Soundcraft Si Performer 3

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 08. bře 2013 15:15:21

Jenže o tom to právě je, GLD NENÍ o kategorii zvukově níž, k tomu prostě není důvod, on je levnější kvůli levnější koncepci, nikoli součástkám. Zvukové rozdíly rozhodně neodpovídají žádným kategoriím a to ani s tím Compactem, to je pouze tvůj názor. Neberu ho nikomu, ale nepokládej ho za platnou normu. Mimochodem ty máš nějakou teorii, jak by ty převodníky (například) nějak "zpevňovaly basy" ? Nebo jak by to dělala latence (která ovšem už fixní je) ? Nemyslíš si, že malé kolísání latence by asi nejdřív vadilo na kmitočtech vysokých, pak středních a až nakonec na nejnižších ?
Jak to myslíš s tou "relevancí", podle tebe mazimu na převodnících nezáleželo ? Analogový A&H byl v dané kategorii spolu s Onyxem zvukově nejlepší ? To od tebe taky slyším poprvé, zřejmě proto, že se už prodávají hlavně jen digitály :-)

H.M.

Ferda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: pon 27. pro 2010 11:06:36

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od Ferda » sob 09. bře 2013 0:28:29

No jasně, opět Hubertova demagogická odpověď.
Zdeněk Prodance píše:Jenže o tom to právě je, GLD NENÍ o kategorii zvukově níž, k tomu prostě není důvod, on je levnější kvůli levnější koncepci, nikoli součástkám. Zvukové rozdíly rozhodně neodpovídají žádným kategoriím a to ani s tím Compactem, to je pouze tvůj názor. Neberu ho nikomu, ale nepokládej ho za platnou normu.
Já vím, že to nebudeš chtít slyšet, ale GLD je zvukově opravdu nejmíň o třídu níž než Compact (a tuplem Performer), protože hraje hůř než ILive a ani ten na Compact nestačí (a není to jen můj názor, už se to tady i na vašem fóru probíralo). Mimochodem, když tady rozdáváš moudra jak co hraje, kolikrát jsi ty pulty použil nebo porovnal? Nebo ta jediná a správná hodnocení máš vyčtená z měření a datashetů? A jak je možné, že to co prodáváte, je vždycky lepší než konkurence? Navíc jsem se v mém příspěvku GLD vůbec nezabýval.
Jo a prosím ani ty nepokládej svůj názor za normu.
Zdeněk Prodance píše:Mimochodem ty máš nějakou teorii, jak by ty převodníky (například) nějak "zpevňovaly basy" ? Nebo jak by to dělala latence (která ovšem už fixní je) ? Nemyslíš si, že malé kolísání latence by asi nejdřív vadilo na kmitočtech vysokých, pak středních a až nakonec na nejnižších ?
Opět demagogie, kde tady vidíš něco o převodnících?!:
"ILive není sice žádný průšvih, ale vadil nám zvuk na basech, zejména když jsme měli basy na mono kliku, jak je často používáno. Tipl bych si na to, že pult má různou latenci jednotlivých výstupů (asi podle počtu zařazených filtrů) a to zřejmě dělá fázové problémy."
Víš přece dobře, že latence převodníků by měla být konstantní, ta se mění hlavně s množstvím procesingu na daných výstupech a je na výrobci, jak si s tím poradí. AH s různou latencí problémy má a nevypadá to, že update FW to vyřešil. Kromě toho kvalita zvuku pultu nestojí jen na převodnících. Navíc ta nekoherence na výstupech byla jen můj tip, ale zřejmě jsem se trefil do černého, když to výrobce u x-tého update FW začal v tichosti řešit.
Zdeněk Prodance píše: Analogový A&H byl v dané kategorii spolu s Onyxem zvukově nejlepší ?
Zase blábol, to jsem napsal proto, že používám i jinou techniku něž jen od Harmana. V tom je možná ten rozdíl, já si můžu vybrat mix od jakéhokoliv výrobce, ale u vás musí být nejlepší jen AH, protože ho prodáváte. Vypadá to, že vám klesly tržby, začínáš být hysterický.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 09. bře 2013 1:08:55

