Soundcraft Ui16/12

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
dulla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: úte 20. zář 2011 20:28:35

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od dulla » stř 15. lis 2017 8:09:50

To midimive:Používaš externý router?
Mám Souncraft Ui12 aj Midas MR18(čo je to iste ako Behringer XR18).Pred tým som mal tiež Mackie DL.
Problémy z výpadkami synchro som mal u oboch ked som používal wifinu z mixu.Po zapojení externeho routra (Air express od Apple 5GHz) problémy zo synchro a vypadkami prestali.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od PeBe » stř 15. lis 2017 9:51:48

Již jsem jednou psal o svém podezření, že by za výpadky mohlo stát přetížení Ui "chytrými" telefony návštěvníků, které se budou snažit nasomrovat k síti. Poté, co jsem přešel na externí router, v routeru skryl jméno své Ui bezdrátové sítě a IP přiděluji dle MAC tabletu, již nevím, o čem vlastně tato diskuse je ;-) Možnosti nastavení bezdrátové sítě jsou v Ui hodně chabé a to bude patrně tou achilovo patou.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Jara » stř 15. lis 2017 16:06:42

pro Dulla, prosimtě nemáš nějaký podrobný návod jak externí wifi nastavit na ui12? zkoušel jsem to už několikrát a nikdy se mi to nepodařilo zapinám wifi přímo kablem do ethernetu a vubec se mě v tabletu ani v počitači neobjeví.

dulla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: úte 20. zář 2011 20:28:35

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od dulla » stř 15. lis 2017 16:41:01

PeBe píše:Již jsem jednou psal o svém podezření, že by za výpadky mohlo stát přetížení Ui "chytrými" telefony návštěvníků, které se budou snažit nasomrovat k síti. Poté, co jsem přešel na externí router, v routeru skryl jméno své Ui bezdrátové sítě a IP přiděluji dle MAC tabletu, již nevím, o čem vlastně tato diskuse je ;-) Možnosti nastavení bezdrátové sítě jsou v Ui hodně chabé a to bude patrně tou achilovo patou.
Presne!
To isté platí aj o Behringeri XR12,16,18 a Midase MR12,18.
Bez externeho routra je to v zarušenom priestore,kde má vo vrecku každý mobil nepoužitelné.

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od zelatina » stř 15. lis 2017 19:37:40

Jara píše:pro Dulla, prosimtě nemáš nějaký podrobný návod jak externí wifi nastavit na ui12? zkoušel jsem to už několikrát a nikdy se mi to nepodařilo zapinám wifi přímo kablem do ethernetu a vubec se mě v tabletu ani v počitači neobjeví.
máš zapnuté DHCP a dávaš to do správneho portu ?

Uživatelský avatar
Jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Jara » stř 15. lis 2017 21:05:48

tak to bude asi těžké DHCP? nejsem v obraze, router mám tento 300Mbps Wireless N Home router model n 30 a propojene s ui 12 to mám normálním internetovím kablem tedy v routeru do lánu a v mixu naboku do toho ethernetu

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od zelatina » stř 15. lis 2017 23:07:02

Ideálne zájsť za niekým, kto robí so sieťami, bude to mať za minútu spravené...takto tu zabijeme 2 dni kým na to dojdeme, kde je presne chyba. Určite tam budú iba niekde zle nakonfigurované adresy. Ak tam dáš všetko na automatiku, tak by to malo normálne fungovať. Počítam, že máš v Ui nastavenú pevnú adresu alebo niečo také...

