Spojení Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
StandaPV
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 01. srp 2020 10:25:12

Spojení Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24

Příspěvek od StandaPV » pon 15. úno 2021 16:30:06

Ahoj,
neřešili jste někdo propojení kompaktního počítače Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24? Počítač za cca 2T má 2 výstupy mini HDMI, které bych chtěl použít na dva monitory, má výstupy USB, ethernet, takže bych ho chtěl strčit do racku a ovládat přes dva dotykové monitory. Myslíte. že by to šlo? Děkuji.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Spojení Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24

Příspěvek od mkarr » stř 17. úno 2021 0:03:51

Otázka je spíš jaký operační systém by se na tom Pi použil a jestli by v něm ovládací rozhraní podporovalo zobrazení na více monitorech. Samotné raspberry jako hardware s tím nemá až tak moc společného.
Zdá se mi ale, že se tím z mixu co má být především kompaktní stává něco co rozměry a komplexností spíš připomíná plnohodnotný mix s fyzickým ovládáním. Nebylo by to teda už lepší cesta? Pravda, asi dražší, pokud by se mělo jít do nového.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Spojení Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24

Příspěvek od exxxi » stř 17. úno 2021 20:45:29

Rok zpátky jsem řešil něco podobného, ovšem s Behringerem. Zatím zůstávám u tabletů a wifi, ale jediné smysluplné řešení pro kabel mi vycházel bazarový notebook s dotykovým displayem a RJ45. Samozřejmě, typ už jsem zapomněl, asi něco jako X220 nebo podobný název, ale jsem zastánce jednoúčelových bulletproof řešení. Jinak u nových notebooků se dotykáč a RJ45 dá najít v kategorii od 20oooKč.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
StandaPV
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 01. srp 2020 10:25:12

Re: Spojení Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24

Příspěvek od StandaPV » sob 20. úno 2021 20:12:33

mkarr píše:
stř 17. úno 2021 0:03:51
Otázka je spíš jaký operační systém by se na tom Pi použil a jestli by v něm ovládací rozhraní podporovalo zobrazení na více monitorech. Samotné raspberry jako hardware s tím nemá až tak moc společného.
Zdá se mi ale, že se tím z mixu co má být především kompaktní stává něco co rozměry a komplexností spíš připomíná plnohodnotný mix s fyzickým ovládáním. Nebylo by to teda už lepší cesta? Pravda, asi dražší, pokud by se mělo jít do nového.
Určitě by to byly lepší cesta - jít do digi mixu s fyzickým ovládáním, ale je to cenově někde jinde. Možná v budoucnu. Pro začátek jsem investoval do UI24. Teď řeším ovládání notebokem a jedním monitorem, takže na každém mám jiný prohlížeč a dvě plochy. Je to ale složitější brát vždy z domu notebok. Chtěl jsem řešit něčím, co bych dal do raku k UI 24 a vytáhl jen dva monitory a myš, případně dva dotykové monitory.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Spojení Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24

Příspěvek od PeBe » ned 21. úno 2021 17:27:06

Mnohem elegantnější se mi jeví toto: viewtopic.php?f=54&t=8188&start=30#p74513. Fader je mnohem lepší, než matlat prstem po skle, nedej bože, honit po stole myš :-) Já to mám vylepšené o funkci jednoduchého bezdrátového světelného pultu (Layer B), kdy mi na iPadu běží vedle Ui MIDI mixeru ještě DAW, přes který posílám MIDI eventy na počítač řídící světla (rtpMIDI+MusicVisualization).
Je to ale složitější brát vždy z domu notebok.
Nemyslím si, že je dobré, používat jedno počítadlo pro doma i hraní. Měl bych obavu, že by nějaká nedobrota z internetu mohla pokazit průběh kšeftu a to nemluvím o určité vrtošivosti WIN10. Všechny moje "muzikantskosvětelné" počítače, tablety a iPady mají jedno společné. Slouží jen pro ten jeden účel, ke kterému jsem je pořídil a na který je mám odladěné a nikdy se nepodívají na internet :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Spojení Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24

Příspěvek od Bassman » ned 21. úno 2021 20:03:00

Raspberry 3 som donedavna mal, ale nejaky impulz z 220cky mi ho odpalil. Inac to fungovalo celkom dobre, myslim ze prehliadac by to mal zvladnut.

