DL32S a externí router s Android

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
fisch6361
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pon 30. kvě 2022 8:41:37

DL32S a externí router s Android

Příspěvek od fisch6361 » pon 30. kvě 2022 12:18:52

Ahoj, koupil jsem DL32S protože xAIR 18 měl málo vstupů. Původní pult jsem provozoval s Microtic routerem na 5GHz a androidním tabletem. Naprosto pohodová komunikace.
S Mackie se mi povedlo připojit všehovšudy asi 2x za 3 týdny co pult mám a bohužel si nevím rady- ani přátele z oboru IT.
Dochroustal jsem nějaká fóra v cizině a část 369 stránkového manuálu a stejně nic. Máte někdo radu jak to rozběhnout?
Jen mě napadlo, že doma mám silnou WIFI po celém domě, která běží na obou frekvencích (2,4 i 5GHz) a někde v manuálu jsem zahlédl, že si pult "ošahá" co má ve vzduchu a tam se píchne. To mě blesklo hlavou teď, když to píšu, ale i tak...
Zatím tedy pult provozuji s interním WIFI naprosto bez problémů. Ale od června začínáme jezdit velké akce (je to sice jen na inear monitoring a pult bude asi tak 0,5m od tabletu, ale kdyby si na to chtěl šáhnout třeba bubeník.... ), ale stejně bych rád zase měl externí router v provozu.
Děkuji za případné rady a postřehy.
P.S. Do "jabka" nejdu!

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: DL32S a externí router s Android

Příspěvek od CharlesBass » pon 30. kvě 2022 13:07:47

Pokud je to citlivé na rušení jiných wifin, tj musel by být citlivý teda tvůj router. Sežeň si apku wifi analyzér a projed si co je v okolí a na kterém kanálu. Mohlo by to pomôcť. A DL32 neznám, tak ani nevím jestli tam jde manuálně hnout s kanálem, nebo vypnout interní wifinu. Na UI24 to jde.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

fisch6361
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pon 30. kvě 2022 8:41:37

Re: DL32S a externí router s Android

Příspěvek od fisch6361 » pon 30. kvě 2022 15:11:08

Díky za radu.Ale jak jsme psal ve svém dotazu - řesím připojení EXTERNÍHO routeru. Interní WIFI chodí naprosto spolehlivě (do té doby než to asi vytlačím na stage před 1000 lidí každý s mobilem hledající nějakou volnou WIFI). Předcházející kongigurace: Behringer xAir 18 propojený kabelem do routeru a přes wifi připojený tablet a zbytek router Mikrotik + androidí tablet a bez problémů; teď Mackie DL32S připojený kabelem do routeru a zbytek stejný. Asi to bude nějaká "ptákovina", ale potřebuju někoho, kdo s DL32S už má nějaké zkušenosti. Každopádně v SW Master Fader 5 jde nastavit cokoliv pro INTERNÍ WIFi (kanál, veřejnou brodcast adresu, SSID) a to samé lze nastavit i pro mód EXTERNÍ ROUTER nebo CLIENT. Ale nevím zda, co dělám špatně, že se nepropojí pult přes kabel do routeru a dál přes wifi do tabletu.

Odpovědět

Zpět na „Mackie“