulsní transformátor je naprostá rarita.
The best sound comes from one source...

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Phonic K12 - vada spínaného zdroje

Příspěvek od safa » čtv 05. úno 2009 11:41:22

No to teda. Posledni dobou mam dojem, ze se vsechno zajimavy deje v Pardubicich , Liberci nebo v Budejicich.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Phonic K12 - vada spínaného zdroje

Příspěvek od CharlesBass » čtv 05. úno 2009 13:08:21

Děkuji namnohokráte.

Mix nám dodal neoficiální dodavatel, nemám ani doklad a v záruce by to už stejně nebylo. Zkušenosti se spímamými zdroji (AT, ATX) mám asi takové, že sem schopen je upravit na zdroj s volitelným napětím pro "laboratorní" účely. Dost sem jich odpálil, některé dokonce spravil. Každopádně jsem si troufnul nechat vypájet to trafko . jednak je z něj uhlík a druhdak se mi zdálo záhodno z něj přečíst označení, což nešlo, neb těsně vedle byli filtrační kondy. Měl sem v první řadě na mysli objednání běžně vyráběného trafa, které by bylo adekvátní tomuto. Ostaní součástky jsou ok .. nevím, každopádně první věcí při servisu bude beztak výměna toho trafa. Shořelo to při provozu reprodukované hudby při narozeninách .. nicméně hlavní příčinu vidím v 24 hodinovém zapnutí na malý výkon ..

Stránky http://www.harmonymusic.cz" onclick="window.open(this.href);return false; znám, nicméně sem si nemyslel, že bych zde mohl požádat o servis. Panu Procházkovi zavolám, jistě se s ním domluvím. Požádal jsem tedy o pomoc i Sinclaira z Aldaxu, tam si myslím, že bych byl na správné adrese také.
Naposledy upravil(a) CharlesBass dne čtv 12. bře 2009 21:34:14, celkem upraveno 1 x.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Phonic K12 - vada spínaného zdroje

Příspěvek od safa » pát 06. úno 2009 17:02:43

To by u slusny firmy snad nemel byt problem, taky opravujeme Behringry a dalsi veci privezeny z ciziny a samozrejme i pozarucni servis. Pocitam, ze ostatni to delaji stejne.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Phonic K12 - vada spínaného zdroje

Příspěvek od CharlesBass » sob 07. úno 2009 14:07:04

Tak s panem Procházkou jsem domluven.

Tady jsou ty obrázky, to jen tak pro představu. Skutečně se spálilo trafo, i pan Procházka se divil. To, co s "vine" přes něj je spečená dvojlinka 12V k větráčku co je vpravo na chladiči. Je možný, že se to mohlo podílet na zkáze - vlivem tepla mohla slízt izolace a s vinutím trafa se šlusnout. Nebo taky ne a spálilo se to až díky trafu ... bylo to zapnutý fakt asi 24h. Sem nad tim tak přemejšlel, mohlo to shořet taky komplet .. :shock:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
honza_s
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř 28. kvě 2008 9:46:19
Bydliště: Trutnov

Re: Phonic K12 - vada spínaného zdroje

Příspěvek od honza_s » ned 08. úno 2009 2:29:39

Tak to je fakt masakr. Takhle zhulený impulsní trafo vidím prvně v životě a to jsem spínaných zdrojů dělal spousty.

Každopádně fakt, že to bylo zapnutý 24 hodin, by neměl takovou zkázu způsobit, i když je to jen Phonic... Nechci tvrdit, že něco podobného se u značkového přístroje stát nemůže, ale podobné "radosti" při opravách mě čím dál víc přesvědčují o tom, že na některých věcech se fakt nedá šetřit.

Přeju mnoho štěstí s opravou (sháněním náhradního trafa), nebude to legrace...
The best sound comes from one source...