Problem moze byt rozbehnutie dotykovych monitorov. Kym som tam rozbehal normalne mys a externu zvukovku, stalo ma to par dni laborovania.

A co sa tyka objemu paksametlov, tak by som rdsej isiel do jedneho monitoru a externeho ovdatka ako ma PeBe. Bolo by to 100 percent lepsie riesenie.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Spojení Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24

Příspěvek od mkarr » pon 22. úno 2021 0:27:42

Cenově někde jinde? No když se vezme cena UI24, raspberry, dvou dotykových monitorů, nějakého toho prodrátování a bedny na to ovládání, tak by byl ten skutečný mix možná levnější.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Spojení Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24

Příspěvek od PeBe » pon 22. úno 2021 7:54:06

Jen bych malinko doplnil:
Nejsem jediným, kdo to takto má, ze zdejší komunity jsem opisoval od Damtona :-) Jen jsem to trochu vylepšil o ten bezdrátový přenos MIDI eventů na světla a umístil na notový stojan, abych s tím naším mini cirkusem nezabíral stůl navíc :-)
Co se ceny "někde jinde" týče, pak se přikláním k mkar(ovi). Běžný monitor se mi jeví, jako blbost, protože se musí honit myšák po stole, takže smysl dává jen dotykáč, ale pak jsou dva za nějakých deset patnáct litrů? Vozit monitor nejde v igelitce, takže nějaký case. Jeden za tři? Čtyři? Ano Gator dělá transportní brašny na monitory od nějakých 15 stovek, ale to mi přijde vhodné tak pro kluky z okresu ;-) Zabere to místo v autě navíc. Jsou to další kufry na tahání. Zabere to deset-patnáct minut stavění a drátování navíc. Je to další prvek navíc, který se může podělat, takže to chce mít vyřešený i plán B (C), kdyby něco kleklo... Když to sečtu a podtrhnu, tak X32 mi vychází levněji :-)
Ale jinak je to Raspbery Pi400 docela hezká hračka a docela rád bych pro ní vymyslel nějaké uplatnění... :-)
Přílohy
IMG_20200621_010312.jpg
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Spojení Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24

Příspěvek od Robert » pon 22. úno 2021 8:08:51

:idea: pochvalu si zajisté zaslouží i hezké stojany na půllitry s pivem =D>

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Spojení Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24

Příspěvek od PeBe » pon 22. úno 2021 8:58:25

[OffTopic]
Děkuji. Původně jsem řešil, kterak zabránit tomu, aby mi chlapci odkládali pivo na všechno, co bylo po ruce. První verze byla vyrobena ze seříznutých kanystrů od směsi do ostřikovačů, které se lepily Gafou ke stojanům na světla. Pro jejich nápadnou podobu jsme jim přezdívali "pisoáry"...
pisoar.jpg
Později jsme zainvestovali do profi řešení od firmy K&M. Těm již přezdíváme něžněji "pivníčky". Převážíme je v samostatném kufru, společně s půllitry. Tento kufr je důležitější, než ten s mikrofony, či dokonce s mixem a zapomenout jej doma, znamená vysloužit si hluboké opovržení kolegů na dlouhou dobu... :-)
[/OffTopic]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojení Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24

Příspěvek od Damton » pon 22. úno 2021 20:41:50

Tohle jsem kdysi používal Monitor Hannspree HT225HPB a zezadu připlesknutý Intel Stick , pozor na to prohlížeč potřebuje docela dost výkonu. Hlavně při BIG modu. Raspberry to rozhodně neutáhne. Intel stick měl co dělat!
Přílohy
IMG_1970.JPG
IMG_1968.JPG
IMG_1961.JPG