Ferdo, každému nezaujatému čtenáři, který si tohle vlákno celé přečte a příspěvky skutečně pochopí, musí dojít, že jsi úplně vedle. Já jsem sem nic nepsal až do doby, kdy mazi přišel s poněkud nepřesnou informací o těch převodnících. Jeho velmi originální nápad, kombinovat GLD jako řízení a iDR jako stagebox jsme se dokonce pokoušeli realizovat, ale prostě to nejde, zřejmě nikoho nenapadlo pro takovou kombinaci psát SW, ani už nevím, na jaké diskuzi se to probíralo. Přesto jsem sem kvůli tomu nic nepsal a on si prostě koupil jiný mix. To je v pořádku, stejně jako že ty jsi si koupil jiné mixy a že jste všichni spokojení. Jenže já NEMŮŽU nechat tu špatnou informaci o převodnících kolovat jen tak dál a neozvat se. Můj první příspěvek vůbec nic jiného neobsahoval, jen jsem zkopíroval, co jsem o tom dostal. Načež ty jsi jako obvykle vystartoval a zkoušel jsi mne "umravňovat", aniž jsi vůbec zaregistroval, na co já reaguju.
Sáhodlouhé OT si s tebou už vyměňovat nebudu, jen jsem se pro jistotu podíval na ty údajně klesající obraty a skutečnost je jiná - celkový obrat je stabilní (mírný růst asi v posledním půlroce) a je to do značné míry způsobené tím, že obě firmy, od kterých digitální mixy bereme, si vedou velmi dobře (u nich obrat jednoznačně stoupá). A&H je nyní dokonce na druhém místě podle ročního obratu, hned za RCF. To je u tak úzkého sortimentu téměř neuvěřitelné a znamenat to může jenom jedno - ty mixy získaly a drží velmi velkou část trhu. Úplně bez ohledu na tvoje názory a hodnocení. Proto opravdu nejsem hysterický, nýbrž velmi spokojený, alespoň s touto oblastí, jde to jako po másle a to samozřejmě není všude a vždycky pravidlem.

H.M.

Uživatelský avatar
Petr V.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 14. zář 2008 20:57:37
Bydliště: Mezi Prahou a Plzní.

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od Petr V. » sob 09. bře 2013 3:09:41

Od verze 1.9 u AH iLive iDR - pevný formát
Rozdíl latence mezi LR a Sub (LR a M) je 0,02ms a je prakticky konstantní bez ohledu na počet nasazený procesorů na výstupu.

Rozdíl latence mezi LRSub (LRM) a Group (S) je 0,25ms, tedy o řád vyšší a je konstantní, pokud by někdo pouštěl ven signál z podskupiny, lze dorovnat Delay

Rozdíl latence mezi LRSub (LRM) a AUX je 0,14ms a je konstantní - opět lze dorovnat Delay.

Fáze ve všech výše uvedených případech se drží v toleranci +-6st 20-20000Hz

iLive má trochu smůlu,že jej lze jednoduše překombinovat..
- doporučuji pokud možno nepřiřazovat vstup zároveň ke Group a Main - dojde k fázovým posuvům nad 5000Hz
- fázové problémy způsobuje extrémější kombinace HPF a zároveň použití PEQ (např. HPF = 100Hz a PEQ -5dB na 90Hz/ Q=2).

K iLive mám hodně vlastních měření a ještě víc měření a komentářů od lidí ,kteří se tímto oborem zabývají. Doufám,že se brzy dostanu i k SC Compact.
Petr Vinš
tel: 721 281 678
petr@splacoustics.cz

edosk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 02. zář 2010 7:47:20

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od edosk » sob 09. bře 2013 10:45:04

A teraz sa na to pozrime z obchodného hľadiska. Tá 42% zľava na Compact + stagebox nehovorí zrejme o tom, že majú problémy s predajom a GLD im je viac ako konkurenciou? Alebo to Soundcraft robí z lásky k zákazníkom, ktorým sa ich zvuk páči.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od blaha » sob 09. bře 2013 11:25:19

Ne je to spíš tím, že GLD80 vytvořil Compactu konkurenci, kterou neměl. Teď nemluvím o kvalitě zvuku a převodnících. Ale o výbavě, možnostech, ceně, což kolikrát rozhoduje a ta kvalita zvuku je až na druhým místě, protože přeci "pro okres stačí obojí" ;-) .

Pak u SC je obvyklé dělat i jednou za rok poměrně velké slevové akce, třeba my jsme kupovali GB4-24, kdy normální cena byla cca 75k, za 57k i s kejsem. (to je -30%).

Pochopitelně asi s nástupem GLD poklesli prodeje a digi racky na odbyt asi moc nešli.
Pak taky bylo nejspíš potřeba trochu uvolnit prostředí pro Performer a Expression.

Každopádně teď je SiC 24 v setu asi nejzajímavější volbou.

Divím se, že ještě nikdo nenapadl, že to bylo zkoušeno na bednách od Hramanna, tak na nich přeci bude hrát nejlíp i pult od Harmanna :D .
A asi mě moc nepřekvapuje, že iLive skončil až třetí (tím neříkám, že je blbej), ale logicky už tu nějaký ten pátek je a FW sice něco zachrání, ale hardware to nevymění. Mooreův zákon platí už i tady. Audio analogová složka se u digipultů vztahuje jen na počáteční A/D převod a závěrečný D/A převod (který může být klidně až v zesilovači). To mezi tím je počítač a platí zde stejná pravidla jako u počítačů domácích, nebo kancelářských.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od Návštěvník » sob 11. čer 2016 16:21:25

Dobry den pratele.
Chtel bych se zeptat jestli rada Performer je vybavena funkci LPF???
Nasel jsem jen klasicky HPF, ale LPF nikde.
U mixu rady Vi to je.
Diky
Macek

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“