DL 1608 zálohování

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
pavel

DL 1608 zálohování

Příspěvek od pavel » pon 16. úno 2015 10:28:36

Nemůžu přijít na způsob zálohování show, prosím o radu. Děkuji [-o<

mivemidi
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: ned 07. lis 2010 16:55:15

Re: DL 1608 zálohování

Příspěvek od mivemidi » pon 16. úno 2015 13:14:47

Mám stejný problém, vše v ovládání mixpultu a iPadu je celkem po pár hodinách práce a zejména při nasazení na akci zvládnutelné. Po nastavení všech parametrů jsem se párkrát pokusil nastavení uložit, ale max. se mě podařilo si po několika pokusech vše smazat. Potom mě "hořela koudel u zadku", jak jsem na akci musel vše rychle znovu nastavit. Teď už radši nic během akce neukládám, další akci raději znovu přenastavím, dokud si nebudu naprosto jistý s ukládáním a obnovováním dat. Hrál jsem si s tím i dost dlouho v klidu doma a výsledek byl stejný - pár pokusů dobrých a opět vše smazáno! Podotýkám, že nejsem úplném laik, co se dig. pultů týká, provozují už 5 roků Yamahu 01V96VCM a další dva menší pulty Roland Edirol. Toto se myslím nějak uživatelsky "přívětivě" v MF nepodařilo. Další problém je s "odrolováním" obrazovky při grafickém EQ masteru nebo auxů. Není odkud rolovat a při pohybu kdekoliv na ploše EQ vám akorát vyjede (což je většinou ihned zpětná vazba apod.) nebo zmizne některá frekvence. Zvláštní je také (mám verzi 3.02) možnost současného použití parametr. ekvalizéru současně s grafickým na výstupu PA a u všech Auxů. Nijak to sice ničemu nevadí, ale není to moc obvyklé. A ještě jedna věc - Pre a Post u Auxů jde nastavit jen až na sumárních 6-ti výstupech a né na jednotlivých regulátorech u "šavlí". Někdy dost omezující při použití hud. audia, které je potřeba stahovat současně v monitorech a PA. Pokud je ale dostatatek volných Auxů, není problém.Jinak už mix nasazen na několika menších akcích a zatím vše v pohodě. Ovládám mix dvěma iPady 2, 64GB, jeden napevno v mixu, druhým ovládám mix externě, abych nemusel pořád odírat spodek iPadu. Takže poradí někdo s nepřehledným ukládáním a obnovováním dat?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: DL 1608 zálohování

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 16. úno 2015 16:41:19

1. musíš si uložit Snapshot
2. uložit Show
Show je soubor Snapshotů, tedy pokud si neuložíš Snapshot, ukládáš prázdnou Show. Součástí Show je routování apod. to se ukládá pouze na úrovni Show. Do Snapshotu se ukládá nastavení klik.
Při vyvolávání se nejprve vyvolá Show (routing a globální nastavení pultu) a poté se musí vyvolat Snapshot (nastavení klik)
Z.P.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: DL 1608 zálohování

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 16. úno 2015 16:52:51

U Masterfader se roluje mezi okny uchopením za šedivou část okna, nikdy ne za část, v níž se nastavuje !
Pánové chápu že je jednoduší napsat dotaz na forum, ale někdy by neškodilo se podívat do manuálu ( nebo shlédnout instruktážní videa - pro ty co se nenaučili číst)
"Zvláštní je také (mám verzi 3.02) možnost současného použití parametr. ekvalizéru současně s grafickým na výstupu PA a u všech Auxů." Nevím co ti na tom přijde zvláštní, je to úplně běžné použití. ( na PEQ se běžně na monitorových cestách i do PA vykuchává zpětná vazba a na GRQ se upravuje prostorová equalizace)
Z.P.

Uživatelský avatar
Pavel

Re: DL 1608 zálohování

Příspěvek od Pavel » pon 16. úno 2015 20:54:03

Podívat do manuálu by šlo,kdyby byl přiložen. Kupováno v Prodance a přiložena byla jen startovací příručka,kde to není. JInak se omlouvám za dotaz.

Uživatelský avatar
Bohumil

Re: DL 1608 zálohování

Příspěvek od Bohumil » pon 16. úno 2015 21:27:33

Manuál je v Master fader-i... Kliknutím na "hviezdičku" ONLINE/OFFLINE sa otvori stránka, kde sú v strede hore tri ikony:
Devices
Settings
Help
Help = manuál... :-) Quick start=elektronická podoba dodávanej brožúry, Reference guide - podrobný manuál...
(aj o rolovaní sa tam píše - graf. eq. vždy hore - sivá plocha) Pridanie PEQ práve posunulo tento mix dopredu - ako píše Zdenek, pomáha to pri odstraňovaní spätnej väzby napr.

mivemidi
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: ned 07. lis 2010 16:55:15

Re: DL 1608 zálohování

Příspěvek od mivemidi » úte 17. úno 2015 1:13:05

To, že se odrolovávají jednotlivé obrazovky za volnou šedou plochu je mě naprosto jasné, uváděl jsem ale konkrétní situaci u obrazu s grafickým ekvalizérem, tam té šedé plochy se nějak nedostává pro bezpečný posun na jiné parametry. Raději to řeším zpětným klepnutím na ikonku návratu k mixu a potom na kteroukoliv pro nastavení parametrů. Nejsem sám se špatnou zkušeností nečekaného vyjetí některého pásma a následného pískotu, nebo hukotu v PA. I když mám manuál k mixu jak v angl., tak stručný v češtině, stejně je postup ukládání a obnovování nastavení dost krkolomný a nepřehledný. Na téměř všechny ostatní funkce obsluhy mixpultu jsem do manuálu nemusel vůbec nahlížet (vyjma nastavení WiFi), vše je rychle pochopitelné a logické, ale to ukládání a vyvolání pamětí je ..... , budu tedy zkoušet dál. Co se týká par. a grafického ekvalizéru na auxech a mainu, je mě také jasné, k čemu je každý z nich dobrý, ale myslím si, že při současném použití obou a mírně přehnaném nastavení, např. snaha dorovnat špatnou charakteristiku PA, nebo monitoringu, tak nevím, co potom z mixu leze za fázově kmitočtovou "zmršeninu". Ideálně, ale těžko v praxi dosažitelné je u všech možných korekcí vše na nule, né? I přes můj problém s ukládáním pamětí apod. Je DL-1608 pro mé potřeby naprosto perfektní a dostačující při jeho minimální velikostí a váze a tzv. vše v jednom. Snad nebude po delším používání nějaká větší poruchovost, stále ještě vozím náhradní (analogový) mix pro "co kdyby"!

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: DL 1608 zálohování

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 17. úno 2015 2:02:20

Jo, když všechno ostatní selže několikrát po sobě, je čas otevřít manuál. Hlubší pravdu asi už nikdo o vztahu jedince k technice nevykutá. Co se týká obav z příliš mnoho EQ, tak ty jsou na místě, ovšem vinit mix nebo jeho výrobce je nesmysl. EQ si tam každý dáváte pouze a jedině sami a pokud ho dáváte jen tam, kde je potřeba a kolik je potřeba (kdo to nedělá, tak jaksi není na svém místě), tak to kupodivu nejen ničemu neškodí, ale obvykle pomáhá, dokonce i té fázi, což se dá celkem snadno zjistit z teorie i praxe. Omezením může být spíš schopnost DSP všechny ty pokyny zpracovat, ale rozhodně to není tak, že tam jsou za sebou dvě zařízení, když by jedno stačilo (což by mohl být případ analogových EQ).

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Mackie“