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Phonic K12 - vada spínaného zdroje

Příspěvek od CharlesBass » pon 09. úno 2009 16:23:23

honza_s píše:Přeju mnoho štěstí s opravou (sháněním náhradního trafa), nebude to legrace...
Dík.
Ten Phonic je low-end, nicméně neni to zas až takovej šrot. Zvuk a výbava mi stačí. Rozhodně sem nečekal závadu tohoto typu. Ten mix je v permanenci už tři roky, tahanej po kdejakejch zkušebnách, zábavách, kincertech a oslavách. Využítí šavlí od jednej do všech. Nezničitelnej dělník, vše až do teď ok... co se nahrál i přes různý pa-bedny, většinou však full-range na Yamahy S115. Když byl cross, tak občas honil SW, jednou i do můstku ... občas odposlechy ... a tak bych moh pokračovat .. to sem spíš čekal, že budou chrastit poťáky .. že se prorazí konec .. Naposledy to hrálo na 200W Zecky reprodukovanou hudbu z noťase a jeden majk.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Phonic K12 - vada spínaného zdroje

Příspěvek od CharlesBass » pon 27. dub 2009 16:18:40

CharlesBass píše:Tak s panem Procházkou jsem domluven.
Takže se nic nepohnulo. Pan Procházka visí na benevolentnosti kohosi, kdo mu dodá schéma. Podle kterého pravděpodobně bude nechávat vyrábět trafo. Takže je to záležitost ještě na dlouhé lokte. Říkal, že mluvil s někým kompetentním, kdo řeší vzathy Phonicu s velkoodběrateli a ten se dušoval, že se situace s podporou zlepší (i do budoucna). Jen doufám, že až to schéma sežene, najde v tom přehrši podobně čekajících zařízeních zase ten můj mix :)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Phonic K12 - vada spínaného zdroje

Příspěvek od CharlesBass » čtv 22. říj 2009 0:13:10

Tak powermix již pan Procházka spravil. Trvalo to od března až do srpna ... holt jsem si počkal. Jednalo se o trafíčko, které napájí horní desku mixu. 230V / 2x19V Oprava stála skoro 2000 Kč. Mix v pořádku funguje.

A příčina :?:

:arrow: Je to tak, uvolněná nula v rozvaděči. Už má celkem tato závada na svědomí 2 PC, jeden zdroj k NTB, bedýnky k počítači, kazeťák, převodní trafo 230/120V k preampu z U.S.A ... několik zářivkových tlumivek ... a jednu K-12 :!: :|

(když v trojfázovém rozvodu ulítne v rozvaděči nula, všechny spotřebiče různě pozapojované na fázích se tím momentem spojí do hvězdy a to znamená, že místo 230V je v zásuvce nebo na žárovce napětí 400V ... :) )

A to je v budově sokolovniy, kde je zkušebna ani ne dva roky nová elektroinstalace s rozpočtem nad 500.000 Kč :lol:
Přílohy
charlesbass-211009-072743-fotografie553.jpg
charlesbass-211009-072743-fotografie553.jpg (22.42 KiB) Zobrazeno 6316 x
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Phonic K12 - vada spínaného zdroje

Příspěvek od Pavel Sedlák » čtv 22. říj 2009 8:42:10

Doufám, že budete chtít náhradu škody - provozovatel zřejmě šetřil a není žádný důvod, proč by jste měli platit za cizí chyby
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Phonic K12 - vada spínaného zdroje

Příspěvek od CharlesBass » úte 10. lis 2009 19:23:37

Tak jsem teď přišel na věci, které jsem u mixu před opravou nezpozoroval. Jedná se především o to, že při propojení s PC to nehorázně brumí. Docela hlasitě brumí i "prázdný" kabel napojený volně do mixu. Nic takového se před tím nedělo, mix byl ticho i při připojení jakkoli pochybně uzemněných zdrojů signálu (PC,NTB,kazeťáku,...). Což byla věc, kterou jsem velmi oceňoval. Jel jsem a jedu přes propojku, stereo jack 3,5mm/XLR-L, XLR-R, kde zem mám na 3 a signál na 2, což mi ovšem vyhovovalo. Další neduh je, že vstup Tape in hraje divně, levý kanál je bez basů, a na obou svévolně kolísá hlasitost...

Myslíte, že se mohlo něco stát i s "vrškem" přímo při poruše, nebo následkem opravy?

E: Á .. Při lehkém "teslaúderu" se Tape-in rozběhl. Mno, asi někde bude teslastudeňák :D Ale ten brum obecně mě překvapil ... předtím jsem to testoval jen kapesním mp4přehrávačem, až teď sem si to postavil kolem PC....

E2: tak jsem seznal celkovou větší citlivost vstupů obecně, to co bylo problém vybudit do trvalého svícení Peaku předtím, teď to tak dělá na půlce rozsahu gainu .. divný ... to bych snad přežil, ale nelíbí se mi ta kolísavost Tapein ..
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Odpovědět

Zpět na „Phonic“