Soundcraft LX7 - neobvyklý problém

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Soundcraft LX7 - neobvyklý problém

Příspěvek od Havlis » čtv 08. říj 2015 16:05:28

Ahoj,
mám neobvyklý problém s mixpultem Soundcraft LX7. Je to starší kousek, ale všechno zdá se šlape, až na jednu neobvyklou závadu:

Podivným způsobem prolézá signál z jednoho vstupu do všech ostatních a potažmo potom do masteru. Situace je takováhle:

v in1 je zdroj signálu. Šavle stažená na nulu. Vytáhnu na max master a vytáhnu na max třeba šavli 3 - v masteru se relativně slabě objeví signál z jedničky. Ale pozor - pouze, když je ke trojce připojený jakýkoliv kabel, když není nic připojeno, žádný přeslech do trojky se nekoná. Stačí připojený libovolný kabel i s prázdným nezapojeným koncem a signál z jedničky proleze do trojky a následně i do masteru. Když jedničku zamutuju, přeslech taky zmizí.

Nemáte někdo obdobnou zkušenost?

Nemáte někdo přímo tento pult, že byste vyzkoušel, zda toto chování je normální?

v manuálu je informace o přesleších mezi kanály, může to být způsobeno tímto?

Bohužel se to neděje přímo mě, ale novému majiteli pultu, takže ho nemám přímo po ruce a jsem odkázán na to co mi řekl po telefonu. Já sám jsem nikdy takový problém nezaregistroval, nikdy jsem si ničeho takového nevšiml...

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Soundcraft LX7 - neobvyklý problém

Příspěvek od vitek_cz » čtv 08. říj 2015 18:01:57

Preslechy mezi kanaly jsou na analogu definovane ve specifikacich, tedy bylo by asi potreba vedet kolik toho signalu tam "proleza".. Dela to jenom na jednom kanalu nebo na vsech? Pokud je to tak na vsech, tak je to nejspis normalni crosstalk..

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft LX7 - neobvyklý problém

Příspěvek od blaha » čtv 08. říj 2015 19:24:36

Taky možná jaké používá kabely, jestli to má nesymetrický, klidně můžou nastat přeslechy už tady.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Soundcraft LX7 - neobvyklý problém

Příspěvek od Havlis » stř 14. říj 2015 13:18:12

Díky za rady,. ukázalo se, že problém byl opravdu nejspíš v kabelech. Po upgradu na pořádné symetrické kabely problém zmizel, takže díky vše za rady a admin může vlákno třeba smazat, dík!

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“