soundcraft SI compact podskupiny

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
deadmeat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob 19. úno 2011 13:42:07

soundcraft SI compact podskupiny

Příspěvek od deadmeat » pon 06. led 2014 19:35:01

ako grupujete skupiny na tomto pulte? viem ze pult samotny nema funkciu group, ale pocul som ze sa to da nejako naroutrovat aby boli trebars bicie v jednej podskupine, nejake tipy ako na to?

pitrisek.dc
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: ned 10. úno 2008 20:45:32
Kontaktovat uživatele:

Re: soundcraft SI compact podskupiny

Příspěvek od pitrisek.dc » pon 06. led 2014 21:47:43

Pošleš vstupy které chceš v podskupině na sběrnici. Musí být přepnutá na post fader (zeleně podsvicené fadery). Abys nemusel všechny ručně vyjíždět na nulu zmačkni a drž ALT potom mačkej na ON tlačítka jednotlivých kanálú, které chceš do podskupiny poslat. Fadery automaticky vyjedou na nulu. U jednotlivych kanálů vypni tlačítko LR. U sběrnice ho naopak zapni. Pokud chceš stereo podskupinu musíš sběrnici přepnout na stereo. Tady je ale problém s panoramou. Musíš jí kroutit na sběrnici ( zeleně podsvicené fadery ). Pokud bys jí kroutil v uživatelské vrstvě nebude reagovat. Tak to tedy dělám já. Pokud má někdo fígl jak obejít ten problém s panoramou v podskupinách, budu jedině rád.

pitrisek.dc
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: ned 10. úno 2008 20:45:32
Kontaktovat uživatele:

Re: soundcraft SI compact podskupiny

Příspěvek od pitrisek.dc » pon 06. led 2014 21:53:53

Tady jsem našel originál návod ze stránek soundcraftu. Je to v podstatě to samé co jsem psal akorát možná srozumitelnější.

Subgroups work differently on digital consoles compares with analog ones. here's how you can set up something similar on the Si Expression:


You have 14 assignable busses. They can be any combination of pre or post-fader. Pre-fader are shown by the fader as yellow, post- fader are shown as green.


Let’s say you want to create a drums sub-group:

· Remove the input channels for each drum mic from the LR send. Let's say these are on channels 1-5. Do this by selecting each channel and pressing the LR button is not lit. Let's say these are on channels 1-5.


· Press the TOTEM/sends-on-faders MIX or BUS button for the post-fader mix you want to build e.g. Mix 11 (Si Compact MIX buttons are labelled BUS). The channels will now all glow green with FaderGlow.


· Hold down the ALT button and whilst holding down press ON for each of the drum channels you want to send to the sub-group. They should all come up to infinity.

· Release ALT and press SEL on the bus master [furthest right fader] and now press LR. You are now sending a post-fader 'subgroup' bus master to the LR mix.


· Press the sends-on-faders MIX button again to release it, and return to your mix or your page of bus masters


· To make access easier, use the layer assign to put the subgroup master on layer A if you like.

deadmeat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob 19. úno 2011 13:42:07

Re: soundcraft SI compact podskupiny

Příspěvek od deadmeat » úte 07. led 2014 11:24:17

dakujem za koment, este jedna otazka, ked budem mat PAckove vrchy v LR a basy v Mono, a nebudem chciet posielat overheady do Mono vystupu, pojde mi to spravit?

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Re: soundcraft SI compact podskupiny

Příspěvek od mazi » úte 07. led 2014 11:55:28

Chtěl jsem dodat k těm podskupinám, ano přesně se dají takle naroutovat a funguje to jako podskupina. Ale pozor, co na nich potom kroutíš, jak je edituješ, protože potom se zvuk jenom degraduje.

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“