Soundcraft Si Performer 3

  • Reklama
  • DEMO 15
mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od mazi » pon 14. led 2013 13:43:16

Dobrý den,
páni kolegové, chtěl jsem se zeptat, zdali už někdo z Vás nemá a nebo neměl zkušenosti s tímto pultem?? Zdá se mi atraktivní se slušnou výbavou. Co říkate na něj vy??

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od blaha » pon 14. led 2013 15:05:38

Mám takovej pocit, že to je Si Compact 32 doplněný o DMX pult a proto:

Myslím si, že skoro 100k (ze současné akční ceny) za DMX pult je opravdu velký luxus.
Taky si myslím, že 20k za Compact 32 oproti 24 je taky zbytečnost, protože pulty jsou stejné a zvládnou stejný počet vstupů (s digi stageboxem).
V současné době je nejvýhodnější sada Soundcraft Si Compact 24 + Si Compact Stagebox 32/16 CAT5 + Si CAT5 MADI karta za 150k s DPH.
http://www.audiotek.cz/s-55043-soundcra ... madi-karta

Pokud by nebyl SiC v akční sadě, pak pochopitelně vyhrává cenou A&H GLD-80, který má podobnou cenovku.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od mazi » pon 14. led 2013 15:55:32

Souhlasím s cenovými sazbami, ale teď neřeším sazby, ale zkušenosti...jaký to má zvuk aspolehlivost. porovnat třeba s těma co jsi již označil. By to jako chtělo, tak nějak jsem dotaz myslel. Jinak u Si Compactu více jak 40 kanálu nezpracuješ to u Performeru zpracuješ 80.

Uživatelský avatar
zvukar

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od zvukar » pon 14. led 2013 18:21:22

Performer ma oproti SI Compat navyse este display s nazvom kanalu, co je pri digitaloch klucova vec, ked maju prepinanie vrstiev a tiez plne parametricky eq (Compact ma basy a vysky len shelf) a zopar tlacitiek navyse. Ale ci to stoji za navysenie ceny si musi zvazit kazdy sam.

A mimochodom, ak niekto potrebuje od mixu viac ako 40 kanalov, mozno by bolo vhodnejsie sa poobzeraz po pulte vyssej kategorie.

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od mazi » pon 14. led 2013 19:17:35

Páni kolegové, potřeboval bych slyset od někoho z Vás, ano slyšel jsem, zvučil jsem na tom a nebo slyšel jsem na tom zvučit někoho a bylo to dobrý a nebo nedobrý, o možnostech a ovládání si přečtu, ale tu zkušenost tu nikde nevyčtu. Možná nějak porovnání s kusy v této třídě...Takle měla být ta otázka položena.

Ferda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: pon 27. pro 2010 11:06:36

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od Ferda » stř 16. led 2013 11:47:15

Po víkendu napíšu zkušenost, mám tady teď na víkend na akci a poté na další testy Preformer2, SiCompact 24 a ILive T112.
Blaha: není tomu tak, Performer je o dost jiný, umí např. až 80 kanálů, má 8 stereo vstupů, komunikuje i s jinými stageboxy.... Dokonce ani show nepřehraje z Compactu do Performeru. Co by ale měly ty pulty umět je propojení monitor - PA pomocí např. MADI kabelu bez stageboxu.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od blaha » stř 16. led 2013 13:24:36

Nějaká minirecenze a srovnání všech 3 pultů bude docela fajn, škoda, že k tomu ještě nemáš GLD-80 aby to bylo kompletní.

Jinak beru, bral jsem to nějak letem světem, protože Performer mě nějak neoslovil ani cenou. A v tomhle případě se asi opravdu ztotožňuju s názorem, že pro 80 kanálů už by to asi chtělo dospělejší pult.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Ferda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: pon 27. pro 2010 11:06:36

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od Ferda » pát 08. bře 2013 1:08:11

Tak se ozývám sice po delší době, ale zato s bohatšími zkušenostmi s dig. pulty SC a AH a to:
SC Compact24, SC Performer2 a AH ILive T112.
Hráli jsme přes pověšený JBL Vertec 4887A, napájeno Crown ITechy (zapojeno plně digitálně až do konců – AES/EBU). Sál akusticky slušný, s kapacitou cca 600 lidí (máme ho naposlouchaný).
Kvalitou zvuku to dopadlo takto (v podstatě podle očekávání):
1. Performer, 2. Compact, 3. ILive.
Mezi Performerem a Compactem není téměř žádný rozdíl ve zvuku, spíše se tu kladně projevil dvojnásobný výpočetní výkon procesoru Performeru. Díky tomu je i ovládání pultu velmi rychlé. Nejvíc super je přidání displejů nad fadery (jsou dokonce OLED, což asi znamená i dobrou čitelnost na světle – naplno svítí fakt hodně). Dobré jsou i nové 4xfull PEQ a 8xVCA. O dalších vylepšeních se tu nebudu rozepisovat, je toho dost a každý si to lehce dohledá. Každopádně Performer hraje z těchto tří „nejanalogověji a nejlíp“. Nakonec jsme vyzkoušeli zapojit SC Compact stagebox, ale nezaznamenali jsme vůbec žádný rozdíl oproti převodníkům v pultu.
Ještě DMX režim - je to prostě jen 4x22 faderů. Chová se to ale líp než levné DMX pulty - např. při změně intenzity LED neblikají.
ILive není sice žádný průšvih, ale vadil nám zvuk na basech, zejména když jsme měli basy na mono kliku, jak je často používáno. Tipl bych si na to, že pult má různou latenci jednotlivých výstupů (asi podle počtu zařazených filtrů) a to zřejmě dělá fázové problémy.
Skončilo to tak, že kolega odjel s ILive a mě zůstal „za nehty“ jak Performer, tak i Compact. Dají se zapojit spolu jako monitor-FOH a tím lze vyřešit jak stagebox, tak i monitorový pult. Do konce února byly na Compacty s příslušenstvím super ceny, tak se to vyplatí.
Pokud byste měl někdo nějaký dotaz, tak klidně, ale prosím o trpělivost. Jsem docela zaneprázdněný.

