Problém so samostíšovaním apáratu - kde hľadať?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Baco

Problém so samostíšovaním apáratu - kde hľadať?

Příspěvek od Baco » ned 31. srp 2014 11:49:58

Dobrý den . Mam problém s aparátom približne po 7 hodinách mi samo začne stišovať a potom prestane hrať jedna strana potom dám hlas dole a nabehne .Včera mi to urobilo po 7 hodinách napojil sa na môj mix další zvukár a po piatych minutach to začalo dovtedy bez problémov mám pocit že to robí mix Mackie CFX16.MK2 ešte som si všimol keđ stiahnem dole basy tak to celkom ide neviem čo to je som z toho zuhalí nevie mi niekto pomôcť čo s tým je tam ešte crossover značka LD System X223 koncáky BEHRINGER EPX 3000 a DBX equalizer . Dakujem

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém so samostíšovaním apáratu - kde hľadať?

Příspěvek od blaha » ned 31. srp 2014 13:51:11

Postupně eliminuj problém odpojováním, nebo přidáváním komponent.

Ještě než začneš, ztiší se ti to i ve sluchátkách na mixu, dělá to i při jiných zdrojích zvuku a ze všech výstupů pultu?

Pak můžeš připojit zdroj zvuku, třeba noťas přímo k zesilovači a bednám a jet takhle postupně.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Problém so samostíšovaním apáratu - kde hľadať?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 31. srp 2014 15:08:09

Pokud to dělá jedna strana, tak postupně přehazuj levý a pravý kanál u jednotlivých zařízení zapojených za sebou, pravděpodobně počínaje výstupem z mixu, ale klidně i tím co jde do něj (ovšem musí to být stereovstup). Z toho se dá dost rychle vyvodit, které zařízení je zdrojem problému, ale může to samozřejmě být i kabel. Hlavně se u toho musí logicky přemýšlet a nezmatkovat, žádné zoufalství není na místě. Pokud to bude vypadat na mix, tak nastupuje to hledání, ve které jeho části, ale to ti nebude k ničemu, protože ho asi budeš dávat do servisu a to si už najdou sami. Pouze během kšeftu může mít smysl zjišťovat, jestli se například vypnutím EQ situace zlepší, případně jestli některý vstup nebo výstup neumožní dohrát nouzově, jenže ve tvém případě je asi jednodušší prostě dojet akci mono, tedy někde spojit levý a pravý vstup do toho výstupu, který funguje normálně.

H.M.

Uživatelský avatar
Baco

Re: Problém so samostíšovaním apáratu - kde hľadať?

Příspěvek od Baco » ned 31. srp 2014 16:20:23

Dakujem za radu ale mne to robia všetky vstupy 16 .ale mi to nejde do hlavy že sa mi to stalo už 3 krát po sebe bol v oprave a bolo mi povedané že boli zaoksidované podskupiny na výstupe pani dakujem

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Problém so samostíšovaním apáratu - kde hľadať?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 31. srp 2014 16:42:44

Kde to bylo v opravě ? Zkusil jsi prohodit ty dva kabely na výstupu z mixu, abys vyloučil, že to vzniká až za ním ? Zkusil jsi jak to vypadá na ostatních výstupech, které jsou na mixu k dispozici ? Je jich tam celkem dost, i když na různých konektorech. Je potřeba používat normální selský rozum a k němu BLOKOVÉ SCHEMA, tady je na předposlední straně :

http://www.mackie.com/pdf/CFXMKIISeries_OM.pdf

Nevím co vlastně čekáš, že ti tady JINÉHO poradíme, nějaké zaklínání nebo že máš někde vyvrtat díru a nalít do ní Diavu ? Pokud nejsi slaboproudař (což evidentně nejsi), tak si ověř, jestli je zdroj problému tentokrát opravdu uvnitř mixu a pak ho dej do servisu. Jestli nevěříš tomu předchozímu, tak do jiného.

H.M.

Uživatelský avatar
Baco

Re: Problém so samostíšovaním apáratu - kde hľadať?

Příspěvek od Baco » ned 31. srp 2014 20:26:38

Vyskusam este ine vystupi ale myslim si ze to bude mix lebo equalize indykatori mi vtedy vybehnu hore a hudba sa stiahne dole necakam ziadnu radu le sa informujem ci niekto nemal podobny problem dakujem

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Problém so samostíšovaním apáratu - kde hľadať?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 31. srp 2014 21:18:57

Obávám se, že zrovna tento problém asi neměl nikdo a jestli se nebudeš držet těch rad, které jsi už dostal, tak nezjistíš nikdy nic. Jsi si jistý, že ti současně skoro přestane jeden kanál hrát a současně ten samý kanál na EQ indikuje, že má signál vyšší úroveň ? Proč jsi to zatím nenapsal ? Věděli o tom ti, co jsi jim dal mix opravovat ? Umíš odpovědět na prostou otázku, kdo to byl ? A ještě jednu otázku - dělá to i když nastavíš všechna pásma EQ na mixu i na tom dbx do střední polohy, tedy na nulu ?

H.M.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Problém so samostíšovaním apáratu - kde hľadať?

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 31. srp 2014 21:56:53

Je tam někde v cestě kompresor/gate ?
V DSP je nastaveno vše správně ?
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Otak
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: pát 15. srp 2014 23:05:57

Re: Problém so samostíšovaním apáratu - kde hľadať?

Příspěvek od Otak » pon 01. zář 2014 10:45:22

Možná jak píší kolegové,napřed tužka papír,blokové schéma potom generátor a měřit.Může to být vadný kabel nebo kolikrát při venkovním hraní večer začne kondenzovat vzdušná vlhkost a ta dokáže neuvěřitelné věci.

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Problém so samostíšovaním apáratu - kde hľadať?

Příspěvek od MADMAX » úte 02. zář 2014 13:26:31

jestli to přestane hrát a přitom někde svítí indikátory na maximum, tak to vypadá na nějaké rozkmitání mimo slyšitelné pásmo, které aktivuje ochranu např. v koncových stupních... nedělá to zrovna ten ekvalizér?

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Problém so samostíšovaním apáratu - kde hľadať?

Příspěvek od MADMAX » úte 02. zář 2014 13:31:22

ten EQ je v master insertu, nebo buzený z výstupu? A mimochodem, ve slovenštině se píše vystupi a indykatori??? #-o Ten aparát máš kde, u kolotoče? :?

Uživatelský avatar
Bohumil

Re: Problém so samostíšovaním apáratu - kde hľadať?

Příspěvek od Bohumil » úte 02. zář 2014 23:46:04

Keďže boli v mixe zaoxidované nejaké kontakty, prečo sa to stalo - nieje vlhko tam kde je mix skladovaný? Niesú v tom istom prostredí skladované aj tie ostatné veci(equalizer, zosilňovače...) nieje zaoxidované aj niečo iné? Káble sú OK - oxidácia, uvolnené jacky, porušená simetria?

Odpovědět

Zpět na „Mackie“