Pískání převodníků TT24

  • Reklama
  • DEMO 15
xb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 03. dub 2008 2:15:36
Bydliště: uherske hradiste
Kontaktovat uživatele:

Pískání převodníků TT24

Příspěvek od xb » pon 31. kvě 2010 9:51:43

Pozoruje nějaký další majitel to co já - vstupní převodníky na některých kanálech pískají (takový digitální rachot) a čím delší kabel na vstupu, tím je pískání hlasitější. Už jsem z toho docela bezradnej a nová deska s převodníkama bude stát asi žok.

Martin Korf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: sob 17. kvě 2008 14:00:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání převodníků TT24

Příspěvek od Martin Korf » pon 16. srp 2010 12:46:10

TT24 máme druhým rokem a zatim nic takovýho jsme zatim neřešili. Teda myslim :-)

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání převodníků TT24

Příspěvek od safa » pon 16. srp 2010 17:47:43

Ses si jistej ze je to uvnitr pultu kdyz na to ma vliv delka pripojeneho kabelu ? Nemuze se indukovat do kabelu neco ze vzduchu ? Nam se delo piskani do kabelu kdyz jsme meli studio pod vysilacem Cukrak ... coz je nejakej vykon (tradovalo se ze mezi bratem bodnutym do zeme a dvoumetrovym vytazenym do vzduchu se rozsviti zarovka - nezkousel jsem). Pomohl az dvojite stineny kabel Gotham GAC-2.

Uživatelský avatar
Petr

Re: Pískání převodníků TT24

Příspěvek od Petr » pon 16. srp 2010 19:20:27

Já měl TT24 asi 3 roky , fungoval bezchybně,nic takového jako pískání jsem nezpozoroval.Pult jsem prodal k Holýšovu, tak doufám,že to není on:-).
Jinak tato závada,kromě jiných , se projevovala u TT24 koupených u Thomana za poloviční cenu.Mimochodem k výrobním číslům na těchto pultech se Mackie nijak nehlásilo:-).

xb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 03. dub 2008 2:15:36
Bydliště: uherske hradiste
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání převodníků TT24

Příspěvek od xb » pon 16. srp 2010 20:20:37

safa píše:Ses si jistej ze je to uvnitr pultu kdyz na to ma vliv delka pripojeneho kabelu ? Nemuze se indukovat do kabelu neco ze vzduchu ? Nam se delo piskani do kabelu kdyz jsme meli studio pod vysilacem Cukrak ...
Delaji mi to asi jenom dva vstupy a dela to (sice ne tak vyrazne) i u metroveho kabelu pichleho primo do pultu. Kdyz jsem zkousel nesymetrickou lajnu z bezdratu, tak to byla jeste vetsi havarie. Navic se zavada projevila az postupem casu.
Petr píše:Já měl TT24 asi 3 roky , fungoval bezchybně,nic takového jako pískání jsem nezpozoroval.Pult jsem prodal k Holýšovu, tak doufám,že to není on:-).
Jinak tato závada,kromě jiných , se projevovala u TT24 koupených u Thomana za poloviční cenu.Mimochodem k výrobním číslům na těchto pultech se Mackie nijak nehlásilo:-).
Ja ho mam asi 4 roky, nastesti z Prodance. Nepocitam-li vadny sitovy vypinac tak je docela ok, ale posledni pulrok me to piskani fakt irituje a nevim co s tim. Vzhledem k tomu ze je pult uz davno po zaruce si ani nedovedu predstavit kolik by stala oprava, pokud by ji v servisu Prodance vubec byli ochotni provest. DS3232 by asi ten problem vyresilo, ale bylo by to akorat dalsi zajizdeni do slepe ulicky.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání převodníků TT24

Příspěvek od safa » úte 17. srp 2010 13:25:07

pult uz davno po zaruce si ani nedovedu predstavit kolik by stala oprava,
... tak se zkus optat ne ?
pokud by ji v servisu Prodance vubec byli ochotni provest.
... coze? Jak "pokud by byli ochotni" ? Jsou reprezentant znacky MACKIE v tyhle zemi tak to je prece jejich povinnost, obzvlast kdyz byl pult koupenej u nich. My bereme do opravy DDXka i nekolik let po zaruce.

xb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 03. dub 2008 2:15:36
Bydliště: uherske hradiste
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání převodníků TT24

Příspěvek od xb » úte 17. srp 2010 14:15:05

No kdybys Safo videl co za caviky delali kvuli oprave sitoveho vypinace. Prej si mam koupit prodluzku s vypinacem kdyz ten na pultu nefunguje :) ale nakonec to opravili.

