Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
vasdus

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od vasdus » stř 20. pro 2023 20:03:28

odpověď na otázku života, vesmíru a vůbec

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 808
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od PeBe » stř 20. pro 2023 20:43:18

Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Marián

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od Marián » čtv 21. pro 2023 11:32:19

Máš to jednoduchšie MFX(i) sa už nevyrába ;-)
Čo mne osobne na tých malých Soundcraftoch vadilo boli krátke fadery. Myslím že až dlhšie fadery majú len tie od 16 in a viac.
Zvukovo nebolo čo vytknúť vstavaný FX procesor pomerne slušný resp. lepší než Mackie a Zed rady A&H.

jaro114
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 30. říj 2014 0:24:37

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od jaro114 » pát 22. pro 2023 10:44:43

Diky Marian, mne nevadia kratke faderi,su este kratsie pri niektorych pultoch, teď si chci poradit uz jen medzi Soundcraft EFX 8 a Yamaha MG12XU.
Toto je posledná otazka čo se tíče kvality zvuku pri Preampoch ktorý pult je medzi tymi dvomi lepší.

Uživatelský avatar
Marián

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od Marián » sob 23. pro 2023 11:58:20

Soundcraft EFX 8 má parametrické stredy na EQ často to príde vhod. Od yamahy mix max. digitalny tie su OK, analogove mi prišli niekde na urovni Behringera.

Uživatelský avatar
Ivan D

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od Ivan D » sob 23. pro 2023 21:02:26

EFX12 v Muzikeru za 12K ve slevě. A jestli hledáš v téhle třídě klasiku, tak už 30 let? Mackie 1604

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 137
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od Palko » čtv 28. pro 2023 12:10:09

Zdravím jaro114.
Signature jsem nepoužíval, ale MFX a EFX ano.
Zvukově je rozdíl pro živé hraní nepostřehnutelný.
Ale je tu více důvodů proč bych doporučil model MFX.
Je uživatelský přívětivější. Usnadní práci.
Rozdíl je v tom, že MFX má kromě odbočky pro efekt 2 auxy, EFX kromě odbočky pro efekt 1 aux.
Vím, že auxy ale neřešíte.
Pak je tu další rozdíl. MFX má pro každý vstup signalizaci signálu zelenou ledkou, EFX ne. Fakt se to někdy hodí.
Třetí rozdíl je, že MFX má pro každý vstup volbu, kam bude směřovat signál - jestli do hlavního výstupu nebo do pomocného výstupu.
Čtvrtý a opravdu uživatelsky významný rozdíl je v tom, že MFX má na tlačítko MUTE se signalizací, EFX ne.
A opravdu se mi občas přihodilo, že při práci na EFX jsem v šeru zapomněl něco zamutované.... ta signalizace u MFX je fakt dobrá věc, na první pohled vidíte, že neděláte chybu.

Chtěl jsem vložit obrázky, ale nevím jak.
Tak alespoň odkazy:
EFX
https://jblvietnam.vn/media/product/304 ... _efx12.jpg

MFX
https://d1aeri3ty3izns.cloudfront.net/m ... review.jpg


Ať to hraje
Palko.

jaro114
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 30. říj 2014 0:24:37

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od jaro114 » stř 03. led 2024 12:03:28

Diky Palko za odpoved ,bohuzel jsem nekoupil MFX uz se prodal, Premyslim uz len jenom medzi EFX a Yamaha MG12XU, nevim ale rozdilovo ktory zni lepsi

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 808
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od PeBe » stř 03. led 2024 13:26:07

[OffTopic]
Vím, že o mou radu nestojíš. Přesto si neodpustím malé rýpnutí...

Než ti stihli před nosem prodat starý mix z druhé ruky v bůh ví, jakém stavu, já mám doma již čtrnáct dní fungl nový A&H CQ-20B a s ním odehraný první kšeft :-)

Každopádně nic ve zlém. Tvoje volba, tvoje peníze, moje zbytečná starost.

Přeji šťastnou ruku (a ucho) při nákupu a ať ti to hraje...
[/OffTopic]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od Damton » stř 03. led 2024 15:46:50

to PeBe , v pohodě, tazatel než dostane tu zlatou radu jestli hraje lépe mix za pár korun nebo druhý mix za pár korun. Tak než se rozmyslí nebo dostane to kýženou odpověď, kterou mu my zlí "poloprofesionálové" nechceme dát,tzn "Ktorý pult znie lepšie" tak se přestanou ty anology vyrábět a bude si muset ten digitálek koupit :-D
Bože jak mi tady chybí Hubert!