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojení Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24

Příspěvek od Damton » pon 22. úno 2021 20:45:52

Ale i tak jsem přešel na fadery a ipad.
První byl EHRINGER X-TOUCH-COMPACT
potom Behringer X-Touch Extender
https://youtu.be/vasSSOjAypQ

a teď zkouším Presonus.
https://youtu.be/nWjrBtLER38

--

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojení Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24

Příspěvek od Damton » pon 22. úno 2021 20:57:47

mkarr píše:
pon 22. úno 2021 0:27:42
Cenově někde jinde? No když se vezme cena UI24, raspberry, dvou dotykových monitorů, nějakého toho prodrátování a bedny na to ovládání, tak by byl ten skutečný mix možná levnější.
Ona hlavně ta UI24 má 22 vstupů, což je potřeba zohlednit. Spousta různých Studiolive16 a QU16 atd nemá 22 vstupů!

Takže v případě nějakého nejlevnějšího řešení třeba Behringera 32 compact + stagebox 32 (16 je málo) + LAN kabel = což by bylo asi nejlevnější řešení mi to vychází stále na nějakých 60tis. + potřeba tahat digi párák! to s UI24 nedělám! a přesto jej ovládám Fadery.

UI24 - 19tis
Třeba ten dotykový monitor - 6500,-
Intel stick nebo jiný micro PC - 3500,-

Nebo UI24 + iPad + controller Behringer = 36tis. Pořád je to levnější než jakékoliv jiné řešení.
Něco co má 22 vstupů a hlavně multitrack recording na USB fleshku prostě na trhu není!
V tom je UI24 jedinečné za tu cenu.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Spojení Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24

Příspěvek od mkarr » pát 12. bře 2021 2:25:20

Ale jo, ipad a kontroler je řešení které nerozporuju. Reagoval jsem na nápad provozovat dva dotykové monitory.
I když multitrack recording po mě nikdo nechtěl za celou dobu co zvučím. Ono je vůbec výjimka, když někdo chce nahrávat alespoň výsledný mix. Dneska má každý telefon s kamerou, takže záznam i s obrazem mu obvykle přepošle někdo ze kamarádů v publiku. :-) Jasně že to není použitelné na nic jiného, než, "jak to dneska znělo" nebo "dáme to na youtube".

Uživatelský avatar
StandaPV
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 01. srp 2020 10:25:12

Re: Spojení Raspberry Pi 400 se Soundcraft UI24

Příspěvek od StandaPV » sob 20. bře 2021 16:42:23

PeBe píše:
pon 22. úno 2021 8:58:25
[OffTopic]
Děkuji. Původně jsem řešil, kterak zabránit tomu, aby mi chlapci odkládali pivo na všechno, co bylo po ruce. První verze byla vyrobena ze seříznutých kanystrů od směsi do ostřikovačů, které se lepily Gafou ke stojanům na světla. Pro jejich nápadnou podobu jsme jim přezdívali "pisoáry"...
pisoar.jpg
Později jsme zainvestovali do profi řešení od firmy K&M. Těm již přezdíváme něžněji "pivníčky". Převážíme je v samostatném kufru, společně s půllitry. Tento kufr je důležitější, než ten s mikrofony, či dokonce s mixem a zapomenout jej doma, znamená vysloužit si hluboké opovržení kolegů na dlouhou dobu... :-)
[/OffTopic]
Měl by jste odkaz na ty držáky na piva? Jímá mě hrůza, když vidím piva různě po racích a bednách. Když se vylije pivo, nebo malinovka na pódiu, je to jedno velké lepidlo. A když jsem měl analog mix, měl jsem v něm vylitou malinovku. Šílené čištění...

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“