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od mazi » pát 08. bře 2013 2:05:37

Díky za poměrně dost obsáhlý názor, já byl teda netrpělivý a koupili jsme Perfomer 2 už v lednu, a jsem unešený. Volba finálová byla GLD80, Performer, Roland 480. Roland byl prakticky můj favorit od samého začátku, ale zastoupení v republice není tak promtní, jak bych si přestavoval, neboť jsem měl slíbeno, že budu přizván k akci kde ten pult bude v provozu a že si jej poslechnu a uvidím někoho jak se s ním pracuje. No nebyl jsem přizván a protože ty pulty jsou v republice snad jenom 3, tak jsem Roland opustil. GLD80 by nebyl špatný, ale moje nedůvěra k levnějším převodníku u GLD a nemožnost spojení s IDR (přikoupení karty) mě odradila. No a tak vyhrál Performer.
Opravdu zvukově se mi jeví velmi přívětivý, ovládání je taky šikovné, ale chybí mi tlačítko mix jako je u Ilive. Chybí mi realtime analyzer. A vstup pro talk back. Nicméně na 7 dmi akcích mě nevypekl, a zvukově doporučuji. No a tak

zblebt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 02. čer 2011 11:06:28
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od zblebt » pát 08. bře 2013 9:27:20

Muzu se Ferdo jen zeptat, jaky firmware byl v tom iLivu? Verze 1.9 totizuz resi koherenci signalu na sbernicich, diky.

Ferda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: pon 27. pro 2010 11:06:36

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od Ferda » pát 08. bře 2013 11:18:05

Nevím jistě, ale kolega tvrdí, že má FW je úplně nejnovější. Nejsem si jistý, zda to není celkovou koncepcí pultu a že to lze změnou FW vyřešit.
Ten problém má ILive od začátku - kolega ho má už více jak rok a v tomto je to pořád stejné. Pokud se to AH snaží řešit, je vidět, že jsem měl pravdu a nějaký problém tam je.
PS: pro Compact vydali opět nový sw a je v něm docela dost nových funkcí, takže kdo máte Compacta tak neváhejte a stahujte...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 08. bře 2013 12:16:32

S těmi rozdílnými převodníky se to má podle mých informací takhle, AR jsou proti iDR levnější nikoli kvůli převodníkům, ale kvůli úplně jiné funkci, iDR je kompletní mix se vším všudy, jen potřebuje nějaké ovládání, například z některé konzole iLive, kdežto AR jsou jen digitální "stageboxy", protože mix je v GLD :

H.M.


....Již jsem to někde psal, vstupní 8ch-AD je zcela identický:

GLD i Ilive fixed iDR používá Cirrus Logic CS5368-CQZ
http://www.cirrus.com/en/pubs/proDatash ... 368_F4.pdf

Výstupní DA se líší:

Ilive fixed IDR:
Cirrus Logic CS4398
http://www.cirrus.com/en/products/cs4398.html

GLD:
Burr Brown PCM 4104
http://www.ti.com/lit/ds/symlink/pcm4104.pdf


Martin Holas
holas@prodance.cz

Ferda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: pon 27. pro 2010 11:06:36

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od Ferda » pát 08. bře 2013 13:14:07

Asi jsi Huberte v jiném tématu...? :D

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 08. bře 2013 13:31:41

Nikoli, jen ty nečteš pořádně všechny příspěvky, mazi zmiňoval právě ty převodníky. Můj názor je, že reakce má být co nejblíž akci, ne v nějakém úplně jiném vláknu.
Chtěl jsem ale také poděkovat za hodnocení iLive, je to významná změna k lepšímu, od pravověrného harmanisty opravdu potěší :-)

H.M.

Ferda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: pon 27. pro 2010 11:06:36

Re: Soundcraft Si Performer 3

Příspěvek od Ferda » pát 08. bře 2013 13:52:35

Aha, ty převodníky mě unikly, ale nepovažoval jsem to za relevantní vzhledem k tomu, že GLD je o třídu níž než ILive a Compact, potažmo Performer.
To tě potěší opravdu maličkost, když považuješ za chválu to, že ILive není průser a že má problém s kvalitou zvuku na basech. Já to považuji naopak za docela značný problém.
Pravověrný harmanista nejsem, vlastním např. 2 pulty AH a 1 Mackie Onyx. Jen se snažím nakupovat techniku v dané kategorii nejdřív podle zvukové kvality.

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“