Mackie DL1608

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Pavel

Re: Mackie DL1608

Příspěvek od Pavel » ned 28. čer 2015 23:35:27

ahoj, nevite nahodou jestly se tenhle Mackie da řidit jenom z Androida ??? Bez ipadu ?

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Mackie DL1608

Příspěvek od exxxi » ned 28. čer 2015 23:40:42

Neda.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
jiskrabk

Re: Mackie DL1608

Příspěvek od jiskrabk » čtv 13. srp 2015 13:19:02

Ahoj,

trochu si zahrávám s myšlenkou nahradit stávající analog touto hračkou :)... rád bych se ale zeptal na pár věcí a na zkušenosti nebo názory s ohledem na kvalitu zvuku...

Nejčastěji samozvučím moje dvě kapely v různých (více či méně se opakujících) prostorách a občas když je potřeba tak něco i jinde pro ostatní kapely. Stylově folk, country, bluegrass...

Aktuálně mám SoundCraft Spirit live LX7 (24 vstupů/16 mono) a k tomu v racku 4x Comp/Lim DBX, Lexicon MX200, EQ ART 2x15 (odposlechy), EQ Phonic 2x29 (jeden pro mono vvýstup másteru a druhý pro třetí odposlech), DBX AFS 224 (primárně na odposlechy)

Zajímalo by mě zda DL1608 má, nebo se dají přidat AFS? Jen na výstupech nebo i na jednotlivé kanály? Případně zda máte zkušenosti jak fungují?

A jak to třeba vidíte s kvalitou zvuku ve srovnání s tím analogem?

Díky moc.
Jirka

Uživatelský avatar
jiskrabk

Re: Mackie DL1608

Příspěvek od jiskrabk » čtv 13. srp 2015 14:44:49

resp. ještě jsem se díval na SoundCraft Ui16, který má asi vše co mám i v racku, ale má jen 12 mono vstupů což je pro mě málo (minimum 16)...
takže pokud by měl někdo názor i k tomuto porovnání (nebo i mezi SC Ui a Mackie DL), budu (pokud to tedy není dotaz do jiného vlákna?)

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Mackie DL1608

Příspěvek od Bassman » čtv 13. srp 2015 15:42:49

SC UI16 mal na testovanie jeden kamarat a velmi si to chvalil co sa tyka ovladania a odozvy. Aj ked tu na fore bolo aj par nie zrovna pozitivnych hodnoteni co sa tyka wifi.

Mackie je uz klasika, to nosi vela zvukarov a obzvlast jeden cloviecik tu v BA co robi pre BKIS zvukara, na tom robi nadherny sound a to ovladanie je tiez uz vychytane. Ale su tam MECHANICKE GAINY a to je oproti inym digitalom uz dnes docela minus a navyse sa da ovladat iba cez tie JABLKOVE zaziadenia.

Este by som sa poohliadol po Behrousovi XR18. Na to este nie su nejake komplexnejsie hodnotenia, ale je to postavene na X32 a ta je velmi vydarena.

Zvukovo sa tie pulty daju porovnavat iba tak ze sa daju vedla seba a skusa sa, inac je to len take velmi subjektivne.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Mackie DL1608

Příspěvek od blaha » čtv 13. srp 2015 16:27:11

Samozvučím, myslíš přesně jak, hraješ a před tím to namícháš, nebo seš u pultu a zvučíš.

Já totiž pro tuhle aplikaci bych to spíš viděl na "dopspělejší" pult jako je QU, Si Compact, Expression, Inpact, Performer, X32, apod.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Mackie DL1608

Příspěvek od Robert » čtv 13. srp 2015 20:38:43

jiskrabk píše:Ahoj,

trochu si zahrávám s myšlenkou nahradit stávající analog touto hračkou :)... rád bych se ale zeptal na pár věcí a na zkušenosti nebo názory s ohledem na kvalitu zvuku...

Nejčastěji samozvučím moje dvě kapely v různých (více či méně se opakujících) prostorách a občas když je potřeba tak něco i jinde pro ostatní kapely. Stylově folk, country, bluegrass...

Aktuálně mám SoundCraft Spirit live LX7 (24 vstupů/16 mono) a k tomu v racku 4x Comp/Lim DBX, Lexicon MX200, EQ ART 2x15 (odposlechy), EQ Phonic 2x29 (jeden pro mono vvýstup másteru a druhý pro třetí odposlech), DBX AFS 224 (primárně na odposlechy)

Zajímalo by mě zda DL1608 má, nebo se dají přidat AFS? Jen na výstupech nebo i na jednotlivé kanály? Případně zda máte zkušenosti jak fungují?

A jak to třeba vidíte s kvalitou zvuku ve srovnání s tím analogem?