Uživatelský avatar
Jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Jara » čtv 16. lis 2017 6:18:08

od samého počátku co ui mám tak tam nemám nastavenou vubec žádnou adresu nikdy se mi to nepodařilo, jedu prostě na tu tovární, jen jsem zadál do tabletu a do pc ui mixer a toť vše

Uživatelský avatar
Jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Jara » čtv 16. lis 2017 6:22:58

možná ten muj externí router nebude asi zrovna to pravé, je nějaký lepší za rozumný peníz?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od PeBe » čtv 16. lis 2017 8:38:03

Jaro, pevně nastavené adresy v Ui máš, jen o tom nevíš ;-) Pro WiFi je to (alespoň doufám, lovím to z hlavy) IP 10.10.1.1 a pro LAN to je IP 10.10.2.1, maska podsítě je v obou případech 255.255.255.0. Ale jak píše zelatina, obrať se na někoho znalého sítí "face to face", bude to pro tebe rychlejší, takhle na dálku se opravdu hrozně blbě radí. Myslím si, že modem by měl vyhovět skoro každý. Já využívám starý modem Zyxel, který kdysi (pro)dávalo O2 k internetu. Sice jsem to nastavoval asi před třemi měsíci, ale už bych to z hlavy nedal a musel bych zase hledat v manuálu. Jen tak blokově nadhodím, že bylo nutné nastavit v modemu LAN v rozsahu IP adres 10.10.2.XX (ne 1, tu má mix). Dál jsem musel nastavit, že WLAN a LAN jedna síť jsou. Dále jsem nastavil filtr MAC, kterým přiděluji tabletu pevně danou IP dle jeho MAC (opět ne 1). Úplně nakonec, když mi to doma chodilo, jsem nastavil v modemu skrytí SSID. Na tabletu jsem si vyhledal tuto skrytou síť a už to jelo. Jo a ještě jsem vypnul v mixu WiFi. Vynechal jsem ještě drobnost, jako zabezpečení sítě. Já osobně jsem to pro tento případ neřešil. Vycházím z předpokladu, že těžko bude někde někdo čekat půl roku, rok, až tam přijedeme hrát, aby mi háknul síť, kde nic není a maximálně mi jen rozesere zvuk. Což umím i bez něj... :-D
Při hrách pak lepím router gafou na stativ se světly, asi tak metr a půl nad zemí.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Jara » čtv 16. lis 2017 9:11:40

PeBe dík za radu asi raději poslechnu a najdu si někoho kdo to bude umět, já sám jsem vtom uplně ztracen a nerád bych si rozhodil wifi uplně.

Uživatelský avatar
Martin Č.

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Martin Č. » ned 19. lis 2017 5:52:14

Přidávám se k těm, kteří nedokázali propojit Ui Ethernetem s PC. Zatímco u XR série Behringeru připojíte Ethernet mezi pult a komp a okamžitě se chytne, na Ui musíte být pomalu IT odborník... Při ovládání z iPadu doma metr od zařízení výpadky každou chvíli (na stejném kanále jiná wifi nebyla), takže bez propojení kabelem si s tím koncert nerisknu. Další, co mě obrovsky zklamalo, je HDMI. Připojený touchscreen sice ukazuje co má, ale přes USB se nechytá dotykové ovládání. Pročítáním zahraničních fór jsem zjistil, že Ui podporuje pouze 14 (!!!) touchscreen monitorů a když chcete připojit nějaký, který v seznamu není, musíte si sami přes správce zařízení v PC zjistit jeho PID a VID a napsat mail podpoře Soundcraftu, že prý se pokusí to zařadit do příštích verzí firmware... Navíc k Ui nejde připojit žádný hardware kontroler, takže v tomhle ohledu je Behringer se svým X-Touch zase o světelný roky napřed, nehledě na to, že už existujou softwary třetích stran, který dokážou na ovládací software XR namapovat jakýkoliv midi kontroler. Takže Ui24, zapůjčený mi původně na recenzi, vracím, protože už teď je to pro mě zástupce slepý vývojový větve a digitálního pravěku.

Uživatelský avatar
Jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Jara » ned 19. lis 2017 7:59:01

Pro Martin tedy jsi měl možnost oba pulty zvukově porovnat, jak na tom jsou tedy zvukově?

Uživatelský avatar
Martin Č

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Martin Č » ned 19. lis 2017 10:08:23

Neporovnal jsem je. Nevezmu si do akce wifi pult jen s tabletem bez záložního počítače připojenýho natvrdo.

Uživatelský avatar
Jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Jara » ned 19. lis 2017 11:17:43

škoda zvažuji prodej ui a koupě behringra ale nerád bych si zvukově pohoršil

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“