Uživatelský avatar
Damak

Re: Pískání převodníků TT24

Příspěvek od Damak » úte 17. srp 2010 22:49:56

Mě se nějaký pískání taky ozývá ale doteď jsem to připisoval záložním požárním zdrojům v kulturáku, kde zvučím. Jinak se mi to projevuje především na kondezátorovejch mikrofonech a nejvíc na akg451 což mě fakt s..e

xb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 03. dub 2008 2:15:36
Bydliště: uherske hradiste
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání převodníků TT24

Příspěvek od xb » stř 18. srp 2010 14:14:21

jo jo jo, to je presne vono! :)

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání převodníků TT24

Příspěvek od safa » stř 18. srp 2010 23:54:42

xb píše:No kdybys Safo videl co za caviky delali kvuli oprave sitoveho vypinace. Prej si mam koupit prodluzku s vypinacem kdyz ten na pultu nefunguje :)
... to urcite mysleli jako vtip. Neverim ze by si tak slusna firma neco podobneho k zakaznikovi dovolila...
Jinak se mi to projevuje především na kondezátorovejch mikrofonech a nejvíc na akg451 což mě fakt s..e
... dela to i kdyz vypnes phantom ? Co treba zkusit dotaz na podporu primo u Mackie kdyz to jinak nejde ?

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Pískání převodníků TT24

Příspěvek od sledge » čtv 09. zář 2010 22:12:54

nemusí to fungovat, ale zkusil bych nacvaknout na kabel ferit (u konektoru do mixáku). Pokud je to demodulace z VF, mohlo by to pomoci. Na pár kHz je to ale příliš malá indukčnost.
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

lumirt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 10. kvě 2007 20:36:23

Pískání převodníků TT24

Příspěvek od lumirt » stř 13. dub 2011 8:12:45

Zdravim,
po přečtení těchto příspěvků jsem se na to zaměřil více a zjišťuju že patřím taky mezi "postižené".
U mne se pískání projevuje na vstupu 22 a je jedno kterou linku z páráku použiju. Je fakt že u krátkého kabelu se to zatím neprojevilo. Jinak šlape bez připomínek.

Hezký den všem
Lumirt

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Pískání převodníků TT24

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 18. dub 2011 11:58:22

Mám tady jeden kousek na servisu rozkuchaný ( čekám na objednané enkodéry) až to složím tak se na to "pískání" podívám a jestli to na tomhle kousku objevím , zkusím to diagnostikovat a najít řešení-pokud to půjde. Co se týče "vyfakování" zákazníka s opravou vypínače, tak jsem to byl já a zákazníka jsem nevyfakoval, ale upozornil jsem ho, že oprava nebude rychle, bo jsme v tu chvíli nestíhali ( už zase nestíháme) a poradil jsem mu ať si tam zatím dá prodlužku s vypínačem a za pár mšsíců se ozve, že bude volněji a my mu to opravíme (což se taky jestli se nepletu stalo)

xb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 03. dub 2008 2:15:36
Bydliště: uherske hradiste
Kontaktovat uživatele:

Pískání převodníků TT24

Příspěvek od xb » pon 18. dub 2011 14:02:16

No já si původně myslel ži se tam někdo dělá prdel (osobně jsem tam nevolal). Každopádně teď když pult není v záruce už vypínače měním sám a že teda odchází jeden za druhým - nevím jestli je to jenom můj problém, ale při zapnutí pultu mi to vždycky vyrazí jistič 16B - už jsem musel namontovat do rozvaděče Céčko. Možná ten krachující spínač bude tím velkým pulsem při zapnutí.
Jinak k tomu pískání, už to mám asi na dvou vstupech. Kdyby to byly vstupy s vysokým číslem tak to zas taková pruda není, ale musím se pořád hlídat a přeskakovat 8čku a už je to docela otrava. Kdyby to mohlo pomoct dalším uživatelům, tak bych mohl hodit pult k vám do servisu když je u nás okurková sezóna (červenec a srpen) a mohla by se závada zkusit lokalizovat, případně odstranit.

Malej dodatek - možná bysme toto vlákno mohli pojmenovat spíš "Problémy TT24"

lumirt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 10. kvě 2007 20:36:23

Pískání převodníků TT24

Příspěvek od lumirt » pon 18. dub 2011 15:01:24

Zdravim,
pokud jde o vypínače tak zatím jsme bez problémů, vyhazování jističe jsme taky neměli. Může to ukazovat na nějakou další závadu v napájecím řetězci.
Mohl by někdo změřit proud - ať to máme pro porovnání?

Odpovědět

Zpět na „Mackie“