Díky moc.
Jirka
Mám tenhle pultík (jestli se té krabičce dá tak říkat) a zatím jsem mu nemohl nic zásadního vytknout. Snad jedině to, že sic jsou dynamické procesory na každém vstupu i výstupu, nedá se přesměrovat ovládání jednoho vstupu jiným tak, jako je to možné při externích kompresorech. Základní funkce jsou intuitivní a solidní, všechny možnosti jsem ale zatím nevyzkoušel, neb jsem je nepotřeboval. AFS je na všech výstupech, ovládání je opět jednoduché a má i nastavitelnou citlivost, při vysoké vyzobává táhlé tóny z muziky, nicméně funkčně lepší by bylo na vstupech, aby vyzobl příčinu a ne důsledek. Počet vstupů a výstupů je ale daný a pokud s nimi nevystačíš, hledej jiné řešení. Kdysi za dob, kdy měl Žižka obě oči a zvučil jsem naší rockovou kapelu přes 12-vstupou Vermonu, která byla na hraně, řešil jsem to malým submixem pro bicí a podobně si vypomohu v případě nouze i dnes. Výhoda Ui16 je samostatně zapínaný fantom jen pro potřebné vstupy oproti centrálně zapínanému (což se pak tady dost často diskutuje, jak z toho ven)

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Mackie DL1608

Příspěvek od PeBe » pát 14. srp 2015 9:35:46

[OT]
Kdysi za dob, kdy měl Žižka obě oči a zvučil jsem...
Tak to ty jsi tedy stál za tím, že hitovka té doby "Kdož sů boží bojovníci", se táhla údolími na domažlicku a zcela tak spláchla z čela hitarády hity čtvrté křižácké výpravy, valící se k nám ze západu... :-D
Pro méně znalé dějepisu, jde patrně první verzi soutěže Česko hledá superstar, známou dnes spíše pod názvem Bitva u Domažlic, která má právě dnes výročí (14.8.1431). Večer to jdu s kamarády zapít, máme to do Domažlic kousek. :-D
[/OT]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
jiskrabk

Re: Mackie DL1608

Příspěvek od jiskrabk » pát 14. srp 2015 10:13:52

blaha: moje kapely zvučím a hraji, takže nastavíme dopředu, případně si pak v mezičasech pokud to jde jdu poslechnout a doupravím.

Robert: to popisuješ předpokládám toho SC Ui16?

Na Mackie DL tedy AFS možné není?

Jinak na tom SC by mi chyběl minimálně jeden vstup, takže tím má asi smůlu (leda si dělat bicí nějakým druhým malým mixem, ale je to zase krám navíc a neměl bych tam ty možnosti...)... škoda že nedělají Ui24... ta by asi byla akorát :)

Uživatelský avatar
jiskrabk

Re: Mackie DL1608

Příspěvek od jiskrabk » pát 14. srp 2015 10:25:57

... no a dospělejší bych sice bral (kdo ne), ale pokud chci zůstat cenově zhruba na tom za co následně prodám stávající vybavení, tak si moc vyskakovat nemůžu :)

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Mackie DL1608

Příspěvek od Robert » pát 14. srp 2015 21:23:02

Jj. omlouvám se za nepozornost. Popisuji Ui16 ale koukám na DL1608. Původně jsem chtěl právě toho Mackieho, ale kvůli vázanosti na jablíčka jsem z něho vycouval a ač ty kudrlinky u Ui16 nepotřebuji, nechá se jimi zvuk i zkazit, také se nechají jednoduše nepotřebné nebo neznámé funkce vypnout, ale díky nim je to taková lepší hračka a počet vstupů mi stačí s rezervou

dalasm
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: sob 14. čer 2014 17:04:28

Re: Mackie DL1608

Příspěvek od dalasm » čtv 24. pro 2015 10:42:20

Dobrý den,
Mám otázku na zkušenější. Možná je to hloupá otázka tak mě prosím neukamenujte.
Dělám zvukař jedné kapele a vlastním DL1608, s pultem umím a pro naše účely zcela dostačující, ale nějak nechápu delay na mastru. Pokud budu chtít zpozdit vrsky jak na to? Když zpozdim na mastru tak zpozdim vše, i spodky. A potom nechápu proč to tam je. Nebo je to jinak?
Mohl by mi to někdo objasnit.
Předem děkuji a hezké svátky přeji.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Mackie DL1608

Příspěvek od exxxi » čtv 24. pro 2015 20:11:29

Spodky si holt musis pustit do Auxu (post) a master do satelitu.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

dalasm
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: sob 14. čer 2014 17:04:28

Re: Mackie DL1608

Příspěvek od dalasm » pát 25. pro 2015 13:21:44

Dík za odpověď.
Jj, to vím že se to takhle dělá. Jen sem se chtěl ujistit ze sem to pochopil správně.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Mackie DL1608

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 25. pro 2015 16:30:32

Je to tam zřejmě proto, že se to taky používá, nemusíš přece zpožďovat jen jedny PA bedny proti jiným PA bednám (přičemž oboje jdou přes mix), ale taky všechny bedny v PA proti zdrojům zvuku přímo z podia (včetně beden, co si tam postavili za sebe muzikanti).

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Mackie“