Soundcraft Expresion Si1 - závady

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Návštěvník

Soundcraft Expresion Si1 - závady

Příspěvek od Návštěvník » úte 06. led 2015 17:23:46

Mám cca půl roku Expresion Si1. Od začátku řešíme závadu. Dokonce jsem vyměnil kus za kus, Potom jsem scény nakonfiguroval úplně stejně na Performers 3. a závada se projevila úplně stejná. To znamená, že vývojáři pustili už druhou generaci těchto mixů do světa a to i s vadou. Jedná se závadu mezi konfiguracemi interního efektu Lexicon a přepínání mezi jednotlivými Snep shoty. Rád bych podotknul, že je přepínám povely přes midi. I při ručním přepínání se to projevilo. Prostě v daný okamžik se při složitějším nastavení kousne některý procesor a je vymalováno. Do reproduktorů jdou zběsilé frekvence přímo do lidí. Je zde koncepční problém a to na úkor toho, že se výrobce snažil, aby vše se vším bylo nějak propojeno, ale nedomyslel tu náročnost v běžném provozu. Takže zatím moje rada zní, pokud možno nedělat složitá nastavení a vše užívat střídmě. To měli páni elektroinženýři napsat jako první větu do návodu. Trochu mne mrzí, že jim děláme vlastně vývoj v terénu a ještě za to platíme. milos.hladik@seznam.cz

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Expresion Si1 - závady

Příspěvek od blaha » úte 06. led 2015 17:37:55

OK, alespoň si se podepsal e-mailem.

Nerozebírám teď závadu, ta může být, o tu se nehádám. Ale jak dlouho ty pulty používáš, když si ani nepamatuješ jak se přesně jmenují a označují, je tu v tom pak minimálně bordel.

Pravděpodobně jsi měl na mysli:
Soundcraft Si Expression 1
Soundcraft Si Performer 3

Nejsou to jiné generace, ale jiné kategorie výbavy, je možné že sw základ bude stejný nebo hodně podobný, tzn. třeba i s chybou.

Soundcraft Si1 je pak pult z úplně jiné kategorie (vyšší), a navíc jak teď koukám Si1+ je nabízený už jen pro čínu, pro ostatní země zůstává řada Vi.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Soundcraft Expresion Si1 - závady

Příspěvek od exxxi » úte 06. led 2015 19:35:02

S tím jsem se zatím nesetkal, ale bude to asi tím, že efekty šetřím a scény skoro nepřepínám. ( mám Si Ex3) Zato jsem se setkal s pravidelným ťukáním efektu do hlavních beden u Compactu. Pomohlo jen "mute" těch nepoužívaných. Teď z hlavy nevím, který efekt to byl.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Soundcraft Expresion Si1 - závady

Příspěvek od Aleš » čtv 08. led 2015 10:34:09

Bylo by asi dobré upřesnit dvě věci:

- s jakou verzí SW tato chyba nastává?
- co si představit pod pojmem "složitá nastavení", viz. "se při složitějším nastavení kousne některý procesor"? Znamená to tedy, že chyba nenastává při každé změně snapshotu, ale jen někdy za nějaké určité situace?

Pokud je to jasně opakovatelné s určitým typem konfigurace a nastavení, možná by stálo za to kontaktovat podporu a poslat show soubor, ať si to přeberou přímo u Soundcraftu.

Mám Si Ex 1, s efektovým procesorem jsem žádný problém zatím nezaznamenal. Používám všechny čtyři efekty, ale ve stále stejné konfiguraci a parametry prakticky neměním.
Zato se mi náhodně občas stává, že pult po zapnutí "zapomene" tyto nastavení:

- jas prvků ovládací plochy a displeje. Všude se nastaví 100%.
- hlasitost sluchátkového výstupu. Nastaví se minimální.
- nastavení konfigurace IP adresy. Nastaví se automatická DHCP.
SW verze 1.6 build 8

Ferda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: pon 27. pro 2010 11:06:36

Re: Soundcraft Expresion Si1 - závady

Příspěvek od Ferda » čtv 08. led 2015 11:54:23

Ad rušení z efektů:
"Bug Fixes: FX Return noise issue fixed" - chybu způsobuje vadný firmware, poslední update to už nedělá.

Doporučení Soundcraftu (platí pro SiExpresion, SiPerformer i SiCompact) pro aktualizaci FW:
1. formát interní paměti pultu
2. instalace aktuálního FW
3. vytvoření nových presetů (tzn. nepoužívat starší, vytvořené se starší verzí FW)

Mám 3 tyto pulty a všechny fungují bez problémů.

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“