Propojení audio HW

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Dracian Klein

Propojení audio HW

Příspěvek od Dracian Klein » pát 15. čer 2018 21:00:55

Nevíte někdo jak propojím externí zvukovku (M-TRACK 2x2), mixák (Phonic MM1002s) a processor (ART MDC 2001) ? A jaké k propojení potřebuju kabely?

Zvukovka má pouze 2x line out výstup (L a R).

Tím, že mám pouze 2x line out tak mohu nahrávat pouze v MONO co jsem se dozvěděl. Nevím ani jak pak nastavit mono i stereo outputy v Cubase 9, abych slyšel monitoring zvuku, který můžu upravovat přes processor.

Předem díky za odpověď.

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení audio HW

Příspěvek od pavlii » pon 18. čer 2018 9:48:02

Díky za důvěru v HF :? Pro informaci místním: kdo chce trávit čas sáhodlouhým vysvětlováním, tak může. Předesílám, že tu je zatím bariéra naprosto nedostačujících základních znalostí na straně tazatele. Ale tím nechci nikoho odradit. 8)

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Propojení audio HW

Příspěvek od mkarr » stř 20. čer 2018 19:34:56

Pavli: Nojo, co už s tím. Já jsem optimista a věřím ve vysvětlování.
Dracian Klein:
Začnu od konce. Dvakrát mono může fungovat třeba jako jedenkrát stereo, pokud se do jednoho mono vstupu pustí levý kanál a do druhého pravý. Jako levý bývá obvykle používaný kanál s označením "1" pokud nejsou rovnou popsané jako "L " a "R".
Propojit skoro všechno se vším jde pomocí TS jacků (tedy těch co mají pouze špičku a né další mezikroužek) Používat krátké kabely a neválet je poblíž notebooku, napájecích adaptérů, a dalších zdrojů rušení. Spousta věcí jde propojit i pomocí TRS jacků (těch s tím kroužkem) a je to i lepší, ale to musí obě zařízení podporovat nebo přinejmenším zvládat
Nahrávat pomocí této zvukovky se dá i bez jakéhokoli použití mixu phonic a bez toho, čemu říkáš procesor.
Procesor je pouze stereofonní kompresor dynamiky a pokud jej chceš používat pro nahrávání, velmi pravděpodobně s ním naděláš víc škody než užitku, pokud nevíš co děláš. Krom toho asi cokoli tento kompresor umí, umí i samotný počítač pomocí tzv. pluginů, kde to navíc lze udělat beze škody na nahrávce, pokud zůstane původní nahrávka zachovaná pro případ, že by se to nepovedlo.
Stejně tak se dá i přehrávat bez použítí čehokoli dalšího a kompresor by možná mohl sloužit jako ochrana PA, pokud by ho takto někdo uměl nastavit. Dá se použít i pro hromadu dalších věcí, ale to musí především uživatel vědět co potřebuje a pak toho teprve pomocí nějakého přístroje docílit a né mít přístroj a pak teprve zjišťovat k čemu by se to asitak dalo použít a jestli to náhodou k něčemu nebude i jemu. Jestli čekáš že to bude nějak měnit zvuk, tak budeš asi zklamaný. Umí to zvuk jen ztlumit nebo zesílit či úplně přerušit a to na základě mnoha možných nastavení a zapojení (jo a ještě to umí ořezat sykavky).
Mixák je na mixování a abych pravdu řekl, zatím nevidím na jedné zvukovce nic co by mělo smysl mixovat pomocí nějakého dalšího zařízení. Nebo se do toho bude ještě mluvit, zpívat, hrát na nástroje, nebo na další počítač?
Velmi by pomohlo popsat, co vlastně chceš dělat, protože tyhle přístroje jdou propojit mnoha způsoby, proto taky mají vícero děr, a podle toho co to má ve výsledku dělat, se to nějak musí propojit. Jestli je to pouze "tady máš něco co už nepotřebuju a hrej si", tak to je potřeba se prvně hooodně začíst a zjistit jak jednotlivé přístroje fungují, k čemu jsou dobré a jak se používají.
Doporučuju sehnat si uživatelský manuál od každé z těch věcí, stáhnout z webu se dá skoro cokoli. Sehnat si nějakou českou učebnici nebo skripta ohledně zvukové techniky a nacpat do hlavy alespoň takový rozsah, jaký využiješ na svém vybavení. Mnohokrát doporučovaná knížka od pana Vlachého, Praxe zvukové techniky, teď prý jde sehnat v elektronické podobě.

Odpovědět

Zpět na „Phonic“