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 137
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od Palko » stř 03. led 2024 19:06:21

Hoši hoši...
Jaro potřebuje porovnat tři konkrétní mixy.
Pokud to umíte, tak mu pomožte. Pokud je neznáte nevnucujte mu své oblíbené mixy nebo preferovanou technologii.
MFX je v tuto chvíli na prodej za 250Euro např. zde:
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 752838692/

Určitě mu nepomůžete rýpáním...určitě nevybírá digitál a určitě nechce utratit přes 20 tisíc.

Ať to hraje.

Palko.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od Damton » stř 03. led 2024 19:46:00

nevnucujte mu své oblíbené mixy nebo preferovanou technologii.
No, Palko od to ho jsou jaksi diskuzní fóra aby se diskutovalo a občas se příjde i na to že je lepší něco jiného, já to mám rád a díky diskuzi jsem kolikrát objevil i něco jiného než jsem původně zamýšlel. Nehledej v tom nějakou zášť je to normální živé diskuzní fórum a jsem za to rád! A tak je to v pořádku. Občas někdo potřebuje tvrději kopnout než zkusí změnit názor. Nemůžeme si tady jenom mazat med kolem huby a vzájemně se tady plácat po zádech jak jsme úžasní....to by byla cesta do "pokryteckého" pekla.

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 137
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od Palko » stř 03. led 2024 21:05:20

od Damton: ...od to ho jsou jaksi diskuzní fóra aby se diskutovalo...

Plně souhlasím. Ale prosba byla o radu a porovnání konkrétních produktů.
Kdyby otázka zněla: Chci koupit mix do 10 000, tak do 12 vstupu, pokud možno s efektem....tak bych i já uvítal porovnání desítek modelů. Sám mám tyto diskuze taky rád...a opravdu objevím něco co neznám.
Ale doslova napsat že si do žadatele o radu rýpnu a ještě se chlubit, že mám nový digitál za 23 tisíc.... no nevím jestli to zájemci o radu pomůže.
Já sem své zkušenosti a rozdíly mezi poptávanými mixy popsal a když tazatel uvedl, že mix o který měl zájem je prodaný, tak jsem mu dal odkaz, kde ho teď za dobré peníze může koupit.
Nic ve zlém, také rád diskutuji. Ale téma většinou začíná:
Jaké máte zkušenosti s.....nebo...Je lepší koupit aktivní nebo pasivní bedny......
A v mém ani tazatelově příspěvku není není ani špetka mazání medu, ani plácání se po ramenou jak jsme úžasní...

Ať to hraje

Palko.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od Damton » čtv 04. led 2024 10:00:10

Ano, mám ve studiu pod barákem Soundcraft MTK 12, je sca dva roky starý a všechno na něm chrastí, poťáky , šavle, a skoro všechny přepínáče, pokud chceš bezchrastící provoz když to jednou za 14dnů zapnu, musím nejprve vším pohýbat a pomačkat a pak to funguje. Tohle mi žádný digitálek neudělá. (Měl jsem i MTK 22 a po půl roce to začlo taky...občas už něco zachrastilo...)
A digitálek tím myslím za 12-15tis a ojetý ještě míň. A ta hromada dalších funkcí co tím získáš je obrovská, Gate,Kompresory, hromada EQ , o tom se může analogu jenom zdát. Prostě do malé kapelky co hraje ve stejné sestavě bych v dnešní době o analogu vůbec nepřemýšlel. A to v podstatě za stejnou cenu.
Pokud je někdo stará konzerva že se nechce učit novým věcem se dá asi pochopit. Ale jinak nevidím důvod kupovat na těch pár vstupů analog...

jaro114
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 30. říj 2014 0:24:37

Re: Soundcraft MFX,EFX a Signature skusenosti?

Příspěvek od jaro114 » sob 06. led 2024 0:47:46

Diky Palko ze mne chápeš i ztéhle stránce asi jedna z mála kto vtejto diskuze vidi objektivne veci tohto temata,a musim napisat že sem poslechl tvou radu a objevil se na inzeratu pred par dnami i mixažny pult MFXI-8 tak sem nevahal a koupil jsem ho,čekam az dojde a vyskušim ho a ten Signature od damtona ocenuju že mi to potvrdil taky že ti Signature nesjou spolehliva volba.Jinak by mne zaujimalo kedže nemam stym skusenosti,ti podkupiny ktere jsou na mixaznym pulte MFXi-8 ,predtym jsem nemel taky mix ale u tohto MFXI-8 jsou SubL-R, co to presne znamena ,kdyz mam na Main hlavny vystup ten Sub co to presne dela? možna blba otazka ale nemam stym skusenosti tak se zeptam ješte tuhle otazku a budu rad kdyz odpovite a poradite.Dekuji všem

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“